Wij zetten vooral in op de jongste jeugd Op zo'n dag zie ik haar genieten 6 BEVELANDEN en THOLEN Koningsdag is Koningsdag niet zonder inzet van vrijwilligers. Wat bezielt hen elk jaar weer om er een mooi oranjefeest van te maken? KONINCSDAC Toen mijn man en ik der tig jaar geleden in Kloe- tinge gingen wonen, kenden we bijna nie mand uit de straat. Op Koninginnedag streden in het verleden traditiegetrouw de straten tegen elkaar. Op die manier kwamen we in contact met onze nieuwe dorpsgeno ten. Zeker het touwtrekken over de Vaete is nog altijd prachtig om te zien. Verschillende men sen vallen letterlijk in het wa ter. De lol er omheen geeft een voldaan gevoel. De laatste jaren daalt het animo voor Konings dag op het dorp. Vroeger was alles altijd in Kloetinge te doen. Tegenwoor dig organiseert Goes ook diver se activiteiten. Het dorpse heb je echter alleen hier. Omdat ik altijd veel plezier heb beleefd aan deze dag, heb ik mij zeven 'Het is hartstikke leuk om tijdens Koningsdag hand- en spandiensten te verrichten, maar na dit jaar is het tijd voor iemand anders' jaar geleden bij de Oranjevereni ging aangesloten. Het is hart stikke leuk om tijdens Konings dag hand- en spandiensten te verrichten, maar na dit jaar is het tijd voor iemand anders. Ik wil de gezelligheid weer eens van de andere kant mee maken. Op die manier krijg ik straks meer tijd om gezellig een praatje te maken met diverse mensen en lekker wat te drin ken." Het is belangrijk voor kinderen om te we ten wat Koningsdag inhoudt. Het is na tuurlijk zonde dat een dag als deze niet zou leven in een dorp als Yerseke. Ik weet zelf nog hoe leuk ik het vond als kind. Ik ging altijd gezellig met mijn ouders op pad om deel te ne men aan allerlei spelletjes. Dat wil ik nu ook anderen laten er varen. Bij ons op het dorp werd er een tijd lang niets voor jonge ren georganiseerd. Bij mijn on derneming, Café de Sportvisser, ben ik begonnen met het opzet ten van activiteiten. De Oranje vereniging richtte zich voorna melijk op jonge kinderen. Drie jaar geleden is deze vereniging gestopt vanwege een gebrek aan vrijwilligers. Met een aantal en thousiastelingen hebben we de vernieuwde organisatie op ons genomen. Sinds dit jaar zijn we weer een echte Oranjevereni ging. We zetten ons vooral in voor de jongste jeugd, omdat jongeren tegenwoordig voor fes tivals kiezen. Het is prachtig om de kindjes 's morgens bezig te zien. Een grote optocht met ver sierde fietsjes trekt door het dorp. De mensen genieten enorm. Daar doe je het uiteinde lijk voor." Op een dag als Konings dag zie ik mijn dochter tje van zes jaar genie ten. Twee jaar geleden kwam de oud-voorzitster van de Oranjevereniging in Baarland bij me aan de deur. Ze ging ermee stoppen, net zoals een aantal ande re bestuursleden. Ze vroeg of ik het stokje wilde overnemen. Daar hoefde ik niet lang over na te den ken. Een dag als deze moet blijven bestaan in Baarland. Voor een dorp dat geen basisschool meer heeft, zijn evenementen erg be langrijk voor de leefbaarheid. Op de dag zelf komen mensen elkaar tegen en maken ze gezellig een praatje. De kinderen nemen deel aan de verschillende activiteiten. Velen leven naar Koningsdag toe. Dat had ik zelf als klein kind ook. Samen met een aantal vrienden en andere vrijwilligers zetten we de traditie voort. Dat is enorm ge zellig, wat ook niet onbelangrijk is uiteraard. Diverse mensen op het dorp helpen mee met het ophan gen van vlaggetjes. Dat is goed voor de saamhorigheid." Stop kalkaanslag! Ü|l| www.koppejanallround.nl 06-24500292 Het touwtrekken is prachtig om te zien Monique Verschuure (36) uit Yerseke van de plaatselijke Oranjevereniging John de Vlieger. foto Mechteld Jansen John de Vlieger (35) uit Baarland van de plaatselijke Oranjevereniging Met een Kinetico waterontharder Bel nu voor een vrijblijvende offerte -Geen kalkaanslag -Snel geplaatst -Onderhoudsvrij -Zuinig in gebruik Vraag naar de GRATIS montage actie! Jolanda Steenbakker (51) uit Kloetinge van de plaatselijke Oranjevereniging foto Marcelle Davidse jCi-finn Monique tussen haar vriendinnen Jessica (links) en Liesbeth: „Ik weet nog goed hoe leuk ik het zelf vond als kind." foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66