6% TO©S is Officier eist taakstraf voor seks met meisje Scheldekraan verliest deze week zijn giek Gitaarhelden 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Weer of geen weer, ik vier Koningsdag. Uw Mening ONEENS Afspraken oogartsen ANWB zoekt knelpunten Dagagenda op pzcnl paul kusters column Ernst Jan Rozendaal v Wat zenden ze de laatste tijd op televisie toch goede do cumentaires over popmuziek uit. Helaas is de aanleiding niet zo vrolijk. De le gendarische popmuzikanten ont vallen ons bij bosjes en dan blijkt telkens dat de omroeparchieven met goud zijn gevuld. Vorige week Prince. Wereldwijd eerden collega's hem door zijn liedjes te spelen, van Bruce Springsteen tot Paskal Jakobsen. Niemand weet waar 'Purple Rain' op slaat, maar ik hoorde ooit een plausibele verklaring Prince was maar drie jaar ouder dan ik. Met zijn 57 jaar ging hij veel te vroeg dood, vond ieder een, maar tot mijn schrik las ik dat de gemiddelde popmuzikant niet ouder wordt dan eind vijftig, begin zestig. Dan heeft Lonnie Mack nog geluk gehad. Hij was de gitaarheld van gitaarhelden als Eric Clapton en Keith Richards, schreef De Volks krant. Hij overleed op dezelfde dag als Prince, 74 jaar oud. Overigens deed juist over Clapton het verhaal de ronde dat hij Prince zo bewondert. „Hoe voelt het om de beste gitarist ter we reld te zijn?" vroeg iemand ooit aan de gitarist die door zijn fans als God wordt beschouwd. „Weet ik niet", antwoordde hij. „Dat moet je aan Prince vragen." Claptons favoriete nummer is 'Purple Rain'. Niemand weet waar die titel pre cies op slaat, maar van een vriend hoorde ik ooit de meest plausibe le verklaring. Het zou een eerbe toon van Prince zijn aan Ritchie Blackmore, de virtuoze gitarist van Deep Purple en Rainbow. Van Lonnie Mack heb ik één lied je, op een oude cd met Twee Meter Sessies. Van Prince heb ik één grammo foonplaat, de maxi-single van 'Purple Rain'. Ik heb ze gisteren al lebei weer eens gedraaid. Maar van Deep Purple en Rainbow heb ik een héle rij platen, want in mijn puberale hardrockfase was ik idolaat van Ritchie Blackmore. Hij is nu 76. Hopelijk laat die do cumentaire toch nog even op zich wachten. Rutte moet Erdogan tot de orde roepen. toosenhenk.nl O KONINGS&AG 2016 KOU&ER &AN KERST NOU EN MET 1>IT KONINGSHUIS HEBBEN WE ALTIJD WEL MAXIMA RONt> t>E 36 GRADEN Wie in het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis een af spraak wil maken met een oogarts, moet niet de af spraakcentrale maar de af deling zelf bellen. Oogheel kunde is de enige afdeling die niet aan de afspraakcen trale meedoet. Wegens ver bouwing van het zieken huis Vlissingen zit oogheel kunde tijdelijk in het Me disch Centrum Middel burg. Daarom regelt ze de afspraken zelf. Vóór de zo mer verhuist ze weer naar ADRZ Vlissingen. Ook dan zal ze zich niet aansluiten bij de afspraakcentrale. De ANWB roept wegge bruikers op knelpunten te melden. Tot nu is er pas één plaats in Zeeland ge noemd waar het verkeer ge regeld vaststaat: de Delta weg, Goes richting Zierik- zee. De ANWB vermoedt echter dat er meer plekken in de provincie zijn waar vertragingen zijn, vooral in de zomer. „De aandacht van de politiek ligt vooral op de snelwegen, maar niet alleen daar is er opont houd, ook op de provincia le wegen en de in- en uit valswegen van de steden", aldus de ANWB. Knelpun ten worden doorgegeven via de website anwb.nl. Vanwege het plaatsen van de koningsdagprogram ma's staan er vandaag geen dagagenda's in de krant. Deze rubriek staat wel op de website. Mensen De magistraat schetste ook een beeld van een meisje dat zich niet durfde verzetten tegen de veel oudere jongen. Hij zou haar gechanteerd hebben, zou ge dreigd hebben met onder andere zelfmoord. Ook zou hij haar ver teld hebben dat hij nog steeds maagd was en dat hij dat als een probleem ervoer. Volgens de ver klaring is ze, door wat ze heeft meegemaakt, heel onzeker ge worden en is ze nog steeds bang om hem tegen te komen. De jongen bekende dat hij in derdaad seks had gehad met het meisje. Toen ze hem bij haar thuis uitnodigde 'is het gebeurd'. Volgens de jongen vroeg zij om naar boven te gaan en begon zij met het uittrekken van haar kleding. Suijkerbuijk stelde dat het heel goed kan dat ze zich ge dwongen voelde om naar boven te gaan en zich uit te kleden. Ook wees hij er op dat het ge woon verboden is om seks te hebben met een minderjarige. „Vooral omdat zulke jonge kinde ren de gevolgen van hun daden nog niet kunnen overzien." De Arnemuidse jongen vertel de dat hij nog steeds vindt dat seks met een minderjarige 'kan als het serieus is'. Maar ook dat het niet lukte met leeftijdgeno ten goed contact te krijgen. „Ik heb niet veel zelfvertrouwen." Tijdens de rechtszaak bleek ook dat hij ontucht gepleegd 'Het is gewoon verboden om seks te hebben met een minderjarige' heeft met een dertienjarig vrien dinnetje van het andere meisje. Advocate Natasja Wouters pleitte voor een geheel voorwaar delijke straf. Volgens haar is de inwoner van Arnemuiden al ge noeg gestraft. Ook zei ze dat er sprake was van echte liefde. „Het meisje heeft liggen huilen op haar kamer omdat ze hem moest missen nadat het bekend was ge worden." Suikerbujk eiste een taakstraf van honderd uur en de verplich ting om 2200 euro schadevergoe ding te betalen. Uitspraak 9 mei. Vandaag worden voorbereidin gen getroffen voor de verplaat sing van de kraan naar een tijde lijke fundering bij de Oude Ver- bandkamer. Afhankelijk van de wind wordt deze week de giek van de kraan getakeld en opgesla gen in de Machinefabriek. De Scheldekraan, die net vier jaar weer overeind stond, moet weg van de Jan Weugkade omdat de kans bestaat dat die met kraan en al in het Dok verdwijnt. De palen die de fundamenten van de kade onder water ondersteu nen, blijken ernstig aangetast door de 'gribbel', de paalpisse bed. De kraan blijft naar ver wachting anderhalf jaar ont hoofd tot er een nieuwe, defini tieve plek voor is gevonden in het Scheldekwartier. Afhankelijk van de wind wordt deze week de giek van de kraan getakeld en opgeslagen in de Machinefabriek. 96 reacties MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN www.pzc.nl/agenda STELLENDAM Hans Juch voorzitter Vissersvereniging Hans Juch is Kees Sinke op gevolgd als voorzitter van de Vissersvereniging Zuid-West. Sinke stond aan de wieg van de vissersvere niging en was elf jaar voor zitter. 59 beroepsvissers uit Zuid-Holland en Zeeland zijn bij de vereniging aange sloten. De nieuwe voorzitter Juch combineert het voorzitter schap van de vereniging met zijn dagelijkse werk als directeur van John P. de Wit Assurantiën en de RegioBank Stellendam. door Emile Calon MIDDELBURG. Van haar laatste spaargeld kocht een dertienjarig Walchers meisje de Morning-after- pil omdat ze seks had gehad met een jongen van negentien. Offi cier van justitie Wilfred Suijker- buijk las die passage uit de slacht offerverklaring van het meisje gis teren voor tijdens de strafzaak te gen A.S. (20) uit Arnemuiden. Wilfred Suijkerbuijk officier De fundamenten onder de kade waarop de kraan staat, blijken ernstig aangetast voor de paalpissebed. foto Lex de Meester VLISSINGEN. De Scheldekraan ver liest deze week zijn giek. De oude kraan bij het Dok in Vlissingen moet deels ontmanteld worden en naar een veiliger plek gereden worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2