Bart Nieuwkoop geniet na winnen KNVB-beker 12 ZEELAND Kroon blijft bij Goes, Terneuzen ziet meerdere spelers vertrekken Tholenaar (20) wachtte bewust nog even met het kopen van een nieuwe badjas. Sinds zondagavond heeft hij een mooie rode die hij koestert. Schalkwijk en De Koeijer jagen elkaar op Ray Kroon draagt ook volgend seizoen het shirt van Goes. De aanvaller, die al sinds 2010 voor de zondag-eersteklasser speelt, bewees zondag zijn waarde door in de belangrijke uitwedstrijd te gen Beerse Boys (2-3-zege) de openingstreffer voor zijn reke ning te nemen. Door die over winning behoudt Goes zicht op eventuele promotie. Kroon voer de ook gesprekken met Kloetin- ge en MZC'11. Zondag-derdeklasser Terneu zen raakt aan het eind van dit sei zoen verschillende spelers kwijt. Liam O'Shea gaat naar vierdeklas ser Oostburg, Robin de Pagter en Najim Boughmari hebben hun vertrek ook aangekondigd. Doel man Dennis Wondergem heeft aangekondigd in een lager team te gaan spelen. Doelman Sjoerd de Graaf, Remy de Die (beiden Terneuzense Boys), Ben Onge- nae (Biervliet) en Jeffrey Buijze (HVV'24) zijn de nieuwe gezich ten in de eerste selectie. Finale is een brug te ver voor turnsters GV Delta Sport-turnsters Daphne Rotte (junior derde divisie) en Senna Poortvliet (pupil r derde di visie) hebben een sterke halve fi nale NK geturnd in Wieringer- werf. Rotte behaalde als eerste jaars junior een mooie zestiende plaats met een recordaantal pun ten op de meerkamp van 43.400. Poortvliet turnde voor het eerste op een halve eindstrijd en deed dat keurig, met een twaalfde plaats en 48.983 punten. Beide turnsters kwamen net tekort voor plaatsing voor de finale. Mevo'80 sluit af met een nederlaag De basketballers van Mevo'8o heb ben de laatste wedstrijd van het seizoen met 74-43 verloren van Smokkelhoek 2, de kampioen van de derde klasse. Het eerst kwart was voor de Schouwse ploeg, die met 9-23 leidde. Vervolgens stelde Smokkelhoek orde op zaken. Hal verwege stond het al 38-23, waar na de tweede helft een formali teit was. Er werd nog fraai ge scoord door Bart Kloet en Klaas jan van der Maas, terwijl Ko Pas- schier nog een paar steals liet zien en zijn klasse in de fastbreak. sport kort Bart Nieuwkoop lag gisteren aan het be gin van de avond languit op de bank in zijn apparte ment. „Ik ben be hoorlijk moe", bekende de Feye- noorder na twee dagen feest. De Rotterdamse club won zondag ten koste van FC Utrecht (2-1) de KNVB beker en werd gisteroch tend op de Coolsingel gehuldigd. „Het was een gekkenhuis", vertel de de Tholenaar. „Heel bijzonder om dit mee te mogen maken." De middenvelder, die dit sei zoen werd omgeturnd tot rechts back, nam zijn miniatuur KNVB beker mee naar huis, net als de ro de badjas die de winnaars kre gen. „Ik heb er net nog even naar gekeken. 'Winnaar KNVB beker 2015/T6' staat er op de achter kant. Weet je wat het mooie is? Ik moest nog een badjas gaan ko pen, die had ik echt nog nodig. Maar ik dacht met de finale in aantocht: laat ik nog maar even wachten." Elf tegen elf In aanloop naar de eindstrijd had Nieuwkoop al het gevoel dat hij niet bij de achttien spelers tellen de wedstrijdselectie zou zitten. Zondagochtend kreeg hij te ho ren dat dat inderdaad het geval was. „Dat zag ik al een beetje aan komen bij de elf tegen elf op de training. Terence Kongolo was weer fit en er zitten meestal maar twee verdedigers op de bank." Dat waren Miquel Nelom en Jan-Arie van der Heijden, waardoor Nieuwkoop net als on der anderen Jari Schuurman, Si mon Gustafson en Calvin Ver donk in maatpak op de tribune plaatsnam. Hij was, zo vertelde hij na de finale, ontzettend zenuwachtig. „Ik heb bijna negentig minuten lang gespannen toe zitten kijken. Ik hoopte echt dat we deze zou den pakken", zei Nieuwkoop, die dit seizoen vijf competitieduels speelde maar in de beker niet in actie kwam. „Ik heb bij twee be kerduels op de bank gezeten, maar over het hele seizoen ge zien zat ik negentien of twintig keer bij de selectie. Daarom voelt dit ook als mijn beker. Je maakt deel uit van de groep, bent in aan loop naar de finale overal bij. Al zat ik dan helaas niet bij de wed strijdselectie. Toch is dit een prachtig seizoen voor mij, in mijn eerste jaar als senior. Ik ben achter Rick Karsdorp de tweede rechtsback van Feyenoord en daar had ik voor dit seizoen niet op gerekend." De laatste, spannende minu ten van de finale beleefde hij in de nog afgesloten spelerstunnel. „We moesten op het geluid van het publiek afgaan", vertelde de Tholenaar. „Na het laatste fluitsig naal ging de tunnel open en sprintten we met z'n allen het VLISSINGEN. Steve Schalkwijk (Walcheren) en Arjen de Koeijer (Yerseke) maken zich op voor de climax in het PZC-topscorersklas- sement. Met nog drie wedstrij den te gaan worden de twee scherpschutters gescheiden door slechts één doelpunt. Zowel Schalkwijk als De Koeijer scoor de zaterdag twee keer. Schalk wijk pakte de draad van het sco ren weer op na een doelpuntar- me periode. De Koeijer zette zijn blakende vorm door; hij maakte tien goals in zijn laatste zes wed strijden. Mede daardoor is Yerse ke in de derde klasse nog altijd in de race voor de titel. Zeker na het verlies van koploper Serooskerke. Sport sport@pzc.nl TERNEUZEN Aanvaller Robin de Pagter (rechts) is één van de spelers die Terneu zen aan het einde van het seizoen gaan verlaten, foto Peter Nicolai WIERINGERWERF KAPELLE WOLPHAARTSDIJK Boer en Van Ewijk zijn grote favorieten De tweede wedstrijd om de Zeeuwse ATB Zomercup wordt van daag in Wolphaarts- dijk gereden. Vorig jaar won Erik Boer (fo to) al in eigen omge ving terwijl plaatsge noot Edzard van Ewijk enkele weken geleden in Kruiningen met de hoogste eer ging strij ken. De wedstrijden beginnen om 18 uur. OSSENDRECHT Zeeuwse sjoelers vallen in de prijzen Vier Zeeuwse sjoel- koppels keerden te rug uit Ossendrecht met een afdelingstitel. Ko van der Parel en Marian Embregts (van VBS) werden eerste in de B-klasse. Fop Ver- hey en Adrie Sturm (De Goese Schuivers) werden eerste in de C-klasse. De D-klasse werd gewonnen door Nelly en Bert Mes (EMSV) en de E-klasse door Nona Kooimans en Lenie Hagenaars. ZIERIKZEE Zeiler Hameeteman naar EK in Italië Zeiler Paul Hameete man (12) heeft zich geplaatst voor het EK in de Optimist-klasse. De inwoner van Zierik- zee plaatste zich tij dens wedstrijden op de Grevelingen en het IJsselmeervoorde ti telstrijd, die van 13 tot en met 22 juli in het Italiaanse Crotone worden gehouden. Ha meeteman is lid van WSV Wolphaartsdijk. Enorm kicken, door Barry van der Hooft In de kleedkamer met Kariim El Ahmadi (links), Calvin Verdonk, Dirk Kuijt en de beker. V 1 klasse goals effect totaal 1 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 32 1,5 48 2 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 31 1,5 46,5 3 Ramon Janson MZC'11 2E zat 26 1,5 39 4 Robin Provoost ZSC'62 4B zat 37 1 37 5 AronWattel Serooskerke 3A zat 23 1,5 34,5 6 Peter van Gorsel Dauwendaele 2E zat 22 1,5 33 Yordi Nijland R CS 4A zat 33 1 33 8 Stephan de Leeuw Rillandia 4B zat 32 1 32 Bart van den hemel G roede 5A zon 32 1 32 10 Frank den Engelsman Noad'67 3B zat 21 1,5 31,5 11 Marinus Baas Arnemuiden 3A zat 19 1,5 28,5 12 Stefan van de KloosterNieuwdorp 2E zat 18 1,5 27 Olde Raas L ewedorpse B. 4A zat 27 1 27 Andrew Wesbeek Schoondijke 4A zon 27 1 27 15 Morad Bobouh Vlissingen 4A zat 26 1 26 16Elco Jansen Krabbendijke 3A zat 17 1,5 SförffRtV 25,5 tnncpr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60