Afgang blijft Zaamslag bespaard bij koploper Eibers en Muilwijk galopperen naar overwinning in dressuur Westdorpe Zeeuws-Vlaamse volleybalsters degraderen na één jaar weer uit de derde divisie SPORT 15 Stevo-mannen zesde in eerste jaar als promotieklasser. VLISSINGEN. Voor de volleybalsters van Stevo is het doek na een éénja rig verblijf in de derde divisie ge vallen. Stevo verloor de laatste wedstrijd kansloos met 4-0 van Spie/De Burgst en is definitief ge degradeerd. Het vlaggenschip bij de mannen eindigde als debutant in de promotieklasse op een ver dienstelijke zesde plaats en heeft zich zodoende gehandhaafd. Vrouwen. Stevo-Spie/De Burgst 0-4 (19-25,14-25,14-25,15-25): Stevo hoopte vooraf op een stunt, maar die zat er geen moment in. De Burgst beschikte over een sterk team, dat de thuisploeg vanaf het eerste fluitsignaal met een lastige service bestookte. De Zeeuws-Vlaamse pass werd daardoor ontregeld, waardoor Ste vo aanvallend nauwelijks gevaar kon stichten. Nadat de Brabanders de eerste set winnend hadden af gesloten, stuitte De Burgst op af nemende tegenstand. De bezoekers waren met meer lengte in de gelederen aan het net superieur en kwamen geen mo ment meer in de problemen.Dit resulteerde in een ruime neder laag voor de Zeeuwse vrouwen. Stevo 2-Ardito 3-1 (20-25,25-20, 25-14,25-17): Ardito moest win nen om handhaving te bewerkstel ligen, Stevo 2 had in theorie nog een paar punten nodig om zich te handhaven. Van een Zeeuws handjeklap was echter geen sprake. Ardito be gon sterk en bracht goed serve rend de thuisploeg in de eerste set in verlegenheid. Met een paar omzettingen en meer gestalte in de gelederen kreeg Stevo 2 vanaf de tweede set grip op de bezoekers. De Zeeuws-Vlamingen serveerden goed, hadden blokkerend en aan vallend meer in hun mars en won nen drie keer op rij zonder in de problemen te komen. Mannen. Stevo-Vollido 2 4-0 (25-16, 25-20,25-16,25-12): In de slotwed strijd van de competitie was het keurkorps van Guido de Beule uit op revanche voor de eerder dit sei zoen geleden nederlaag (4-0) te gen Vollido. De thuisploeg moest in de eerste set toestaan dat het ge- Op de laatste speeldag revancheren de mannen van Stevo zich voor de eerdere nederlaag tegen Vollido. routineerde Vollido lang aan klampte, maar nam in de tweede helft van de set, een tempo hoger spelend, ruim afstand. De Beule, die aangaf ook vol gend seizoen trainer van de man nen te zijn, gunde iedereen van zijn ruime selectie speeltijd. Het spelen in een andere opstel ling leek Stevo in de tweede set punten te kosten, toen de ploeg in een mum van tijd tegen een 6-o-achterstand aankeek. „Het lag niet aan de spelers die erin gekomen waren", sprak de trainer zijn vertrouwen uit in de ploeg die aan de set was begon nen. Stevo kwam geleidelijk aan terug en trok in de slotfase aan het langste eind. Na die tweede setzege was het verzet van de bezoekers gebroken en kon de thuisploeg voldoen aan de rond de winterstop bijgestelde doelstelling om in het linker rijtje te eindigen. Zuvo 2-Stevo 2 3-2 (18-25, 25-13, 25-22,23-25,15-11): In een goede wedstrijd tegen het op de derde plaats geklasseerde Zuvo 2 toonde Stevo veerkracht, door na twee verloren sets op gelijke hoogte te komen. De thuisploeg had vervol gens het laatste woord. Stevo 2 begon sterk en legde de Brabanders aanvankelijk haar wil op. Nadat de rollen in de tweede set omgedraaid waren, ontwikkel de zich een boeiend gevecht. Goed volleybal en aantrekkelijke, lange rally's waren het resultaat van twee teams die aan elkaar ge waagd waren. Nadat de Zeeuws-Vlamingen een vijfde set uit het vuur hadden gesleept, gingen beide ploegen tot halverwege gelijkop. Daarna profi teerde de thuisploeg van een op lopende foutenlast aan de kant van Stevo 2, waardoor de thuis ploeg uiteindelijk aan het langste eind trok in het volleybalgevecht.. DSO-Zaamslag 14-6: De gure wind en een hagelbui maakten korfballen lastig in Klundert. „Onder zulke omstandigheden verlang je terug naar de zaal", zei coach Inge Bekaert, die zich reali seerde dat Zaamslag wellicht het meest profiteerde. Tactisch verde digde haar ploeg slim, waardoor DSO veel tijd nodig had om te scoren. Maartje Eibers liep in de eerste proef met haar fraai galopperende merrie Lockefeer's Esprit naar de overwinning. Ze haalde een score van 66,47 procent. „Winnen met een zelf gefokt paard is bijzonder leuk", zei Eibers na afloop. „Ik ben heel blij hoe Esprit het doet. Het heeft even geduurd, maar nu maakt ze veel progressie. Ze moet nog sterker worden. Dat zag je in de tweede proef. Toen was ze een beetje uitgeblust." In de tweede proef stuurde Jo rien Muilwijk de met veel front dravende ruin Esteban naar de ze ge. Zij kwam tot een totaal van 62,05 procent. „Ik rijd nog maar pas in het Z en dit is mijn eerste overwinning." Tevreden was ze dus zeker. 'Winnen met een zelf gefokt paard is bijzonder leuk. Het duurde even, maar nu maakt ze veel progressie' „Maar het kan nog beter. Vooral in het apuyeren verspelen we te veel punten. Ik denk dat we dat meer voorwaarts moeten rijden", klonk het in onvervalst vakjargon. Petra de Feiter uit Heikant en de ruin Zavitz eindigden in beide proeven op de tweede plaats. De scores waren respectievelijk 64,11 en 61,76 procent. In de klasse M was Stephanie Billiet (Lembeke) en de ruin Don Juan van de Leenakker in de warmloopronde de beste (62 pro cent). In de herkansing stuurde Sanne van Dijk uit Hulst de ruin Borus Ulan naar de eerste plaats. Ze realiseerde een totaal van 64,676 procent. MAANDAG 25 APRIL 2016 Doek valt voor Stevo-vrouwen l Een aanvalster van De Burgst (zwart shirt) omzeilt de Stevo-defensie aan het net en maakt een punt. De Zeeuws-Vlaamse vrouwen gingen uiteindelijk hard onderuit en zijn definitief gedegradeerd, foto Peter Nicolai door Peter van Kouteren door JaapJan Ritsema VLISSINGEN. De gevreesde oor wassing tegen koploper DSO bleef de korfballers van Zaamslag bespaard. De herfstachtige om standigheden in Klundert hielden ook DSO van hun gemiddelde sco re af. Toch lukte het Zaamslag niet om te stunten. De ploeg ging met 14-6 onderuit en berust in het lot van degradant. Scores Zaamslag: Daphne de Vos en Marco van Reeuwijk 2, Marjolein Verpoorte en Pjotr Hamelink 1. Luctor-Oranje Zwart 20-16: Tegen angstgegner Oranje Zwart speel de Luctor de beste wedstrijd van het seizoen. Achter de koplopers is de ploeg van trainer Erik-Jan Dellebeke The best of the rest. Scores Luctor: Eline Jansen 7, Marjo lein Durink 4, Jasper de Pooter, Pie- ter Kousemaker en Adrie de Jonge 2, Karlijn den Hollander, Anthony van de Velde en Peter Durink 1 door Lucien Roelandt WESTDORPE. Maartje Eibers uit Os- senisse en Jorien Muilwijk (Koe wacht) waren gisteren in de dres suur op het Hippisch Sportcentrum Midden Zeeuws-Vlaanderen in Westdorpe de beste in de klasse Z.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43