Omroep dreigt banen te verliezen I Vanaf morgen heet ik Jan, Symposium over genderdysforie in Zeeland FZC 8 ZEELAND Colofon 088-0561510 088-0139910 Iemand die het gevoel heeft niet honderd procent man of vrouw te zijn. Dat is, kortweg, genderdysforie. 5 vragen over de nieuwe Mediawet aan directeur Monique Schoonen van Omroep Zeeland „Dat hangt er vanaf hoe de twee de fase van de Mediawet eruit gaat zien. Het heeft hoe dan ook gevolgen voor onze organisatie. Hoeveel mensen hou je over? Hoe veel geld krijgen we nog?" „Zoals het er nu naar uitziet, moe ten we 1 miljoen euro bezuinigen. Dat zijn heel veel arbeidsplaatsen. En we weten niet of het daar bij blijft." „Het zou onze programmering di rect raken. Het zou gevolgen heb ben voor televisie, voor radio en voor internet. We zouden identi teitsgebonden, Zeeuwse program ma's moeten schrappen en het nieuwsprogramma dat op televi- sie nu een half uur duurt, zouden we moeten inkrimpen. Ook in het weekend zouden we dan minder kunnen doen. Zoiets wordt op alle fronten merkbaar." Omroep Zeeland aan te kaar ten bij de Commissie Balkenende die onderzoekt hoe de Zeeuwse eco nomie kan worden versterkt. „Het gaat om hoogwaardige ba nen. De commissie onderzoekt hoe het vertrek van werkgelegen heid uit Zeeland kan worden ge keerd. Welke soort werkgelegen heid wil je hier hebben om op ter mijn te kunnen overleven? Je wil jezelf niet uithollen als provincie." „Ik wil graag dat er maatwerk wordt geleverd voor Zeeland. Dat zie ik niet gebeuren als we met dertien regionale omroepen in Ne derland moeten gaan uitvinden hoe we in een shared servicecen trum samen de techniek gaan de len. Vaak vallen dat soort construc ties twee tot drie keer zo duur uit als aanvankelijk wordt voorge steld. Dat noem ik het Fyra-tra- ject. Ik maak me daar zorgen over. Ik moet er ook niet aan denken dat we daarin naar evenredigheid moeten bijdragen. Er zijn natuur lijk regionale omroepen met veel meer vermogen. Drenthe, Zeeland en Flevoland hebben dat niet. Wij hebben al een soort minimumpro grammering. We werken nu al samen met de NOS. We weten wat we daaraan hebben. Ik zou liever op dat pad verder gaan. Dat is financieel voor deliger en daardoor kunnen we ba nen en programma's behouden." TERNEUZEN. Wat is genderdysfo- rie precies? Hoe herken je het, en wat doe je met een leerling of cliënt die transgender is? De ze en andere vragen rondom genderdysforie kwamen aan bod tijdens een bijeenkomst in Terneuzen op donderdag 21 april. De bijeenkomst was geor ganiseerd door het LHBT-net- werk Zeeland. Dat netwerk vere nigt Zeeuwse instellingen en or ganisaties die zich inzetten om de belangen te behartigen van LHBT'ers: lesbiennes, homo's, bi- seksuelen en transgenders. Niet minder belangrijk is het vergro ten van de sociale acceptatie van LHBT'ers in de Zeeuwse samen leving. De bijeenkomst in Terneuzen was speciaal bedoeld om profes sionals in de zorg, het onderwijs en de sport te informeren over genderdysforie. Zelfs huisartsen weten niet al tijd precies wat ze aanmoeten met iemand die het gevoel heeft niet honderd procent man of vrouw te zijn. Want dat is, kort weg, de definitie van genderdys forie. Gespecialiseerde professio nals zoals Manon Hoogenraad en ter zake deskundige organisa ties als Transvisie Zorg werkten mee. Tijdens de paneldiscussie konden deelnemers vragen stel len aan ervaringsdeskundigen. Ook waren er twee workshops (onderwijs en zorg) waar deelne mers zich verder konden verdie pen in het thema. Volgens Stefano La Heijne van Het Rijk bezuinigt op regionale omroepen en wil dat ze meer sa menwerken. De werkgelegenheid bij en de programmering van Om roep Zeeland lopen gevaar. door Ernst Jan Rozendaal "I Afgelopen vrijdag schetste u -®- voor Provinciale Staten een git zwart scenario. Is het echt zo erg? Er dreigen tientallen arbeids- plaatsen te verdwijnen, zei u, waardoor Omroep Zeeland marginaliseert. 3 Wat zou de nieuwsconsument daarvan merken? Geen krant ontvangen? Onze excuses 4 U pleitte ervoor de noden van 5 Wat is de oplossing? Vragen over verhuizing of vakantie? door Ondine van der Vleuten t Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur be zorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorg klacht? De bezorgservice is open van maandag t/m vrij dag tussen 7.00 - 17.00. Op zaterdag van 8.00 -12.00 uur. Ook kunt u 24 uur per dag uw bezorgklacht doorge ven via pzc.nl/geenkrant of 088-0561510. Klantenservice Wilt u een nieuw abonne ment, een vakantie of verhui zing doorgeven, uw abonne ment beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910, open van maandag t/m vrij dag van 8.00 - 17.00 uur. U kunt 24 uur per dag uw va kantie of verhuizing doorge ven via pzc.nl/service. tAbonneren Via pzc.nl/abonneren kunt u direct gebruikmaken van één van onze aanbiedingen. Of neem contact op met onze klantenservice voor een pas send aanbod. »PZC Edisonweg 37e Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 Redacties Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl Walcheren 088-0130221 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 088-0130221 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 088-0130221 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus145, 4530 AC Terneuzen Sport sport@pzc.nl 088-0130241 Hoofdredacteur Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Commercieel directeur Tessa van Waarde Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nale zen via pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. t Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroep.nl/adverteren Auteursrechten Alle auteursrechten en data bankrechten ten aanzien van de inhoud van deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berus ten bij de PZC, c.q. de desbe treffende makers. Wet Bescherming Persoonsgegevens De PZC is een onderdeel van De Persgroep Nederland. De Persgroep legt abonneegege vens vast voor de uitvoering van de (abonnements)over- eenkomst. Deze kunnen ge bruikt worden om u te infor meren over diensten en pro ducten van de PZC en De Persgroep. Indien u hier geen prijs op stelt kunt u bellen met 088-0139910 of ga naar pzc.nl/service. 'Nog altijd doe Manon Hoogenraad van Coaching Councelling Walcheren begeleidt mensen met genderdysforie. „De stap om naar een genderkliniek te gaan is vaak groot. Hoe ga je voor die tijd met je gevoelens om? En daarna, hoe geef je vorm aan je gevoelens en transitie? De zoektocht naar je nieuwe ik is niet altijd eenvoudig." foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36