Verdachte overval blijft in voorarrest 'Als je niet gaat, leer je sowieso niets bij' 'Alle stof komt nog eens langs' Man krijgt tien jaar cel voor doden echtgenote Kansloze missie Europarlement Complex Voorbereiding centraal examen 2 ZEELAND COMMENTAAR Het Europees Parlement stapt in de rol van opvoeder. Om kinderen te beschermen wil het parlement ze het gebruik van sociale media verbieden. Zonder toestem ming van hun ouders zouden jongeren tot 16 jaar vanaf 2018 niet meer mogen instagrammen, snapchatten, face- booken of welk medium tegen die tijd ook gangbaar is. De achter liggende gedachte is, dat sociale media een evenwichtige ontwik keling in de weg staan. Uiteindelijk zouden jongeren door het overdreven gebruik ervan het zicht op de werkelijkheid verlie zen en zo minder weerbaar worden. Deze zorg van het Europees Parlement is terecht. Jongeren kunnen zich heel gemakkelijk ver liezen in sociale media. En hun privacy loopt er groot gevaar. Toch deugt de aanpak van Brussel niet. Praktisch zal het onmogelijk zijn de jeugd weg te houden van online platformen. Principeel is een verbod op sociale media net zo iets als een verbod op buiten spelen. Of we het nu leuk vinden of niet, online platformen zijn niet meer weg te denken als vrije ruimte, als massale hangplekken met een geheel eigen mores. Het is eerst en vooral aan ouders hun kinderen hiermee te leren omgaan. Europa kan zich beter beperken tot het afdwingen van voldoende onderwijs in (sociaal) mediagebruik. Europa moet zich beperken tot het afdwingen van goed onderwijs in sociale media Maar het Openbaar Ministerie (OM) vermoedt dat de inwoner van Souburg toch wel degelijk de man is die die bewuste middag de gewapende overval heeft uitge voerd op de supermarkt aan Fort Den Haakweg. Raadsman Grootjans wees de drie Middelburgse rechters erop dat zijn cliënt het ontzettend zwaar heeft nu hij 'volgens eigen zeggen onterecht vastzit in Toren- tijd'. De advocaat: „De muren ko men op hem af." Ook stelde hij dat zijn moeder, zijn zus en zijn vriendin hem niet herkend hebben op de videobeel den die gemaakt zijn door de be wakingscamera van de super markt. Hij vroeg de rechtbank dan ook om het voorarrest van de man te schorsen. Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk verzette zich met suc ces tegen de schorsing. Volgens hem zijn er mensen die hem her kend hebben als de overvaller. Ook zou de man zich die bewuste dag schuldig hebben gemaakt aan het stelen van sigaretten in Vlis- singen. Tijdens de overval zou de man een caissière bedreigd hebben met Man uit Souburg ontkent dat hij iets te maken heeft met de overval op de Plus Supermarkt in Vrouwenpolder. een vuurwapen. Na de overval werd er volop gezocht in en om Vrouwenpolder. Daarbij werd zelfs een helikopter van de politie ingezet. Het lukte echter pas om twee dagen later de man aan te houden. Dat gebeurde vooral op basis van getuigenverklaringen. Het is nog niet bekend wan neer de man daadwerkelijk wordt berecht. Almanak Een 25-jarige bouwvakker uit Hulst vertelt enthousiast over een nieuw project waaraan hij meewerkt. Een voormalige supermarkt is met de grond gelijkgemaakt en op die plek wordt nu een appartementencomplex gebouwd met woonruimten voor star ters. „Het telt straks zes woningen, waarvan er twee aan het Europa plein zitten, twee aan de Rubens straat en twee aan de Carlosstraat. Maar het is wel gewoon één apparte mentencomplex", zegt hij. Zijn vrien den proberen in hun hoofd de platte grond voor zich te zien. „Hallo zeg, dan ligt de nadruk wel op 'complex'." l'Escaut zoekt nieuwe directeur Woningcorporatie l'Escaut zoekt een opvolger voor di recteur Jan van Beekhui zen. De nieuwe directeur moet aantreden per janua ri 2017. Van Beekhuizen gaat met pensioen per maart 2017. Hij is dan 25 jaar directeur van de socia le woningverhuur in Vlis- singen, tien jaar bij Schel de Woongroep en na de fu sie met Basco vijftien jaar bij L'Escaut. L'Escaut telt 7000 huurwoningen en heeft 90 medewerkers. Muurschildering even uitgesteld Stefan Thelen begint ruim een week later met het schilderen van het oude raadhuis van Vlissingen op een gevel aan de Bree- straat. De kunstenaar wil de deze week al beginnen, maar moet eerst andere werkzaamheden afmaken. Gezien de weersverwach ting komt het goed uit dat hij nu pas vrijdag na He melvaart begint. De kunst schilder vrolijkt volgende maand meer muren tussen boulevard en binnenstad op, onder meer met mari tieme afbeeldingen. Fietspad in Spui klaar voor 5 mei Het nieuwe fietspad door de Spuikom, voor bioscoop CineCity langs naar de Wa tertoren, moet Bevrijdings dag, 5 mei, klaar zijn. De ge meente heeft het drukbe zochte Bevrijdingsfestival als deadline. Nu is de Spui- komweg af en toe in een rij richting dicht. Bij de par keerplaats komt een trap en oversteekplaats naar de bioscoop. Restaurant Bram geopend In Zoutelande is gisteren Pannenkoekenhuis Bram (foto) geopend. Het nieu we restaurant is gevestigd aan de Westkapelseweg 8. Na een grondige verbou wing van drie maanden is het pand opnieuw inge richt om meer dan hon derd gasten te kunnen ont vangen. Nonja Lievense en Bertjan Kamphuis zijn de eigenaren van Bram. Het restaurant dankt haar naam aan de opa van Non- ja, Bram de Kam, die het pand in 1964 heeft ge bouwd. In het pand zat tot voor kort een Chinees res taurant. „Deze training geeft mij extra zekerheid voor de examens. Ik sta er redelijk voor. Wiskunde is mijn slechtste vak: ik heb gemiddeld een 6,5. Ik wil deze lessen graag volgen, omdat een extra training nooit mis is. Als je niet gaat, leer je so wieso niets bij. Ik vind het onder deel 'bewijzen' heel moeilijk. Je moet dan bijvoorbeeld aantonen dat een hoek 36 graden heeft. Het draait om inzicht: je kunt er ei genlijk niet voor le ren. Ik hoop dat de docenten me tips kunnen geven hoe ik zulke opgaven aan moet pakken. Van examenstress heb ik weinig last. Ik heb er vertrouwen in dat ik slaag." „Wiskunde is niet mijn sterkste vak. Ik sta nu precies een zes. De regels kan ik wel onthouden, maar als ik iets moet toepassen, gaat het mis. Ik heb ook moei te met de teksten uit de examenopgaven. Het is vaak een héél lang verhaal. Als ik het gelezen heb, denk ik: 'wat moet ik nu eigenlijk doen?' Ik hoop dat deze trai ning helpt belangrij ke gegevens uit de opgaven te halen. Het is ook heel fijn dat alle stof vanaf de vierde klas nog eens langs komt. Ik kan na tuurlijk ook zelf thuis leren, maar het is makkelijker als je hulp krijgt. Ik ben heel erg gestresst: als ik al die leerstof zie, weet ik niet waar ik moet beginnen." DEN BOSCH. R. de V. uit Vlissin gen is gisteren in hoger beroep veroordeeld tot tien jaar cel voor het doden van zijn vrouw. Het gerechtshof in Den Bosch vindt bewezen dat hij haar in maart 2013 heeft gewurgd. Tijdens de behandeling van de zaak in hoger beroep ontken de De V. dat hij zijn vrouw om het leven had gebracht. Hij zei zich niks te kunnen herinneren. Vlak na de dood van zijn vrouw bekende de 56-jarige man nog dat hij haar om het leven had gebracht in hun woning aan de Paul Krugerstraat. Maar vol gens advocaat Jos Wouters, die zich gesteund voelt door een des kundigenrapport, waren dat pseudo-herinneringen, denken dat je je iets herinnert, maar die herinnering klopt niet. In het begin vertelde De V. dat hij depressief was en zelf moord wilde plegen. Maar eerst zou hij zijn vrouw van het leven beroven. Ze leed aan MS en hij wilde haar niet zonder zijn zorg achterlaten. Een familielid vond de dode vrouw en ook De V., die zichzelf met een mes had ver wond. De V. was eerder ook tot tien jaar veroordeeld door de recht bank in Middelburg. door Emile Calon MIDDELBURG. J. van S. uit Oost-Sou burg ontkent dat hij iets te maken heeft met de overval op de Plus Su permarkt in Vrouwenpolder. Vol gens zijn raadsman heeft hij die middag, 18 januari van dit jaar, wel een supermarkt bezocht. Dat was in Middelburg en daar heeft hij ook keurig betaald, aldus advocaat Joost Grootjans 'want hij heeft een kassabonnetje'. Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN zie ook: lescaut.nl VLISSINGEN VLISSINGEN ZOUTELANDE Romy Bax (18) uit Terneuzen School: SSG De Rede in Terneuzen, vwo 6 Merel Wilmsen (17) uit Terneuzen School: SSG De Rede in Terneuzen, vwo 6 door Caroline Moerland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30