Rentree Vos helpt bij vinden sponsor Buitenlandse pers looft 'springlevende' Poels SPORT 19 Na vijf jaar houdt Rabobank het voor gezien als geldschieter. Vos, die voor de volle honderd procent eigenaar is van de ploeg, wil dat het team in zijn geheel bij elkaar blijft. De andere rensters hebben toegezegd tot begin juli (na de Gi ro Rosa) niet in te gaan op aanbie dingen van andere team. De mana gers Rik van Dongen en Eric van den Boom zeggen goede hoop te hebben dat ze voor die tijd een nieuwe hoofdsponsor hebben ge vonden. Aan de sportieve inzetbaarheid van uithangbord Marianne Vos zal het niet liggen. „Wat betreft de smak valt de schade nog mee. Ik moet alleen even rustig aan doen met mijn linkerarm. Vrijdag sta ik gewoon weer aan de start van de GP Elsy Jacobs in Luxem burg." Vos en Van Dongen willen het zelf niet met zoveel woorden zeg gen, maar de terugkeer van de olympisch kampioene is van vi taal belang voor het voortbestaan van het team. „Duidelijk is wel dat Marianne een van de belang rijkste pijlers onder de ploeg is", zegt Van Dongen. „Het zou inder daad prettig zijn dat ik weer goed ga rijden", vult Vos hem aan. Want hoe je het ook wendt of keert: Vos zelf is nog altijd het grootste verkoopargument voor de ploeg, die sportief gezien heeft bewezen ook zonder haar te kun- 'Wat betreft de smak valt de schade nog mee. Ik moet even rustig aan doen met mijn arm' nen. Anna van der Breggen en Pauline Ferrand-Prevot namen vo rig jaar moeiteloos de fakkel over toen Vos vanwege oververmoeid heid aan de kant moest blijven. De 28-jarige Brabantse laat de zoektocht naar de nieuwe hoofd sponsor geheel over aan Van Don gen en Van den Boom. „Op dit moment is het belangrijker dat ik me op het sportieve vlak richt", weet Vos immers. „Het is trou wens niet alleen goed voor de ploeg dat ik weer terugkom op mijn oude niveau. Daar heb ik zelf ook alle belang bij." In een ijzig koude koers, die verhard werd door de regen en de sneeuw, hebben de be nen gesproken. Het was geen kwestie meer van strategie, tactiek of positionering. Luik- Bastenaken-Luik werd gewon nen op instinct en moed. Wout Poels profiteerde van de mislukte tactieken bij de tegenstand. Na de Tour van 2012 dachten we aan Poels een wielrenner te hebben ver loren. Maar gisteren stelde hij zich geen vragen en profiteer de van de nieuwe uitgeteken de finale. Dokters dachten dat hij nooit meer op een fiets zou kunnen stappen. Zeven maanden la ter maakte hij zijn rentree in de Ronde van de Algarve. De Nederlander heeft zich ge toond aan het grote publiek door de rol van luitenant voor Chris Froome op zich te ne men in de bergritten van de voorbije Tour de France. De Brit weet als geen ander wat hij aan Poels heeft in de slot- week van de Tour. In die Al penritten houdt de Nederlan der zijn hoofd steevast boven water en is hij van goud waard voor zijn kopman. Het was de koers van de lui tenanten, zowel Albasini (kop man Gerrans) als Poels (Froome). Toen Poels van de sprint aantrok, beet sportief directeur van Sky Nicolas Por tal zich in de volgwagen op de lippen: „Wat doet hij nu?" Maar ik moet zeggen: „Hij was buitengewoon." Ondanks de problematische weersomstandigheden wist Poels zijn eerste klassieker te winnen. De zwaarbevochten overwinning was niet alleen de eerste klassieke overwin ning voor Poels. Het was ook voor zijn Team Sky de eerste zege van een monument. Het was een onvermijdelijk De uitzonderlijke weersom standigheden stopten Wout Poels niet om de grootste een- dagszege uit zijn carrière te pakken. De Nederlander reed over de streep na een afmat tende wedstrijd van 248 kilo meter lang. boeiende finale van een edi tie die gekenmerkt werd door sneeuw- en regenval. HET NIEUWSBLAD Van halfdood naar springle vend. Na de horrorcrash in 2012 gaf niemand nog een cent om de Nederlander. Gis teren was hij goud waard voor Sky en in een spurt van stervende zwanen klopte Poels drie op papier snellere tegenstanders. Negen ribben gebroken, milt en nier gescheurd en longen gekneusd. En toch reed Wout Poels nog 10 kilometer in de Tour alvorens af te stappen. In vergelijking daarmee was de winterse Luik-Bastena ken-Luik een koud kunstje voor de Nederlander van Team Sky. Daarvoor had hij zelfs bij 6 graden geen hand schoenen nodig. Riyad Mahrez is door zijn collega-voetballers ver kozen tot speler van het jaar in de Premier Lea gue in Engeland. De 25-jarige Alge rijns international wordt daarmee beloond voor zijn fenomenale sei zoen bij koploper Leicester City. Met zeventien doelpunten en elf assists is hij eveneens de meest waardevolle speler in Engeland op dit moment. En dat terwijl hij drie seizoenen terug nog op het tweede niveau van Frankrijk speel de bij Le Havre. Koopje 500.000 euro. Dat kostte Riyad Mahrez in de winter van 2024 toen hij halverwege het seizoen de overstap maakte van Le Havre naar Leicester City. Mahrez zette zo de stap van de Franse Ligue 2 naar het Championship. Nu, ruim twee jaar later, wordt zijn markt waarde geschat op 20 miljoen eu ro. Een koopje dus. Mahrez werd geboren in Sarcel- les, zo'n 10 kilometer buiten Pa rijs. Daar voetbalde hij in de jeugd bij de plaatselijke club. Paris Saint-Germain, Toulouse, Bor deaux: Franse topclubs kwamen regelmatig langs voor hem in het stadion dat is vernoemd naar Phi lippe Christanval, de eerste voet baller uit Sarcelles die de top haal de. De scouts lieten de iele Mah rez links liggen, hij zou volgens hen niet de volgende van Sarcelles worden die het zou gaan maken. Voordat Mahrez bij Le Havre te rechtkwam, speelde hij bij de ama teurs van Quimper. Vervolgens maakte Mahrez vooral in het twee de van Le Havre, op het vierde ni veau van Frankrijk, indruk met 25 goals in zestig wedstrijden. Dat aantal haalde hij in de hoofd macht bij lange na niet. Toch vond Leicester City halverwege het seizoen 2013-2014 zes doelpun ten in zestig duels genoeg om de behendige buitenspeler naar het King Power Stadium te halen. Verrassendste ooit In Mahrez' eerste halfjaar promo veerde Leicester City naar de Pre mier League. Het seizoen erna handhaafde de ploeg zich ternau wernood. Samen met Jamie Vardy blinkt Mahrez dit seizoen uit. Het begint er sterk op te lijken dat hij zich met Leicester City de verras sendste Engelse kampioen ooit mag gaan noemen. Voor Mahrez zeifis de eerste prijs dus al binnen. De spelersvak bond verkoos de 24-voudig inter national van Algerije tot de beste speler van het seizoen, als eerste Afrikaan ooit. Hij volgt Eden Ha zard op en komt in een illuster rij tje met daarop onder anderen Dennis Bergkamp, Ruud van Nis- telrooy en Robin van Persie. Niet slecht voor iemand die niet de vol gende Christanval zou worden. DINSDAG 26 APRIL 2016 Marianne Vos komt ten val in de eindsprint van de Belgische koers Dwars door de Westhoek. De schade valt mee. foto Cor Vos door Ad Pertijs 'S-GRAVENMOER. Het was even schrikken zondag toen Marianne Vos zich in de eindspurt van Dwars door de Westhoek in een dranghek 'boorde'. Een nieuwe tegenslag voor het boegbeeld van de Rabo Liv-formatie zal de zoektocht naar een nieuwe hoofdsponsor immers niet vergemakkelijken. Marianne Vos L'EQUIPE GAZZETTA DELLO SPORT Het Laatste Nieuws THE GUARDIAN HET LAATSTE NIEUWS door Tim Hartman Riyad Mahrez is verkozen tot beste speler in Engeland. foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19