Manon helpt mensen met genderdysforie Tijd voor Regina zet zich met hart en ziel in voor RMS €250.000 Zeeland ijskoud op Koningsdag, dancefèesten Terneuzen en Hulst in tenten Onder druk van weersvoorspelling passen Oranjecomités hun programma's aan of dubben nog. 20 jaar lang A TERNEUZEN. Schoondijke Actief heeft de knoop al doorgehakt. Alle activiteiten op Koningsdag zijn verplaatst naar de gymzaal aan de Prinses Irenestraat. Carlien Wil- lemsen: „Alleen het vrachtwagen trekken gaat niet door. De rest kan in de gymzaal." Het weer belooft bar te wor den. Koningsdag 2016 heeft zelfs de potentie om 1970 te verslaan als koudste koninklijke feestdag sinds 1949. In 1970 lag de maxi mumtemperatuur op 8,6 graden. Jaco van Wezel van Weeronline waarschuwt dat de gevoelstempe ratuur door de stevige noordweste lijke wind veel lager ligt: om acht uur 's morgens rond het vriespunt en 2 a 3 graden in de middag. De echte temperatuur zal rond de 9 graden zijn. Kleedjes met uitge stalde spulletjes kunnen maar be ter verankerd worden. Zeker aan de kust worden zware windstoten 'Last minute is het gelukkig nog gelukt een tent te regelen voor ons dancefeest in Terneuzen' Cindy Willemsen Sydney Terneuzen tot 80 kilometer per uur ver wacht. Verder naar het zuidoosten blijft de wind op kracht 5-6 ste ken. Schoondijke Actief heeft alvast het zekere voor het onzekere geno men. De organisatoren van dance- feesten vanavond op Konings nacht, Neon Edition op het Arse naalplein in Terneuzen en Boozz Dance Reaction op de Grote Markt in Hulst, hebben in snel treinvaart voorzorgsmaatregelen getroffen. Op de Grote Markt in Hulst is gisteren een grote tent gebouwd, waarin alle bezoekers zonder nat te worden van de dj-muziek kun nen genieten. Cindy Willemsen van Sydney in Terneuzen, één van de initiatiefnemers van Neon Edi tion, meldde gisteren dat 'even is overwogen alles te annuleren'. „Last minute hebben we toch een grote tent kunnen regelen, zodat iedereen lekker droog en warm kan feesten." Zo 'gemakkelijk' als de organisa toren van de twee dancefeesten hebben de besturen van allerlei Oranjeverenigingen het niet. Ze kunnen morgen voor buitenactivi teiten en zeker voor de vele vrij markten niet zomaar een tent op slaan. Sommige houden in hun ach terhoofd altijd al rekening met minder weer op Koningsdag. JeugdVakantieWerk Hulst bijvoor beeld dat kinderspelletjes in de binnenstad houdt, in de tuin bij de basiliek, heeft elk jaar de Willi- brordusschool achter de hand. Ma nuel Eijsackers van het Oranjeco mité Kloosterzande laat weten dat vanavond om zeven uur dé beslis sing valt. „Als het echt honden weer is, gaat het niet door. We hebben geen alternatief." Y Elk jaar www.pzc.nS zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DINSDAG 26 april 2016 Zeeland taart ZEELAND 8 &9 ZEELAND 5 Zo, dat laten we niet zomaar passeren. Het glastuinbouw gebied bij Westdorpe komt eindelijk op stoom. Er was 50 hectare glas, drie bedrijven bouwen er nu 43 hectare bij. Jenny Crone (tweede van links), directeur van ener gieleverancier WarmC02 en commercieel manager glastuinbouw bij Zeeland Seaports, liet daarom gister en een flinke taart komen met een afbeelding van het kassengebied. Nog enkele tientallen hectare glas erbij en het project is voor het havenbedrijf ook financieel geen zorgenkindje meer. Eén hectare glas vergt een investering van pakweg één miljoen euro. foto Peter Nicolai Vrijmarkten worden afzien door Ondine van der Vleuten en Harmen van der Werf SPEEL BEWUST 18+

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68