10 NIEUWS DRAMA HILLSBOROUGH Geen ongeluk, maar grove nalatigheid van de politie. Na bijna drie decennia is er antwoord op de schuldvraag bij de Hillsboroughramp. 96 fans van Liverpool werden doodgedrukt. ders onder vuur komen te liggen." Fallon doelt op de politie, vooral commandant Da vid Duckenfïeld. Media kregen valse infor matie over de toedracht. Dronken, agressie ve supporters van Liverpool zouden de do den op hun geweten hebben. Justitie deed de ramp af als een 'ongeluk'. De ware toe dracht verdween onder het tapijt. Vrijgege ven stukken leidden uiteindelijk tot een ge rechtelijk onderzoek. Gisteren, na twee jaar spitten, volgde genoegdoening. „Ik durfde hiervan niet eens te dro men", zegt Barry Devonside die zijn zoon Christopher (18) verloor. „Ik ben zo vreselijk blij. Meer hadden we niet kunnen bereiken." De lach op zijn gezicht verdwijnt abrupt. „Dit geeft ons het vertrouwen om na 27 jaar de verantwoordelijken voor de rechter te slepen. De politie pro beerde buiten schot te blijven door de schuld op fans af te schuiven." Zijn ogen spuwen vuur. De woede van Barry Devonside werd tij dens het onderzoek extra aangewakkerd. Tijdens verhoren bleven politiefunctionaris sen halsstarrig in hun oordeel. Niet zij, maar de familieleden van de slachtoffers moesten in de spiegel kijken. Niet eerder ters binnen te laten. Vooral jonge fans raakten in de verdrukking. 96 mensen vonden de dood, 766 bezoekers raak ten gewond. Na de uitspraak maakte vreugde snel plaats voor vastberadenheid. „Ik ga met mijn gezin op vakan tie", zegt Leo Fallon, natrillend van de spanning. Zijn zwager Andrew Sefton kwam in het sta dion van voetbalclub Sheffield Wednesday op 23-jarige leeftijd om het leven. Fallon identificeerde hem op het veld. „Sindsdien maakt de ramp onderdeel uit van ons leven. Om met de spanning te kunnen omgaan, trok ken we erop uit. Nu kunnen we eindelijk echt uitblazen en zien hoe de werkelijke da Samengebalde vuisten ontspan den. Handen gingen vluchtig de lucht in. Applaus, gejuich en tra nen. Nabestaanden van de slacht offers van de ramp begroetten hun overwinning vol emotie. Aan ruim een kwarteeuw vechten om de naam van hun geliefden te zuiveren kwam in de rechtbank van Warrington een einde. Volgens de jury hebben politiecomman- danten noodlottige en verwijtbare fouten gemaakt bij het grootste drama uit de Brit se sportgeschiendenis. Tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Nottingham Forrest in Sheffield, 15 april 1989, deed de politie hek ken open om nog eens duizenden suppor- door Geert Langendorff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10