'Niemand doet een stapje minder vanwege randvoorwaarden' Vlissingen houdt kampioen RCS op een gelijkspel Boys laat WHS ontsnappen in derby Tholense zoeken, vindt trainer Ruud Pennings SPORT 13 VLISSINGEN. In de strijd tegen degradatie is er Vlissingen alles aan ge legen dat de focus volle dig op het voetbal ligt. De perikelen rondom het al dan niet vertrek ken of aanblijven van spelers en de financiële situatie waarin de club verkeert zijn in deze si tuatie een doorn in het oog voor de Vlissingers. „Het is niet ideaal", weet ook Etienne Mal- lie. De middenvelder heeft al in een eerder sta dium aangegeven dat hij Vlissingen trouw blijft. „Het meest ge wenste is natuurlijk dat alles in januari al rond is. Iedereen wil hier met elkaar voetballen, maar er moeten wat randzaken op orde wor den gebracht." Mallie denkt niet dat de verschijnselen buiten het veld betrekking heb ben op de prestaties bin nen de lijnen. „Als we in de zomer op een pleintje voetballen, wil len we ook winnen. Dat is nu niet anders. Nie mand doet een stapje minder vanwege rand voorwaarden. Al wordt er uiteraard wel onder ling over gesproken voor of na een trai ning." Het aantal vertrekken de spelers staat inmid dels op negen. Khalid el Hattach, Abdoe Abden- bi, Salim Ben Sellam en Regilio Pinas gaven eer der in de week te ken nen weg te gaan. Van keeper Ariën Pieter- sma en Perry Bierkens was al bekend dat ze naar Halsteren gaan, Sa lim Sandee vertrekt naar Goes, ook de doel mannen Bas Rijkeboer (Philippine) en David Bassing (onbekend) gaan weg. Beide elftallen kregen voldoen de mogelijkheden om de winst naar zich toe te trekken. Mervin Niemantsverdriet opende direct na rust de score en niet veel later dwarrelde een voorzet van Dange- lo Martien in de verste kruising. Michel Leonhart, trainer van RCS, vond zijn ploeg niet scherp genoeg. „Voor de goal was het alle maal net niet. De motivatie bij de spelers is een beetje verdwenen. Het enige record dat we nog kun nen pakken is het meeste aantal doelpunten in een seizoen. Het ge lijkspel tegen Vlissingen was niet nodig, maar er is geen man over boord. Ons seizoen is toch al meer dan geslaagd." Zijn collega Renato Dijkstra zag zijn formatie niet slecht spe len. „Na de t-o-achterstand gin gen wij aanvallender spelen en dat leverde ons een punt op. Eén punt tegen RCS is prima. We spe len nu sowieso nacompetitie en volgende week komt nummer drie Lewedorpse Boys op bezoek. Als we die winnen, is plek twee veilig", zei Dijkstra na afloop. De concurrent van Vlissingen, Lewedorpse Boys, kende geen moeite met De Noormannen. Via 'Tot ieders verbazing werd Jarno Huijbrechts van het veld gestuurd' afstandsschoten van Boris Noest en Sven Nieuwenhuis stond het bij rust al 2-0. Het werd 4-1. Voor DwO'15 wil het sinds de naamswijziging nog niet zo vlot ten. Zaterdag werd tegen Wolf- aartsdijk het eerste punt begroet. „Daar zag het er vroeg in de wed strijd niet naar uit", zei trainer Jack Wijnands. „Tot ieders verba zing werd Jarno Huijbrechts met rood van het veld gestuurd en kwam Wolfaartsdijk op voor sprong. Gelukkig kwamen wij sterk terug. We kregen zelfs kan sen op de winnende. Toch is dit punt een goede prestatie." RCS-Vlissingen 1-1 (0-0). Mervin Nie mantsverdriet 1-0 en Dangelo Mar tien 1-1. 'De motivatie bij de spelers is een beetje verdwenen' Tholense Boys-WHS 1-1: Niels Hop mans zette de thuisclub na een kwartier op voorsprong, uit een vrije trap die door Dave den Boef met het hoofd werd teruggelegd. Den Boef liet vervolgens enkele opgelegde kansen op een hogere score onbenut. Vrijwel uit het niets kwam WHS op slag van rust langszij, dankzij een attente Tom Vroegop die op de juiste plaats stond toen doelman David Niepce een verraderlijk schot van de jon ge Joost van Dijke moest lossen: 1-1. In de tweede helft vielen de Tholenaren ver terug en had de formatie van Edwin Kriens lange tijd het beste van het spel, zonder dat er nog gescoord werd. Den Boef was bij een uitval, vrij voor doelman Armando de Witte, nog het dichtst bij het winnende doel punt. Edwin Kriens koesterde het punt. „Goed voor de moraal, met het oog op de drie finales die ons nog wachten." Tholense Boys-trai ner Erwin de Nijs was minder te vreden. „We waren vandaag niet agressief genoeg en verzuimden voor rust om de derby op slot te schieten." 'Goed voor de moraal, met het oog op de drie finales die ons nog wachten' van de rust bracht Luuk van Duijn de bezoekers aan de leiding, na een laag voor het doel gebrach te vrije trap. Kort na de pauze zorgde Leendert Dooge voor de 0-2. Vrijwel in dezelfde minuut bracht Lennard Padmos, voor het eerst in tijden terug in de basis bij DFS, de spanning terug. Na de 1-3 door Robbert de Bruine was het pleit beslecht. „Daarna zakte het bij ons in elkaar", zei DFS-trainer Marcel de Nijs. „Plots grossierden we in fouten en was het dweilen met de kraan open." De ingevallen Ronald Zwager (rugblessure) maakte de 1-4, ge volgd door de 1-5 van Mehari Mar cos. Het laatste woord was op nieuw voor Ronald Zwager: 1-6. Duiveland-trainer Erwin van der Woerdt liet vanwege alle absen ties zelfs de normaliter in het der de elftal spelende Dennie le Com- te in de spits starten. Rimboe-Noad'67 2-2: Binnen een minuut zorgde Jeroen Verwijs voor de 0-1. Het felle Rimboe was in de eerste helft niettemin de bo venliggende partij en kwam ver diend op gelijke hoogte, uit een vrije trap van veertig meter waar op doelman Pjotr Mosselman het antwoord schuldig bleef. In de tweede helft hadden de Fluplanders hun zaakjes in tac tisch opzicht beter op orde. Frank den Engelsman zorgde kort na de hervatting voor de 1-2 en een tref fer van Ton van Nieuwenhuizen werd vervolgens vanwege buiten spel geannuleerd. Uit een door doelman Mosselman veroorzaakte strafschop werd het 2-2. Noad-trai- ner Ad Palings noemde het punt verlies onnodig. „Bij winst had den we ons los gemaakt van de concurrenten voor de vierde plaats." MAANDAG 25 APRIL 2016 de bal niet door Len Wolters door Robin Hamelink VLISSNGEN. De topper tussen RCS en Vlissingen in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal eindigde in een 1-1-gelijkspel. De kampioen uit Oost-Souburg en de nummer twee op de ranglijst maakten er za terdag een leuke wedstrijd van. Jack Wijnands trainer DwO'15 Lewedorpse Boys-Noormannen 4-1 (2-0). Boris Noest 1-0, Sven Nieuwen huis 2-0, Robin Huijskens 3-0, Pedro Boon 3-1 en Oscar de Kooning 4-1 (strafschop). Kwadendamme-Colijnsplaatse Boys 0-2 (0-1). Jawad Temury 0-1 en Koen van Os 0-2. Wemeldinge-Apollo'69 3-2 (0-1). Ca- hit Arslanlar 0-1, Bajram Bajra 0-2, Re- mi Bruijnooge 1-2 en 3-2 en Niels Ko- le 2-2. Bevelanders-Hoedekenskerke 1-2 (1-0). Mark van der Moere 1 -0, Emiel Almekinders 1-1 en Sebastian La Grand 1-2. Spui-Heinkenszand 1-2 (0-1). Ra mon van Leeuwen 0-1, Wesley de Jon ge 0-2 en Fabian Le Feber 1-2. DwO'15-Wolfaartsdijk 1-1 (1-1). Erik de Kok 0-1 en Kevin van lersel 1-1. Bijzonderheid: Rode kaart voor Jarno Huijbrechts van DwO'15. Michel Leonhart trainer RCS door Ben van den Aarssen VLISSINGEN. Tholense Boys is na het gelijkspel in een zwakke derby met WHS rekenkundig zeker van deelname aan de nacompetitie, waarbij de nog steeds in de geva renzone bivakkerende ploeg uit Sint-Annaland de 1-1 vierde als een bonuspunt. Duiveland besliste het andere Zeeuwse streekduel bij DFS na rust ruim in eigen voordeel: 1-6. Noad'67 bleef bij Rimboe ste ken op 2-2. DFS-Duiveland 1-6: Pas in het zicht Edwin Kriens trainer WHS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59