Geld verdienen, daar gaat 16 BEKERWINNAAR FEYENOORD analyse Na de bekerwinst is de top van Feyenoord verdeeld over de toekomst van de technisch directeur. ISU heft schorsing Koelizjnikov op De internationale schaatsunie ISU heeft de schorsing van sprin ter Pavel Koelizjnikov opgehe ven. Ook shorttrackers Semjon Jelistratov en Jekaterina Konstan- tinova en kunstrijdster Jekateri na Bobrova mogen per direct weer sporten. De vier atleten wa ren betrapt op het gebruik van meldonium. Dat middel blijkt echter langer in het lichaam te blijven dan eerder werd gedacht. Volgens de ISU hebben de vier aannemelijk gemaakt dat zij al voor januari gestopt zijn met het gebruik van meldonium, dat pas op die datum werd verbo den. De schaatsunie laat ook alle resultaten van de vier staan. Degenkolb start seizoen in Frankfurt De rentree van John Degenkolb is aan staande. De 26-jarige renner van Giant-Al- pecin is opgenomen in de selectie voor de koers Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt, die zondag wordt verreden. Het wordt zijn eerste optreden na het ernstige trai ningsongeval in ja nuari in Spanje. De genkolb was een van de renners van Giant die werd aangereden door een auto, waar door hij bijna een wijsvinger verloor, een onderarm brak en een groot aantal snijwonden opliep. De Duitse sprinter onderging vijf operaties. Hartprobleem noopt Rogers te stoppen De Australische wiel renner Michael Ro gers heeft zijn car rière noodgedwon gen beëindigd. Dat doet de 36-jarige ren ner van TinkofF na dat eerder al bij hem hartritmestoornis sen zijn geconsta teerd. Rogers kroon de zich drie keer tot wereldkampioen tijdrijden. Ook boek te hij twee etappeze ges in de Ronde van Italië en eentje in de Tour de France. FC Utrecht spoort vuurwerkgooier op De supporter van FC Utrecht die tijdens de bekerfinale enkele stukken Bengaals vuurwerk op het veld gooide, kan een stadion verbod van minimaal een jaar te gemoet zien. Volgens FC Utrecht-directeur Wilco van Schaik zijn er camerabeelden die de dader aanwijzen. „En we gaan er ook met zekerheid achter komen wie die man is", zegt Van Schaik. De KNVB beslist over de straf, maar die zal wat de directeur betreft niet mild zijn. Een supporter die tegen De Graafschap een beker bier tegen keeper Hidde Jurjus aangooide, kreeg een stadionverbod van een jaar en een boete van 450 euro. Rinus Michels Award lonkt weer voor Cocu PSV-trainer Phillip Cocu maakt kans op prolongatie van de Rinus Michels Award, de prijs voor de beste trainer in de eredivisie. Ook Frank de Boer (Ajax) Erik ten Hag (FC Utrecht), Ron Jans (PEC Zwolle) en John Stegeman (Her acles) zijn genomi neerd. Zij zijn afhan kelijk van het oor deel van collega's, die op 6 mei tijdens een trainerscongres de winnaar kiezen. In de categorie beste amateurtrainer is Wilfred van Leeu wen favoriet. Onder zijn leiding haalde zondag-topklasser WSB de halve finale van de KNVB-beker. Dirk Kuyt hield gisteren de beker stevig vast en glunderde van oor tot oor. De 35-jarige aanvoer der van Feyenoord riep wederom dat dit voor Feyenoord een start sein moet zijn voor een periode waarin veel meer prijzen worden gewonnen. Over hoe dat voor elkaar te krijgen, wil Kuyt snel met de clubleiding in gesprek. „Binnen kort ga ik met de clubleiding pra ten over de vraag of ik doorga", zei Kuyt gisteren. „Ik denk wel dat het goed komt, dat heb ik al tijd gezegd. Ik zie dingen die be langrijk zijn, maar die bespreek ik intern." Wat Kuyt niet zegt, maar wel lijkt te bedoelen: is de beker winst een nieuwe start waarbij Feyenoord alles in het werk stelt om het gat met Ajax en PSV, on danks het verschil in begroting, te dichten? Of ziet de club de be kerwinst als het signaal dat de koers nu al de juiste is? Stammenstrijd Intern is er inmiddels een stam menstrijd losgebarsten. Deze maand nog besloot de vijfkoppi ge raad van commissarissen una niem dat het moment was aange broken om met Martin van Geel te gaan praten over zijn vertrek. De technisch directeur zou niet langer de juiste man zijn om echt op Ajax en PSV te jagen. De commissarissen William Bontes, Pim Blokland, Gerard Hoetmer, Gerard Moussault en Rob Slotboom waren het deze maand eens, al waren Hoetmer en Moussault een stuk minder fa natiek dan hun collega's. Dat was ook geen verrassing, want vooral Hoetmer bleek al sinds zijn aan treden een aanbidder van de tech nisch directeur. De afgelopen dagen heeft er opeens een kanteling plaatsge vonden. De meerderheid om Van Geel weg te sturen is verdwenen en dus is er nu een kille machts strijd ontstaan. „Ik ben en blijf technisch directeur van Feye- noord", zei Van Geel gisteren vol zelfvertrouwen. Als dat inderdaad zo is, zou dat betekenen dat president Hoet mer het eerder genomen besluit van de raad van commissarissen niet ten uitvoer zal brengen. Dat zou Van Geel redden, maar ook betekenen dat er binnen de raad van commissarissen wantrouwen is ontstaan. De steenrijke Vrienden van Feyenoord, die de club in 2010 van de ondergang hebben gered, verwijten Van Geel vooral dat hij een zesjescultuur hanteert en dat de creativiteit die de Brabander toonde toen hij net was begon nen in Rotterdam, is verdwenen. Ze missen het elan om Ajax en PSV de komende jaren echt het vuur na aan de schenen te leg gen, ook al blijft er financieel na tuurlijk een achterstand. Ultiem signaal Bovendien vinden de commissa rissen dat de transferwaarde van de hoofdmacht inmiddels zo is gekelderd, dat er de komende sei zoenen nauwelijks nog geld zal worden verdiend met transfers. Een meerderheid in de raad van commissarissen tilt daar, na enig nadenken, veel minder zwaar aan. Zij vinden toch dat Van Geel ook de laatste jaren juist wél goed werk heeft afgeleverd en zien in de bekerwinst het ultie me signaal dat Feyenoord weer meetelt in Nederland. Zo is er een patstelling ont staan die president Hoetmer op korte termijn zal moeten door breken. De Alkmaarder moet een bestuurscrisis voorkomen waarin Van Geel als een cruciaal vraag stuk kan worden gezien. Nep, plastic en een spoor van oliedollars over de trappen van een sfeer loos stadion. Weinig clubs in Europa kunnen op zoveel antipathie rekenen als Manchester City, dat vanavond tegen Real Ma drid voor het eerst in de halve eindstrijd van de Champions Lea gue staat. Alles wat modern voet bal lelijk maakt, lijkt samen te ko men in het Etihad Stadion. De aanblik van de vrijwel verla ten fanshop in Market Street, in het centrum van Manchester, be vestigt alle vooroordelen. Mokken met het logo van de Champions League en vlaggen met een verwij zing naar San Siro in Milaan (waar de finale wordt gespeeld) verzame len stof. Wat opvalt: niemand in de winkel spreekt Engels met het typische regionale accent. Lichtblauw Heeft City dan inderdaad zijn ziel verloren? Het antwoord ligt ver derop. Supporters van de oude stempel laten de commercie gro tendeels links liggen. Ze kiezen eerder voor zaakjes met tweede hands spullen of trekken een stok oud shirt uit de kast. Vaak volstaat een lichtblauwe trui of jas. Zolang rood, de kleur van stadgenoot Uni ted, maar nergens te zien valt. De laatste mode kom je op weg naar het Etihad amper tegen. De kronkelige wegen langs grachten, omzoomd met verval len katoenfabrieken, en paden vol gaten en zwerfvuil dragen het wa re karakter van de volksclub. De aaneenschakeling van mislukkin gen past bij de situatie van voor de komst van sjeik Mansour, de miljardair uit Abu Dhabi die de club opkocht. Op de tribunes stond de leuze 'Typical City' voor het verzieken van een seizoen op het moment suprème. Vóór het oliegeld zwalkte City door de voet balpiramide. Dan weer in de Pre mier League, soms op het derde ni veau. De fans, hoe zwartgallig ook, bleven de club trouw. De overname in 2008 leidde tot een trendbreuk die nog altijd voel baar is. City kreeg ineens de be schikking over sterren. Sjeik Man sour kocht succes - de landstitel Sport SCHAATSEN WIELRENNEN WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL Kansen lijken te keren voor Van Geel door Mikos Couka Martin van Geel vertrouwt erop dat hij mag aanblijven, foto Pro Shots Niet alleen het Etihad Stadion is er na de komst van sjeik Mansour beter op geworden, ook de omgeving is opgekalefaterd, foto Pies United door Geert Langendorff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16