Over 22 meter aan hindernis We gaan ervoor Koningsdag in ere te houden in Axel 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Het oranjecomité van Sluis bestaat 25 jaar en pakt flink uit. Maike Boerdam zingt zelfs het Wilhelmus. AXEL KONINCSDAC GSDAG 201 Omdat we vijfen twintig jaar be staan, hebben we extra veel ac tiviteiten naast de vrijmarkt, spelletjes, spring kussens en de muziek. Maike Boerdam opent de dag met het zingen van het Wilhel mus. Ze is nu een grote musicals ter, maar ik ken haar nog van vroeger. We zaten bij elkaar in de klas. Toen ik haar een tijd te rug tegen kwam, vroeg ik of ze wilde komen zingen. Maike doet dat voor ons en ook voor haar goede doel Europa Kinderhulp, waar ze ambassadri ce van is. Ook hebben we voor het eerst een bakwedstrijd in een tent op de Groote Markt: Jeel Sluus Bakt en Klakt. Het is gebaseerd op tele visieprogramma Heel Holland Bakt en inwoners presenteren hun taart aan twee bakkers uit Sluis. Voor de ouderen is er daar naast een 'ambiance (senioren) middag' in de tent, waar zanger Martijn de Clerck optreedt. Met 'We hebben voor het eerst een bakwedstrijd die gebaseerd is op Heel Holland Bakt. Itoee bakkers uit Sluis jureren' Koningsnacht is het 's avonds feest met bands en dj'sdus we hebben echt voor elk wat wils. We vinden het belangrijk dat er voor elke leeftijdsgroep iets te doen is. Als het slecht weer wordt, doen we alles in de tent. Dat wordt misschien krap, maar het kan. Ik vind het leuk om alles te regelen, we zijn meteen na de vo rige editie al begonnen. Je moet namelijk ook op tijd zijn met bij voorbeeld het boeken van arties ten. Voor het vijfde jaar zit ik bij het oranjecomité. Niet omdat ik nou zo'n grote fan van het koningshuis ben, maar ik vind het belangrijk dat de traditie blijft. Iedereen is vrij met Koningsdag en je moet toch weten waaróm je vrij bent. Koningsdag draait voor mij om de sfeer, om ge zellig samen dingen doen. In Clinge is het al tijd gezellig. Dit bestuur van het Feestcomité Clinge organiseert Ko ningsdag voor de vijfde keer. We zitten met vier vrouwen in het be stuur, girlpower! Op de voetbalvel den komt een knoert van een hin- dernisbaan, van een meter of 22 lang. We hopen op wedstrijdjes tussen ouders en hun kinderen, dat zou super leuk zijn. We sluiten de dag altijd af met een barbecue. Hoeveel mensen er naar de spelle tjesdag komen, is moeilijk te zeg gen. Veel zal afhangen van het weer. Als het echt hard regent, kun nen we altijd uitwijken naar ge meenschapscentrum Malpertuus, maar hopelijk is dat niet nodig. We hopen dat er veel kinderen komen. Maar die hebben vorige week vrij dag al de Koningsspelen gehad, dus eigenlijk hebben ze Konings dag al gevierd. Dat is wel een groot nadeel, want vaak doen ze daar de spelletjes die wij ook doen. Nee, ik ben niet extra Oranjegezind. Het gaat mij erom voor alle mensen in Axel, jong en oud, op Koningsdag iets leuks te organiseren. Acht tien jaar zit ik in het bestuur van de Stichting Oranjeverenigingen Axel, waarvan vijftien jaar als se cretaris. Ik zat in de ouderraad van basisschool De Warande en ORANJE 'Van het slechte weer dat ze zondag voorspelden heb ik hier niet heel veel gemerkt. Een enkele regenbui een vrouw die ook in het Oranje comité zat, vroeg ik of ik mee wil de helpen. Ik heb een jaartje mee gelopen en ben gebleven. Het is mooi om te zien hoe de kinderen plezier maken, weg van de computer, lekker buiten spe len. Ik hoop maar dat het morgen redelijk weer wordt. Zondag hadden ze ook heel slecht weer voorspeld. Je hoorde ook steeds op de radio dat het bar en boos was. Hier heb ik er niet heel veel van gemerkt. Een enkele regenbui, dat was alles. Ik teken ervoor als het op Konings dag ook zo is. Axel is van oudsher Oranjege zind. Het samen vieren van Ko ningsdag is hier echt een traditie. We hebben een bestuur van ze ven leden. Op Koningsdag wer ken meer vrijwilligers mee. Jon geren worden niet meer zo snel donateur, maar we gaan ervoor Koningsdag in ere te houden in Axel. Zo'n Oranjefan ben ik niet, de traditie is mooi Feest op de Groote Markt in Sluis! april Sluusse nacht van Oranje Happy Hour met Dennis-Dj The Good. The Bad and Bart XXL Chantal Baas-De Baets, bestuurslid van oranjecomité Sluis j Opening met het Wilhelmus Vrijmarkt Oud-Hollandse spelletjes 30 Jeel Sluus Bakt en Klakt )0 Ambiance met zanger Martijn Afsluiting Prijsuitreiking Ballonnen Wag hebben we muziek en springkastelen! ogelijk gemaakt door Chantalle van Wanrooij-Van Laere. foto Peter Nicolai Chantalle van Wanrooij-Van Laere, Feestcomité Clinge Chantal Baas-De Baets is al vijfjaar lid van het jubilerende oranjecomité van Sluis en vindt het belangrijk dat de traditie blijft bestaan. „Dat mensen we ten waarom ze die dag vrij zijn." foto Peter Nicolai Rob van Dijk, secre taris van Stichting Oranjeverenigingen Axel. cRENlGlNG Rob van Dijk voor het stadhuis in Axel. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70