Zeeland mist testlocatie voor drugs Draven door de polders Zierikzees bedrijf ziet zichzelf als tweede stroomleverancier in Zeeland De Saman Groep in Zienkzee levert stroom en gas. Zeeland heeft een nieuw energiebedijf muk ZIERIKZEE. Het nieuwe, Zeeuwse energiebedrijf met de naam Sa- man EnergiQ. mikt op tiendui zend aansluitingen eind volgend jaar. „Energie besparen voor onze klanten doen we al. Opwekken met onze zonnepanelen doen we ook al. Wat nog ontbrak is energie leveren", zegt directeur/eigenaar Daniël Lodders van Saman. „Ener- giQ_ staat voor een energiek be drijf met de letters i Cf als toevoe ging van intelligentie aan het ener gieverbruik. Want het is niet ons doel zo veel mogelijk kubieke me ters en kilowatturen te verkopen", legt Lodders uit. Nee, lokaal, duur zaam en transparant zijn de kern waarden van de nieuwe energiele verancier. „Stroom nemen we af van windparken en zonne-ener- giesystemen in Zeeland. Gas heeft Zeeland helaas niet, maar het gas dat wij leveren is in elk geval Euro pees. Het komt onder andere uit Nederland en Duitsland." Groene gaskranen en stopcontacten be staan niet, benadrukt Lodders nog maar eens. „Wij verduurzamen de ze producten door van de gelever de elektriciteit de vergroenings- rechten te kopen en van gas door het bij verbranding vrijkomende CO2 te compenseren." De vergunning deelt Saman EnergiQ. met het bedrijf Service- House, waarmee ook samen wordt ingekocht. Lodders: „Servi- ceHouse is een dochter van au to-importeur Pon, die door het he le land werkt. Daardoor kunnen we grote volumes inkopen. Stroom wordt gemiddeld zeven keer verhandeld voor het de consu ment bereikt. Door een paar stap pen in die handel over te slaan en door onze lage organisatiekosten, kunnen we tien tot vijftien pro- 'Wij laten op onze website precies zien wat we leveren en wat dat kost' cent goedkoper zijn. Enorme prijs verschillen en onduidelijkheid over de kosten van energie zijn niet meer van deze tijd. Wij laten op onze website precies zien wat we leveren en wat dat kost." Leve ring van stroom en gas gaat - net zoals bij Delta - door de kabels en leidingen van het afgesplitste net werkbedrijf Enduris. „We zien onszelf als het twee de energiebedrijf van Zeeland. En misschien straks wel als het eni ge," verwijst Lodders naar de pro blemen waarin Delta verkeert. „La ten we hopen van niet, want dat zou slecht zijn voor de Zeeuwse werkgelegenheid." Een verband tussen de splitsingsperikelen van Delta en de oprichting van Ener- gi Cf bestaat volgens hem niet. Saman EnergiCf gaat 1 juni van start en biedt zijn klanten een overstapservice. Water en internet levert het nieuwe energiebedrijf voorlopig nog niet. EEDE, De tiende grensoverschrijdende koetsentocht rond Eede van organisator Bert Lockefeer en echtgenote Mieke was er eentje die helemaal leek te passen bij de maand april. De ruim twintig deelnemers kregen zondag dertig kilometer lang te maken met vrijwel alle weertypes. Zon, regen, wind maar ook hagel en sneeuw, het was er allemaal. Gelukkig was er tevens de wens weer eens lekker door de polders te draven. Lockefeer: „De paarden vinden het allemaal ook wel best, behalve hagel in hun gezicht. Daar houden ze niet van, dan gaan ze scheef lopen." Bert en Mieke weten als geen ander wat hun deelnemers op prijs stellen: „We hebben twee stops met lekkers. Voor de middag koffie, thee of fris met een heerlijke homemade cupcake en in de namiddag iets hartigs, stokbrood met salades en drankjes met of zonder procenten!" foto Peter Nicolai Zeeland zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZEELAND 16 17 Zeeuws alternatief voor Delta door Ton van den Nouweland Daniël Lodders directeur Saman 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70