RIA W. degradeert Zeeuwse 'broeders' HW24 doet zijn plicht Nood steeds hoger bij Zeelandia Middelburg Na één jaar in de vierde klasse keert club al terug 12 SPORT Ploeg van trainer Dennis de Nooijer is kampioen na spectaculair gelijkspel (3-3) tegen concurrent Hontenisse. Terneuzen speelde zich nagenoeg in veiligheid door een 2-i-over- winning in de uitwedstrijd tegen Steenbergen. De zege van RIA W. op Luctor'88 was alweer de twee de op rij voor de Westdorpenaren, die intussen BSC op de ranglijst achterhaald hebben. Steenbergen-Terneuzen 1-2: Ter- neuzen begon sterk aan het duel met Steenbergen, dat al zes keer op rij niet verloren had en hoge ogen wilde gooien in de derde pe riode. Nadat de eerste kansen voor Jamie Rademaeker waren ge weest, bezorgde Douwe de Kok de Zeeuws-Vlamingen in de 21e mi nuut een verdiende voorsprong. Daarna herpakte de thuisclub zich en nog voor de rust werd het 1-t door een doelpunt van Marvin Braat. Hoewel Steenbergen na de rust een overwicht had, gaf Ter- neuzen heel weinig weg. Zes mi nuten voor tijd scoorde Can Kiran de beslissende 1-2. Luctor'88-RIA W. 0-4: Met een ver timmerde verdediging en nog zon der Rutger van Rossum begon Luctor'88 vol enthousiasme aan het duel met RIA W. maar nadat Jordi Maas de bezoekers in de slot fase van de eerste helft een voor sprong bezorgde, viel de thuisclub ver terug. In de tweede helft be sliste Patrice Engelenschilt het duel. Daarna werd het nog 0-3 en 0-4 door doelpunten van op nieuw Jordi Maas en Hassan Kesik- bas. Enig smetje op de zege van RIA W. was de rode kaart voor Ta- rik Arici. De aanvaller werd wegge stuurd toen zijn ploeg met 0-3 leidde. SC Kruisland-Patrijzen 8-1: De wed strijd speelde zich vooral op de helft van Patrijzen af en het was aan de lankmoedigheid van Kruis land te danken dat de score niet voor de rust al hoog opliep. Al vroeg in de wedstrijd zorgde Is- sam Dahmani koppend voor 0-1. Daarna schoten ook Mounir El Fahmi en Dennis Geeraerts raak. Nadat Patrijzen-doelman Jordi Dooge zijn ploeg met een aantal knappe reddingen op de been had gehouden, liep Kruisland steeds verder weg. Via Dennis Geeraerts, Anass El Gamali, Ahmed Didi, en Giovanni Ada werd het 7-0, voor dat Perry Pek een van de weinig aanvallen van Patrijzen kon afron den. Na de 7-1 bepaalde Ahmed Didi de eindstand op 8-1. Terneuzen speelde zich door een 2-1-overwinning bij Steenbergen vrijwel veilig in de derde klasse Nadat Jens Verstraete al in de tweede minuut HVV'24 voor een achterstand had behoed, was het na een half uur Sander van Remor- tele die de score uit een strafschop kon openen. Dezelfde Van Remor- tele had na 67 minuten spelen on gewild ook de hand in de gelijk maker. Hij kreeg de bal na een cor ner van RKDVC ongelukkig tegen het achterhoofd, waarna Jens Ver straete op slag kansloos werd. Goes deed in de strijd om een plaats in de nacompetitie prima zaken door concurrent Beerse Boys met 2-3 te verslaan. Beerse Boys-Coes 2-3: Goes kwam al vroeg op voorsprong door een doelpunt in de achtste minuut van Ray Kroon. Voor rust boog Beerse Boys dat echter om naar 2-1. De achterstand bracht Goes niet uit balans. Kort na de hervat ting scoorde Bart Deprez de gelijk maker en amper een minuut later zorgde Jeremy Hubregtse voor 2-3. Nemelaer-Zeelandia Middelburg 2-1: Toen het na nog geen acht mi nuten 1-0 werd door Joerie Vughts pakten zich donkere wol ken samen boven Zeelandia Mid delburg. Kort voor de rust schoot Remco Felius van afstand onver wacht raak, maar die minuten la ter was het alweer 2-1 via Maikel Diepens. Na de hervatting pro beerde Zeelandia het wel, maar Nemelaer stond de bezoekers vrij wel geen kans toe. e grijs getinte haardos van de 47-jarige Gérard de Nooijer kreeg een wasbeurtje met bier, spuit- wijn vloeide rijkelijk en suppor ters waren in de zevende hemel. Eén jaar na de onverwachte de gradatie naar de vierde klasse ver zekerde Philippine zich door een 3-3-gelijkspel bij Hontenisse van de titel in de vierde klasse A. Dat ene puntje in het hol van de leeuw was voldoende om met nog drie wedstrijden te spelen buiten schot te blijven van Honte nisse en Clinge. De formatie van Dennis de Nooijer („Het is heel mooi als je bij je directe 'concur rent' het kampioenschap kunt pakken") trof in Kloosterzande een sterk spelende thuisploeg en werd tot twee keer toe op achter stand gezet. Joris Corijn trok bei de keren de stand in evenwicht. Nadat Ruben van der Meulen Phi lippine op een 3-2-voorsprong had gezet, bepaalde Dennis Mal content met zijn tweede treffer van de middag een minuut later de eindstand op 3-3. Tom Rijk te kende voor de derde treffer van de thuisploeg. Joris Corijn was bij de rood-groene formatie het goud haantje en genoot van de behaal de titel. „We waren best ontspan nen", zei de spits. „Op de trai ning werd er al veel gelachen. Maar toen we twee keer op ach terstand kwamen, was het toch even billenknijpen zeg. Dit was gewoon een moeilijke wedstrijd. Toen we zelf 3-2 maakten, dacht ik: dit zit in de knip. Maar een mi nuut later was het alweer gelijk." Hontenisse-Philippine ont brandde na een matige eerste helft door het scoreverloop, de fraaie doelpunten en de kansen en kende daardoor een hoge amu sementswaarde. „Veel wind, een slecht veld en een goeie tegen stander", zocht Dennis de Nooijer naar oorzaken. De trai ner van Philippine prees Honte nisse. „We wilden ze vanaf het begin onder druk zetten, maar daar kwamen ze steeds goed uit. Ze kwamen verrassend goed uit de startblokken, met heel veel goede en snel uitgevoerde uitval len." Uit één daarvan tekende Den nis Malcontent voor de openings treffer. De fysiek sterke env bal vaste spits zette het centraal ver dedigingsduo van Philippi ne te kijk en maakte al leen voor doelman Wis sel geen fout: r-o. Trainer Marco van Vlierberghe: „We wil den laten zien dat we niet voor niks mee hebben gedaan om een prijsje. Ik vond ons zeker niet minder. We speelden opportunis tisch. De drie van voor moesten oorlog maken, dat hebben ze goed gedaan. Ik vond zelfs dat we er op verschillende momenten in de eindfase te weinig mee deden. De kans is groot dat we een perio de overnemen, maar we staan in de derde periode bovenaan. Ik zou het leuk vinden om zelf een periode te pakken. De ploeg ver dient dat ook." Van Vlierberghe haastte zich om eraan toe te voegen dat Philip pine de meer dan terechte kam pioen is. Gérard de Nooijer: „We wisten dat we het zaterdag (thuis tegen Schoondijke) zouden wor den als het vandaag niet zou luk ken. Dit is mijn eerste kampioen schap als speler. Die medaille koester ik hoor." KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEK ■nor door Eddy van der Hooft VLISSINGEN. Voor Patrijzen en Luc- tor'88 viel gisteren in de derde klas se A van het zondagvoetbal het doek. RIA W. won met 0-4 bij Luc- tor'88, waardoor deze tegenstan der én Patrijzen (8-1-nederlaag bij Kruisland) degradeerden en vol gend seizoen weer in de vierde klasse uitkomen. door Eddy van der Hooft HULST. HVV'24 deed gisteren in de tweede klasse E van het zondag voetbal wat het moest doen: win nen van nummer voorlaatst RKD- VC. Op eigen veld behaalde de ploeg van trainer Ralph Zegers een 2-1-overwinning. Toen het duel op 1-1 leek af te stevenen, was het in de 89e mi nuut Omar Benkourdel die alsnog voor feestvreugde zorgde. De inge vallen 17-jarige A-junior bleef al leen voor doel koelbloedig. HW'24-RKDVC 2-1 (1-1). 30. San- der van Remortele 1-0 (strafschop), 67. Sander van Remortele (eigen doel) 1-1, 89. Omar Benkourdel 2-1. Scheidsrechter: E.D.E. Yren (Zwijnd- recht) Gele kaarten: Sander van Re mortele en Joost van Damme (HW'24). Aantal toeschouwers: 250. door Eddy van der Hooft VLISSINGEN. Voor Zeelandia Middel burg is de kans op directe degrada tie uit de eerste klasse C van het zondagvoetbal na gisteren groter geworden. De ploeg verloor met 2-1 bij Nemelaer en zag tegelijker tijd dat Roosendaal bij Schijndel de derde zege op rij boekte (0-1 Philippine zet door Peter van Kouteren D --7 Philippine viert feest in Kloosterzande. foto Peter Nicolai Hontenisse-Philippi ne 3-3 (1-1): 22. Den nis Malcontent 1 -0, 30. Joris Corijn 1-1, 67. Tom Rijk 2-1,74. Joris Corijn 2-2, 82. Ruben van der Meu len 2-3, 84. Dennis Malcontent 3-3. Scheidsrechter: M. Bennacer (Et- ten-Leur). Gele kaart: Joris Corijn (Philippine). Aantal toeschouwers: 450. Vlissingen-OSS'20 0-2 (0-2). 38. Mats van Huijgevoort 0-1, 42. Irey Sadal 0-2. Scheidsrech ter: P. Henshuijs (Amsterdam). Gele kaart: Arien Pietersma, Ab- dou Abdenbi (beiden Vlissin- gen), Carlo Nelissen (OSS'20). Aantal toeschouwers: 200. Vlissingen: Arien Pietersma, Mil ton Roemeratoe, Perry Bier- kens, Roysel James, Quincy Gooding, Thomas Ragut (46. Abdoe Abdenbi), Khalid el Hat- tach, Etienne Mallie, Regilio Pi nas, Hoessein Bouzambou (76. Geraldi Geerman), Josimar Pat- tinama. Resterend programma van VC Vlissingen. Zondag 1 mei Gemert-Vlissin- gen, zondag 8 mei Groene Ster-Vlissingen, zondag 15 mei Vlissingen-Halsteren. Vlissingen-verdediger Perry Bierkens kopt op het doel van OSS'20. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40