<3 senZup Bodybuilder Maria is Nederlands mooiste Man opgepakt in de rechtbank Overvaller Bakker Bliek krijgt drie jaar celstraf ADRZ en ZorgSaam gebroederlijk verder De Zeeuwse ziekenhuizen kunnen nu goed met elkaar door een deur. Opmerkelijk, na fel concurreren. 4 ZEELAND Voel u veilig en zeker met onze gratis opties op drieivielfietsen GOES. „Of je concurreert of je werkt vergaand samen. En wij hebben gekozen voor vergaand sa menwerken." Directeur René Smit van 'We moeten zeker wat aan onze reputatie doen en beter communiceren' ZorgSaam Zeeuws Vlaanderen sprak gisteravond in Goes bepaald geen Spaans tijdens de vierde en laatste bijeenkomst van de Com missie Toekomstige Zorg Zeeland. Een opmerkelijk geluid, want nog geen twee jaar geleden beconcur reerden ze elkaar fel. Maar Smit en zijn collega Claudia Brandenburg van het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis stonden gebroederlijk naast elkaar. Ze legden een volle zaal in het Van der Valk hotel uit dat samenwerken noodzaak is. Smit: „Specialisten moeten zich verder specialiseren en jaarlijks een minimum aantal behandelin gen doen. ZorgSaam en ADRZ zijn elk te klein om sommige spe cialistische zorg in Zeeland te hou den. Dat kan wél als we samen werken." Huisarts Peter de Doelder merkt in de praktijk nog niet heel veel van de betere verstandhou ding. „Maar we komen van ver en ik merk wel dat er weer positieve verhalen uit het ADRZ komen." Brandenburg: „We moeten ze ker wat aan onze reputatie doen en beter communiceren." Maar de zaal reageerde minder streng. „Ik heb 10 februari een nieuwe knie gekregen bij het ADRZ in Vlissingen", vertelde Jou- te van der Meij uit Kapelle. „Nog twee inwoners in de straat - we krijgen allemaal wel wat aan knie of heup - zijn behandeld in Gent en Sint-Niklaas. Ik kan alles weer, maar de buren kunnen nog steeds niet goed lopen. Ik vind het onte recht dat zoveel negatiefs wordt gezegd over het ADRZ." Vanuit de zaal krijgt hij bijval. Een onderwerp dat ook leefde was de privacy van de patiënt. „Ik weet niet of ik er blij mee moet zijn dat zorgaanbieders mijn gege vens delen", zei een inwoonster van Noord-Beveland. Huisarts De Doelder: „Via het landelijk schakelpunt (www.zorg- plazazeeland.nl -red.) kunnen pa- 'ZorgSaam en ADRZ zijn elk te klein om sommige specialistische zorg in Zeeland te houden' tiënten aangeven of ziekenhuizen, huisartsen en apothekers onder ling gegevens uitwisselen. Bij elk consult kunt u aangeven wat wel en niet gedeeld wordt." De Commissie Toekomstige Zorg maakt in het najaar weer een ronde door Zeeland. Dan worden maatregelen gepresenteerd hoe de Zeeuwse zorg wordt verbeterd. zelfstandig vitaal Onderdeel van fT» LBWN Zelfstandig en vitaal leven? De 21-jarige jongeman was naar Middelburg gekomen om de uit spraak te horen in de strafzaak te gen hem. De rechtbank besliste dat hij schuldig is aan het gooien van een brandend voorwerp, mo gelijk een molotovcocktail, naar de woning van zijn ex en haar moeder in Poortvliet. Twee weken geleden ontken de hij dat hij die nacht van 15 mei 2015 in Poortvliet was ge weest. Een vriend van hem had echter tegen de politie verklaard dat hij hem die bewuste nacht naar Poortvliet had gereden en dat hij iets bij zich had dat naar benzine rook. Nadat Van der B. uit was gestapt, zag die vriend na een korte tijd later vlammen. Twee weken geleden eiste de officier een celstraf van drie jaar tegen hem. Ook omdat de man hennep zou hebben geteeld. De rechtbank is van dat laatste nog niet overtuigd en vindt dat er nog meer onderzoek moet wor den uitgevoerd. De rechtbank be sliste wel dat de jongeman een schadevergoeding moet betalen aan zijn ex en haar moeder van ruim duizend euro. MIDDELBURG. De Middelburgse rechtbank vindt dat er voldoen de bewijs is om C.I. (21) uit Veere te veroordelen voor het be roven van de chauffeur van Bak ker Bliek. De jongeman hoorde gisteren dat hij een celstraf krijgt van drie jaar waarvan één voorwaar delijk. Twee weken geleden was die straf ook tegen hem geëist door de officier van justitie. Toen vroeg zijn raadsman nog om vrijspraak voor zijn cliënt 'omdat er geen enkel bewijs is'. De chauffeur van het bakkers bedrijf werd in de nacht van 5 juni 2015 overvallen toen hij brood aan het lossen was op het Oranjeplein in Veere. Plotseling werd hij bedreigd door iemand die een vuurwapen op hem richt te en geld eiste. In eerste instantie kon de poli tie de verdachte niet vinden. Dat veranderde toen maanden na de overval de zus en vader van de verdachte hun familielid herken den van de videobeelden die ge maakt waren door een beveilli- gingscamera. De raadsman vond dat destijds zeer vreemd omdat het ging om een serie foto's, niet een daadwerkelijke film. het Spaanse Santa Susanna, op 4 mei. „Vorig jaar ben ik daar vier de geworden. Nu sta ik er beter voor dan vorig jaar, dus ik hoop in de top drie te komen", zegt Wattel. „Als ik daar goed scoor, kan ik Nederland laten zien dat ik thuishoor in het internationa le veld. Ik weet: ik kan be ter, want nu heb ik ge traind met lichte bles sures." In het najaar hoopt Wattel in Barce lona mee te doen aan de Arnold Classics Europe. „Als ik dat haal, ligt Europa achter me. Dan ga ik Amerika vero veren." Maria Wattel uit Ga- pinge heeft de kam pioenstitel gehaald tijdens het Neder lands Kampioenschap van body- buildersbond NBBF, afgelopen weekeinde in Schiedam. Wattel werd Nederlands kam pioen in de categorie Women Physique Masters (voor dames boven de 35 jaar) én in de cate gorie Women Physique voor al le leeftijden. Daarmee werd ze ook automatisch beste van Ne derland in de categorie 'over all'. Wattel mag Nederland nu vertegenwoordigen tijdens de Europese kampioenschappen in Ziekenhuizen werken samen door Jeffrey Kutterink Claudia Brandenburg ADRZ René Smit ZorgSaam Mobiliteits Mazzel! Zorgeloos op pad met een driewielfiets van senZup. Onze fietsen, met lage instap en comfortabele zitting bieden maximale stabiliteit. Profiteer tot en met 6 mei van onze gratis opties. Als dat geen mazzel is! Bel 0800 - 0468 voor een gratis brochure of kijk op onze website www.senzup.nl GRATIS BIJ UW DRIEWIELFIETS: O Antilek banden O ljaarpechhulp O Kilometerteller Een driewielfiets vrijblijvend thuis uitproberen? Vraag onze gratis brochure aan, maak uw keuze en bel onze klantenservice voor een vrijblijvende proefrit in uw eigen straat! GRATIS BROCHURE OF PROEFRIT THUIS? BEL 0800 - 0468 U bent bij ons ook aan het juiste adres voor o.a. inloopdouches, sta-op stoelen, scootmobielen, rollators en rolstoelen. Bel 0800 - 0468 voor meer informatie of de gratis brochure. Bezoek onze toonzaal: Oosteinde 6, Barendrecht tel. 0800-0468 www.senzup.nl foto Frans Beljaards door Emile Calon MIDDELBURG. T. van der B. uit Sint-Maartensdijk werd gisteren in de rechtbank aangehouden. Hij kan per direct een celstraf van twee jaar uitzitten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32