Ik loop in Dreischor de hele dag rond met een lach i r 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Koningsdag is Koningsdag niet zonder inzet van vrijwilligers. Wat bezielt hen elk jaar weer om er een mooi oranje feest van te maken? KONINGSDAC Renesse zet de oran jebloemetjes bui ten', is dit jaar ons Koningsdagthema. We gaan niet spij- kerpoepen, maar bloemenpoepen. Mensen zijn ge hecht aan de vaste onderdelen, dus die komen ieder jaar terug. Wel hebben we de activiteiten bij de kerkring nu Oudhollandse Spe len genoemd in plaats van Kinder spelen, want door die naam moch ten we vorig jaar geen bier schen ken. Samen 'leve de koning, hoe ra' roepen, vind ik een mooi eerbe toon en ik sta met kippenvel op mijn armen als mijn dochter 's ochtends samen met andere kin deren het Wilhelmus zingt. Maar ik zit niet in de Oranjever- 'Ik sta met kippenvel op mijn armen als mijn dochter 's ochtends samen met andere kinderen het Wilhelmus zingt' eniging voor de Oranjes. Het gaat mij erom dat we als dorp samen een mooie dag hebben. Bij het ge zamenlijk ontbijt zie je senioren uit de Vronenburg en kinderen in de wandelwagen. Vanaf november zijn we aan het vergaderen, maandag hebben we samen alle versieringen opge hangen. Ik kom uit de Randstad, daar was op Koninginnedag alleen een vrijmarkt. Een hele dag sa men feest vieren is zo leuk, het is een eer om daar aan mee te wer ken." verdwijnen, het is een van de mooi ste dagen van het jaar. Jongens die niet meer op Dreischor wonen, ko men die dag terug naar het dorp om in een team mee te doen aan het zeskamp. Aan de andere kant zou het mij niet uitmaken als Ko ningsdag naar een willekeurige dag in de zomer verplaatst werd: het gaat mij om het dorp, niet om de verjaardag van Willem-Alexan der. Ik loop altijd de hele dag met een grote smile rond. Misschien is die lach iets minder breed wan neer het de hele dag regent, maar voor dat geval hebben we grote pannen en een voorraad glühwein ingeslagen." 'Sinds vorig jaar houden we ook een vrijmarkt; wie weet stoten we Amsterdam ooit van de troon' Oranjekroontjes: het is een feest om Dreischor in te komen. Sinds vorig jaar houden we ook een vrij markt; wie weet stoten we Amster dam ooit van de troon. Het zou zonde zijn als Koningsdag ooit zou Eerst vergaderden we een aantal avonden, nu drie keer per dag een paar mi nuten: bijna alles gaat via Whatsapp. Het is ieder jaar weer fantastisch om te zien hoe je in vier maanden zo'n mooie dag kunt organiseren. De Ring hangt vol vlaggetjes, op de Bogerdweg staan Kippenvel bij het zingen van het Wilhelmus Jacqueline Pronk (46), voorzitter Oranjevereniging Renesse Jacqueline Pronk, foto Marieke Mandemaker I Sietse van der Sar i (50), voorzitter Oranjevereniging H Dreischor Sietse van der Sar. foto Marieke Mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58