Avontuurlijk kamperen kan weer in Zeeland Pinokkio onthuld bij opgeknapt Raadhuis I Highland Games groeien uit tot jaarlijkse traditie 14 BEVELANDEN en THOLEN Kennismaken met zeilen Op stap door Sint Maartensdijk In de praktijk komt dat erop neer dat kampeerders gebruik ma ken van een tent zonder gebruik te maken van ondere andere elek tra. „Wel hebben we tegenwoor dig op al onze terreinen in Neder land een warme douche", aldus voorzitter Jaap Paauwe van de NT KC. „Verder is er natuurlijk sani tair. Dat dient overigens wel door de leden schoon gehouden te wor den." Om te kamperen op de terrei nen van de NTKC dient een kam peerder lid te zijn. „Auto's mogen niet op het terrein. Als je aan komt, gooi je je spullen in de krui wagen die bij de entree staat. Dan vul je op de lijst in wanneer je de toiletten gaat schoonmaken. Dege ne die het eerst aankomt op het terrein is ook gelijk kampbeheer der. En voor warme pannen heb ben we houtblokken staan om het gras te beschermen." De NTKC huurt het terrein bij Ellewoutsdijk voor twee jaar van de Nederlandse Caravan Club. Het veld maakt deel uit van een kampeerplaats waar luxer gekam peerd wordt. „Tot een paar jaar te rug hadden we nog een kampeer terrein in Biggekerke. Met De Zuudschorre hebben we nu weer een mooie plek in Zeeland. 'S HEER ARENDSKERKE. Bij Ate lier Het Raadhuis in 's Heer Arendskerke is zaterdag een nieuw kunstwerk onthuld. In het gras voor het atelier ligt de grootste leugenaar ter wereld. Uit zijn neus groeit een flinke boom. De Bevelandse Pinokkio is gemaakt door kunstenaar Ste fan Thelen. „De boom is ziek en de takken waren enorm lang. Dus er moest iets mee ge beuren. Toen ben ik op dit idee gekomen", aldus Thelen. De onthulling viel samen met die van het nieuwe logo van Het Raadhuis door wethou der Loes Meeuwisse. Thelen: „We zitten hier nu een jaar of acht met een aantal kunste naars. De laatste tijd hebben we het pand een opknapbeurt gegeven. Nu was het tijd om het aan de mensen te tonen." Het sportveld van Drie wegen was zaterdag voor het tweede achter eenvolgende jaar het strijdtoneel van de Highland Ga mes. Sterke vrouwen en mannen in rokken deden hun best om op verschillende onderdelen zo goed mogelijk te presteren. Het koningsnummer van de ga mes is het touwtrekken. Daarbij staat het publiek rijendik de krachtpatsers aan te moedigen. Dit jaar werd het touwtrekken, overigens net als vorig jaar, gewon nen door het team van Sam's Pub uit Driewegen. Een knappe presta tie gezien het feit dat er ook teams meededen uit Brabant en België. De tweede versie van de High- land Games trok ook meer pu bliek dan vorig jaar. „Opvallend was dat we nu veel meer mensen zagen uit dorpen uit de buurt. Vo rig jaar waren het nog voorname lijk mensen uit Driewegen", ver telt Carolien de Pree-Steketee na mens de organisatie. „We hebben ook wel het een en ander veran derd ten opzichte van vorig jaar. Zo hadden we nu een geweldig kindertheater. Op die manier vin den de kinderen het ook leuk." De Pree zegt ook nu weer ge leerd te hebben voor een volgende keer. „Maar we zijn hartstikke te vreden. Wat mij betreft komen er volgend jaar de Driewegen High- land Games 2017." In de regio Fossielenspreekuur Leden van de Werk groep Geologie van het Zeeuwsch Ge nootschap houden op zaterdag 30 april een fossielenspreek uur in Boekhandel De koperen Tuin in Goes. Zeilschool De Viking houdt tij dens Hiswa Nationale Zeildag op zaterdag 30 april een open Het programma is gratis en be staat uit demonstraties, clinics of proeflessen. Bezoekers kun nen niet alleen leren zeilen, maar ook deelnemen aan ande re watersporten als suppen, ka noën, surfen en roeien. Voor kinderen is er een apart pro gramma. Bij elke zeilschool zijn reddingsvesten en ervaren in structeurs aanwezig. Het programma in Wolphaarts- dijk begint om 10.00 uur aan de Zandkreekweg 8. Mijn dorp, mijn stad Coffeebar Shine, Magdalenastraat 2-4, 09.00-12.00 uur - Inloopochtend voor ondernemers, gratis advies op ge bied van o.a. Social Media en juridische of financiële zaken; Erasmuspark, vanaf 13.00 uur - Activitei ten voor senioren, waaronder hand werken, bridge, ta feltennis en schilde ren; Zorgcentrum Randhof, 's-Heer Elsdorpweg 18, 19.30-21.30 uur - Al zheimer Café met als thema 'Demen tie en medicatie' Schoolplein OBS De Eendracht, 09.30 -11.30 uur - Fietsen, steps e.d. versieren voor de versierde rondgang op Koningsdag Oude Rijksweg 58, vanaf 09.00 uur - Atelier In Perspec tief en Leerzin Coaching gaat sa men met bewoners het fietstunneltje nabij de stoplichten beschilderen Dorpshuis Luctor Et Emergo, 19.00-21.00 uur- Oranje Kids Disco Wilhelminastraat 9, 13.00-17.00 uur - Ie dere middag in de vakantie is het zwembad geopend SÉÊ^ Secretaris Tini Hengeveld (linksachter) en voorzitter Jaap Paauwe (rechts achter) van de NTKC op het terrein van De Zuudschorre. foto Mechteld Jansen door Willem Adriaansens ELLEWOUTSDIJK. Zeeland heeft na een paar jaar afwezigheid weer een kampeerterrein van de Nederland se Toeristen Kampeer Club (NT KC). De NTKC opende zaterdag op De Zuudschorre bij Ellewoutsdijk een terrein voor mensen die graag 'avontuurlijk' kamperen. Pinokkio in het gras voor atelier Het Raadhuis, foto Mechteld Jansen door Willem Adriaansens GOES ledereen is welkom om te kijken naar echte fossielen, maar ook om zijn eigen fossielen te laten be kijken door deskundi gen. De werkgroep is aanwezig tussen 14.00 en 15.30 uur. GOES Stoomtreinrit en schemerwandeling Zwaakse Weel Na tuurmonumenten houdt op 26 april een gezinsactiviteit in de Zwaakse Weel. WOLPHAARTSDIJK De activiteit begint om 20.00 uur met een rit met de sto omtrein van het sta tion in Goes naar de Zwaakse Weel. Daar na volgt een sche merwandeling door de Zwaakse Weel, in clusief drankje rond het vuur. De stoom trein zet alle deelne mers om 23.15 uur weer terug af in Goes. De kosten zijn 15 euro voor volwas senen, 11 euro voor kinderen tot en met 12 jaar. Deelnemers dienen zich aan te melden op www.na- tuurmonumenten.nl/ agenda. GOES Gratis yogalessen voor minima Mensen met een klei ne portemonnee, een WW- of bijstand uitkering kunnen gra tis deelnemen aan een serie van vijf les sen Integrale Yoga en Meditatie in Cen trum 't Westlicht in Goes vanaf vrijdag 29 april. De lessen beginnen op vrijdag 29 april en zijn om de week van 13.00 tot 14.30 uur. Wie mee wil doen kan zich aanmelden via 't Westlicht of via het contactformulier op de website: www.lilayoga.nu. dag- SINT MAARTENSDIJK. Bewegen is goed voor de gezondheid. Daarom was er zaterdag door wandelsportvereniging Oosterscheldestappers een wandeltocht voor ouderen georganiseerd in Sint Maartensdijk. Vanuit de recreatiezaal van Maartenshof vertok om 14.00 uur een stoet wandelaars voor een tocht van drie kilometer. Ook voor de minder mobiele ouderen was deelname mogelijk. Er was hulp aan wezig voor de mensen die dat nodig hadden. Na afloop was er gele genheid om met een kopje koffie na te praten, foto Leo Adriaansen GOES HANSWEERT 'S-HEER ARENDSKER KE RILLAND WISSENKERKE Een deelnemer aan de Highland Games in Driewegen bij het onderdeel paalwerpen. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68