Brussel gaat social media verbieden voor kinderen Voor Engels toch maar een extra Een op tien mist sociaal netwerk zorg In Hart&Ziel Timmermans: 'Het kachelt achteruit met de mensenrechten' Türkije verwijdert zich steeds verder van de Europese Unie. De Türkse bemoeizucht wordt niet op prijs gesteld. Nelleke adopteerde een dochter met Down Engelse teksten vindt Marijn de Dobbelaere (18) uit IJzendijke 'best lastig'. De havist van het Zwin College in Oostburg volgt daarom, samen met bijna honderd andere Zeeuws- Vlaamse scholieren, een examentraining. De stoom cursussen worden steeds populairder. BRUSSEL. De kans dat Türkije snel lid wordt van de Europese Unie, wordt steeds kleiner als het land door blijft gaan met het breidelen van de persvrijheid. Dat stelt vice- voorzitter van de Europese Com missie Frans Timmermans. „Het kachelt alleen maar achteruit met de mensenrechten", zegt hij. „Als Türkije graag snel bij Euro pa wil horen, hoort daar ook bij dat je tegen kritiek kunt", aldus Timmermans gisteren. „Het heeft geen enkele zin je als politicus be ledigd te voelen. Satire moet je wegslikken." Timmermans reageert daar mee op de aanhouding van de Turks-Nederlandse columniste Ebru Umar, afgelopen zaterdag. Volgens premier Mark Rutte doet Nederland alles om Umar snel weer veilig in Nederland te krij gen. Zij is weliswaar vrijgelaten, Volgens premier Rutte is de vrijheid van meningsuiting 'niet onderhandelbaar* maar mag het land niet verlaten. Volgens Rutte is de vrijheid van meningsuiting 'niet onder handelbaar' en heeft hij dat ook duidelijk gemaakt aan zijn Turkse ambtgenoot, premier Davutoglu. „De suggestie dat deze regering zich zou inhouden met kritiek vanwege de vluchtelingendeal werp ik verre van mij", zei hij gis teren. „We laten ons op geen en kele manier beïnvloeden door het feit dat er ook nog andere belan gen spelen." Van oppositiepartijen en diver se media kreeg Rutte de afgelo pen dagen het verwijt dat zijn ka binet de Turkse president Erdo- gan niet durft te bruuskeren uit angst dat Türkije anders geen vluchtelingen meer opneemt. Rutte benadrukte gisteren 'voor eens en altijd' gezegd te wil len hebben dat er niet valt te 'mar chanderen' met fundamentele waarden door landen waarmee af spraken zijn gemaakt. Dat vindt ook de Europese Commissie. Vol gens Timmermans verwijdert Turkije zich steeds verder van de EU. De afgelopen tijd regent het incidenten. Zo vroeg Erdogan om de vervolging van de Duitse caba retier Jan Böhmermann. Het Turk se consulaat in Nederland vroeg Türkse organisaties hier om bele digingen aan het adres van Erdo gan te melden. En het Türkse mi nisterie van Buitenlandse Zaken probeerde dit weekeinde in Zwe den de uitzending van een docu mentaire over de Armeense geno cide van de buis te krijgen. Inbraak In Umars huis in Amsterdam is gisteren ingebroken. Op een van de muren is het woord 'hoer' ge kalkt. Rutte spreekt van een 'on gelooflijk schofterige actie'. Umar zelf beschouwt de daad als een 'heel bewuste provocatie uit Ne- derturkse hoek'. DEN HAAG. Ruim een op de tien Nederlanders beschikt niet over een sociaal netwerk dat hulp en ondersteuning kan bieden als dat nodig is. Bij ouderen en mensen met een beperking is dat een op de vijf. Dat heeft het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) giste ren bekendgemaakt op basis van de nieuwste cijfers over de zorg. Zo'n 2,2 miljoen volwassenen die zelfstandig wonen krijgen hulp bij dagelijkse klussen, zoals het huishouden of het zichzelf aan- en uitkleden. Ze krijgen daar bij vooral zorg van mensen uit hun sociale netwerk. Niet ieder een kan volgens het SCP echter te rugvallen op iemand uit de socia le omgeving als diegene om ge zondheidsredenen langdurig (extra) hulp nodig heeft. Meer nieuws zie: www.pzc.nl www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 26 april 2016 258e jaargang nr. 98 Los nummer 2,00 o Enkele stevige buien PAGINA 5 ZEELAND 2 3 foto Peter Nicolai training Europese Commissie waarschuwt Türkije door Frans Boogaard en Laurens Kok pagina 6 7: 'Sultan' Erdogan ziet overal vijanden 7 116! 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1