Ik hoop op inzet jonge mensen Gemeenschappelijk feest is belangrijk 6 WALCHEREN Koningsdag is Koningsdag niet zonder inzet van vrijwilligers. Wat bezielt hen elk jaar weer om er een mooi oranjefeest van te maken? KONÏNGSDAG De uitdaging om een feest als Ko ningsdag te orga niseren, is enorm groot. Op verzoek van de gemeente hebben wij deze kans ruim tien jaar geleden met beide handen aangegrepen. In vergelijking met bijvoorbeeld Vlissingen, miste destijds Middelburg een feest dat de stad echt op de kaart zet te. Elk jaar proberen we daarom het evenement op de markt steeds groter te maken. Koekhap pen en zaklopen is een achter haald idee. De mensen willen meer. Om die reden treden er, na uiteraard de traditionele ope- 'Een volle markt waar duizenden mensen aan het genieten zijn, zorgt voor een enorme drive' ning waarbij onder meer het volkslied wordt gezongen, ver schillende artiesten op. Het en thousiasme en de saamhorig heid is ongeëvenaard. We wer ken met een groep van tegen de dertig vrijwilligers om alles weer op rolletjes te laten verlo pen. In dat geheel ben ik een klein radertje. We doen het echt met z'n allen. Een volle markt waar duizenden mensen aan het genieten zijn, zorgt voor een enorme drive. Binnen de organi satie zullen er onderling weer volop highfives uitgedeeld wor den als Koningsdag wederom een succes blijkt." Al een jaar of tien ben ik in Veere betrokken bij de festiviteiten op Ko ningsdag, voorheen Ko ninginnedag. Mijn kinderen wa ren destijds van de leeftijd dat ze aan de spelletjes deelnamen. Nu zijn ze wat ouder, dus is het tijd dat er nieuwe mensen het stokje gaan overnemen. Toch beleef ik nog altijd volop plezier aan Ko ningsdag. Ik geef les in het basis onderwijs, dus ik werk graag met kinderen. Op Koningsdag houd ik me dan ook vooral bezig met de kinderspelen. Het thema dit jaar is 'op de boerderij', 's Mor gens vroeg beginnen we met het klaarzetten van de spelletjes en verkleden we ons naar aanlei ding van het thema. Dat is altijd een mooi begin van de ochtend. Als de dag vordert, zie je zo'n beetje heel Veere uitlopen. Om dat we geen café of supermarkt hebben, is een gemeenschappe lijk feest erg belangrijk. Het brengt de mensen van verschil lende verenigingen bij elkaar. Ko ningsdag richt zich echt puur op de inwoners van Veere, maar na tuurlijk zijn andere mensen ook van harte welkom." Al bijna twintig jaar ben ik betrokken bij Ko ningsdag, of wat voor heen Koninginnedag heette. Dat deed ik uit naam van verschillende organisaties in de wijk Paauwenburg. Met de opgeda ne ervaring probeert de Stichting Wijkraad Paauwenburg de wijk le vendig te houden. Anders zou het een dooie boel worden. Ondanks dat wij als Wijkraad al redelijk op leeftijd zijn, blijft het leuk om acti viteiten te organiseren voor kinde ren en de daarbij behorende fami lieleden. Als je om je heen kijkt en je ziet mensen genieten, dan geeft dat enorm veel voldoening. De oud-Hollandse kinderspelen zijn nog altijd een succes. Door vernieuwing, blijft het program ma aantrekkelijk. Kinderen kun nen bijvoorbeeld dit jaar deelne men aan het ringrijden op pony's. Deze activiteit wordt begeleid door professionals. Voor de organi satie van Koningsdag zijn uiter aard vrijwilligers nodig. We ho pen dat jongere mensen zich wil len gaan inzetten voor de leefbaar heid in de wijk. Tegenwoordig moeten we steeds vaker een be roep doen op mensen van buiten af. Wij willen een feest verzorgen voor én door Paauwenburg." Stop kalkaanslag! www.koppejanallround.nl 06-24500292 De mensen willen meer dan alleen koekhappen Albert Verhage. foto Lex de Meester Albert Verhage (72) uit Vlissingen van de Wijkraad Paauwenburg Irene Overbeeke (47) uit Veere van de Oranjevereniging in haar woonplaats Met een Kinetico waterontharder Bel nu voor een vrijblijvende offerte -Geen kalkaanslag -Snel geplaatst -Onderhoudsvrij -Zuinig in gebruik Vraag naar de GRATIS montage actie! Sjaak van den Berg foto Lex de Meester Sjaak van den Berg (69) uit Middelburg, Stichting Evenemen ten Middelburg Irene Overbeeke. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34