Oud-PW'er ging van partijgeld naar Madonna €100 Fiets Voordeelweek Minitop Hannover in teken van 'transatlantische eenheid' NIEUWS 3 Obama greep zijn waarschijnlijk laatste presidentiële bezoek aan om vurig te pleiten voor een verenigd Europa. De realiteit blijkt een stuk weerbarstiger. HANNOVER. Om half 5 's middags stond The Beast - de bepantserde limousine van de Amerikaanse president - nog buiten slot Her- renhausen in Hannover. Barack Obama sloot hier gisteren, in het bijzijn van bondskanselier Angela Merkel en nog drie Europese lei ders, zijn tweedaagse bezoek aan Duitsland af. Dat die besprekingen uitliepen had ongetwijfeld te maken met het aantal crises dat op de agenda stond: van Libië tot Syrië, van de vluchtelingenstroom tot het inter nationale terrorisme. Van die mi nitop met de Franse president Francois Hollande, de Britse pre mier David Cameron en de Itali aanse premier Matteo Renzi moest een signaal van 'transatlan tische eenheid' uitgaan. „Slechts als we verenigd zijn, kunnen we onze doelen bereiken", zei Merkel na afloop, bijvoorbeeld over de ma nier waarop een dreigende vluch- telingenexodus uit het deels ver woeste Libië kan worden voorko men. Hollande, Cameron en Ren zi dienden vooral als decor om zo de kritiek voor te zijn dat Obama en Merkel onder elkaar de zaken regelen. Obama greep zijn waar schijnlijk laatste presidentiële be zoek aan de Bondsrepubliek aan om een hartstochtelijk pleidooi te houden voor een verenigd Europa. In Hannover, waar hij met Merkel de Messe, de belangrijke industrie- beurs, bezocht herinnerde de Amerikaan zijn gehoor eraan hoe Handelsverdrag TTIP moet samenwerking met VS nog verdiepen uniek de Europese samenwerking is: tussen zoveel verschillende lan den, met zoveel talen en geboren uit de 'strijd voor vrijheid'. „De wereld heeft een sterk, welvarend en verenigd Europa nodig", be klemtoonde Obama. Het handelsverdrag TTIP, dat door veel critici met wantrouwen wordt bejegend, moet de samen werking tussen de VS en Europa nog verdiepen. Maar de werkelijk heid is weerbarstig. Europa is niet verenigd, maar hopeloos verdeeld, bijvoorbeeld over de juiste aanpak van de vluchtelingenkwestie. In verschillende landen groeien po pulistische, EU-sceptische bewe gingen en partijen. In Oostenrijk won de rechts-populistische kan didaat afgelopen weekend overtui gend de eerste ronde van de presi dentsverkiezingen. Het is een Europese trend: het pro-EU-establishment ligt van al le kanten onder vuur. Ook Angela Merkel heeft sinds kort concurren tie van de nog relatief jonge, rechts-populistische partij Alter native fur Deutschland. Barack Obama probeerde met typisch Amerikaanse jovialiteit Merkel politieke steun in de rug te geven, onder meer door haar onge bruikelijk veel lof toe te zwaaien. „Mijn relatie met bondskanselier Merkel was de belangrijkste in mijn presidentschap", zei Obama. Maar Duitse commentatoren wezen erop dat Obama nu al een man van de geschiedenis is. In no vember kiezen de Amerikanen een andere president en in 2017 staan Bondsdagverkiezingen op de agenda. Dan begint voor Euro pa en de VS een nieuwe ronde. DEN HAAG. De opgestapte woord voerder van PW-leider Geert Wilders blijkt een flinke som partijgeld te hebben verbrast. Michael Heemels, tot februari ook fractievoorzitter van de PW in Limburg, is met partijgel- den onder meer naar een con cert van Madonna gegaan. Ook kocht Heemels verlovings ringen, een seizoenkaart voor zijn favoriete voetbalclub, meu bels, reisjes naar Wenen en New York en gadgets. Dat blijkt uit een accountants rapport over de uitgaven van Heemels dat is ingezien door Dagblad de Limburger/Lim burgs Dagblad. Ook ging een deel op aan het betalen van snel heidsboetes, belastingen en deurwaarderskosten. In februari gaf Heemels toe 176.000 euro te hebben gestolen uit de partijkas. Volgens hem was dat het gevolg van zijn drugsverslaving, maar hij repte toen nog niet van de luxeartike len en snoepreisjes die hij blijkt te hebben genoten van het geld. Van de 176.000 euro die volgens de PW onrechtmatig is besteed, is verder nog een kleine 90.000 euro contant opgenomen. Waar aan Heemels dat geld heeft uitge geven, is onduidelijk. korting per persoon op alle fietsvakanties De wereld is Kras Boek en maak kans op Ga naar Kras.nl/fietsvoordeelweek of bel 0900-9697 70 cpg |§S DINSDAG 26 APRIL 2016 Nog één keer op de bres voor Europa door onze correspondent Wierd Duk Barack Obama en Angela Merkel op de Messe in Hannover. De president test een Virtual Reality-bril. foto Kevin Lamarque/Reuters door Tobias den Hartog Hoge kortingen en iedere dag een spectaculaire dagaanbieding Autovakanties Busvakanties Vliegvakanties 2dgnv.a. 74 5 dgn v.a.299 8 dgn v.a.549 DAGAANBIEDING 2£ april: Fietsvakantie Thüringerwald een Batavus Milano E-go® E-bike t.w.v. €2.699 SCR Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3