Lodder stort zich nu weer op zijn muziek Snelste MX2-rijder Boot laat ook bijna alle MX1-rijders achter zich Elco Jansen gekozen tot speler van de week ook met volle teugen van huldiging ZEELAND 13 ZEEUWSE VOETBAL AWARDS Bij de mannen verdedigde Marcel Mouwen uit Goes zijn titel, maar hij vloog er verrassend al in de kwartfinales uit. Ook een andere favoriet, Ronny Broeken uit Hulst, strandde in de kwartfinale. Daar voor was Lodder verantwoorde lijk. De finale werd een ware thril ler. De partij ging tot 5-5 gelijk op, daarna leek Lodder een optie op de zege te nemen, maar Damman kwam terug tot 9-9 en via 12-12 werd het in een zinderende slotfa se 13-12 voor Lodder. „Ik speelde al drie maanden niet meer, maar bleek nog mee te kunnen", zei Lodder na afloop. „De laatste partij was de zwaarste, maar de beste speelde ik in de kwartfinale tegen Ronny Broeken, toen was alles raak. In de finale misten we allebei nog wel eens wat, maar toen hadden we er ook al twaalf uur poolen op zitten." Dat Lodder, die werkzaam is bij Zorgstroom, geen competitie meer speelt, heeft alles te maken met zijn andere, grootste hobby. Hij is namelijk zanger in een Ame- ricana-band genaamd Widder- shins en kan daar zijn ziel en zalig heid helemaal in kwijt. „Daar ligt momenteel mijn focus en dat gaat nog lang zo blijven, denk ik. We werken op het ogenblik aan een ei gen repertoire en treden met eni ge regelmaat op in De Spot, het kunst- en cultuurpodium in Mid delburg. Hoewel ik van mijn titel heb genoten, is mijn muziek pas het echte genieten." Werd vorig jaar Indra Warman nog tweede bij de vrouwen, na een nederlaag tegen Romy Nij- hoff, nu pakte zij de titel wel. 'Ik speelde al drie maanden niet meer, maar bleek nog mee te kunnen' veld op. Het was een heerlijk ge voel." Door de sprint in maatpak voegde Nieuwkoop zich razend snel bij zijn feestende medespe lers. Hij genoot zichtbaar, schud de op het podium de hand van clubicoon Wim Jansen, kreeg de badjas en het kleine bekertje en stortte zich daarna met zijn ploeg maats in het feestgedruis. Burgemeester „Het was een fantastische avond, met een mooi feest." Na een kor te nacht in een hotel meldde de selectie zich om half tien 's och tends weer bij de Kuip. „We wer den met een bus naar de achter kant van de Coolsingel gereden. Ik had op Twitter en Facebook ge zien dat het toen al ontzettend druk was. In het stadhuis hield burgemeester Aboutaleb een toe spraak. Ik had al even door het raam gekeken en die tienduizen den mensen zien staan. Hoeveel het er precies waren heb ik niet gehoord, dat vind ik eigenlijk wel jammer." Op het bordes keek Nieuw koop zijn ogen uit en maakte met zijn telefoon een filmpje, terwijl 'Bizar dat ik dit in mijn eerste jaar bij de eerste selectie allemaal al mee mocht maken' hij de beker in zijn armen had. „Het gevoel dat je hebt als je daar staat is moeilijk te omschrijven. Ik vond het enorm kicken, zo'n volle Coolsingel. En bizar dat ik dit in mijn eerste jaar bij de eer ste selectie allemaal al mee mocht maken." Eenmaal thuis liet Nieuwkoop gisteravond alle indrukken nog eens op zich inwerken, terwijl hij languit op de bank lag. Vandaag en morgen heeft hij een vrije dag, donderdag melden de spelers van Feyenoord zich weer op het trai ningsveld. Het seizoen telt nog twee wedstrijden: zondag uit te gen Willem II en op 8 mei in de eigen Kuip tegen NEC. Er staat alleen prestige op het spel, want Feyenoord is door de bekerwinst al geplaatst voor de groepsfase van de Europa League. „We gaan Europa in, dat wil ik graag meemaken. Natuurlijk hoop ik op veel speeltijd. Als je er gens aan hebt geroken, wil je al tijd meer. Dat we ook Europees gaan spelen betekent dat we veel meer wedstrijden gaan spelen. Ie dereen weet dat je daar meer dan elf spelers voor nodig hebt." FRANSE VERTREKT In de eerste manche werd de 24-jarige hovenier in de samenge voegde klasse MX 1 en MX 2 twee de achter MX x-rijder Vincent Collet. In de tweede manche reed hij lang aan de leiding. Enke le ronden voor het eind maakte hij een fout en de MX i-coureurs Ricky Nijs en Gordano Natale profiteerden daarvan. Deze derde plaats bracht zijn leidende posi tie in de dagklassering bij de MX 2 niet in gevaar. In het dertien kilometer weste lijk van Wichelen gelegen Laarne werd gestreden bij de Motorcross Liefhebbers Bond (MCLB). Gian Carlo Buijs uit Oost-Sou- Zeeuwse motorcoureurs rijden zich in diverse Belgische wedstrijden in de prijzen. burg legde daar in de klasse Nat- ionalen MX 2 beslag op de vierde plaats in het dagklassement. In de eerste manche werd de Su zuki rijder vijfde. In de tweede manche vierde. Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg werd in Lille (pro vincie Antwerpen) tweede bij de inters A. De eerste manche sloot de Yamaha-rijder winnend af. In de tweede manche werd hij der de achter de Finnen Keljo Teemu (dagwinnaar) en Semi Navakkari- nen. Bij de inters B eindigde Ralph Kerkhove uit Middelburg op de vierde plaats. In de manches werd hij zesde en vierde. Elco Jansen is gekozen als speler van de week in het kader van de Zeeuwse Voetbal Awards. De spits van Krabbendijke bracht door twee doelpunten tegen koploper Serooskerke de spanning terug in de titelstrijd in de derde klasse A. Als trainer van de week werd Dennis de Nooijer gekozen. De voormalige profvoetballer werd kampioen met Philippine in de vierde klasse A van het zondag voetbal. Het was zowel voor Den nis als zijn nog spelende broer Gé- rard de Nooijer de eerste titel in hun lange voetbalcarrière. De 11-o-overwinning bij Rim boe was de aanleiding om Groede tot club van de week te bombarde ren. Pechvogel van de week is FC Axel-speler Ivo Verstraeten, die naar nu bleek een gebroken enkel heeft overgehouden aan de gewon nen topper tegen MZC'11. Rinus Struik uit Ellemeet is scheidsrechter van de week. Hij debuteerde in de tweede klasse bij GPC-Dauwendaele (0-2). DINSDAG 26 APRIL 2016 door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG. Poolbiljarter Joris Lodder uit Middelburg is Zeeuws kampioen 9-ball geworden. Hij bleef in de finale Jeroen Damman, eveneens afkomstig uit Middel burg, met 13-12 voor. Joris Lodder Zeeuws kampioen een volle Coolsingel Op het veld van de Kuip viert Bart Nieuwkoop (linksboven) de bekerwinst met zijn ploeggenoten en de technische staf. foto Stefan Koops/Orange Pictures Bart Nieuwkoop op het bordes, met Jari Schuurman en Eljero Elia. Erwin Franse vertrekt aan het eind van dit seizoen bij Feyenoord. De aanval ler uit Kwadendamme is momenteel aan zijn zesde seizoen bezig in de jeugd opleiding van de Rotter damse club. De achttienjarige Franse maakt deel uit van de se lectie van Feyenoord on der 18, de A2. Hij deed on langs ook met de A1 mee tegen Ajax A1. Steven Smulder uit 's-Hee- renhoek speelt momen teel ook in Feyenoord on der 18. De oud-speler van Patrijzen stroomt na de zo mer door naar deA1. door Herman Heuvink WICHELEN. Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede is win naar geworden van een cross geor ganiseerd door de Vlaamse Motor cross Federatie (VMCF). In het Oost-Vlaamse Wichelen schreef de KTM-rijder de klasse Inters MX 2 met een dubbele mancheover winning op zijn naam. Bart Nieuwkoop speler Feyenoord

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74