Jongen (9) aangereden Ook Rutte loop op eieren Wout Poels ijskoud de sterkste in Luik PvdA en WD openen jacht op scooterhufter Waterlandkerkje wacht al twintig jaar op een lintje Kras Roadtrips ANALYSE Turkije tart vrijheid van meningsuiting met arrestatie Ebru Umar. Hoever moet het komen? Nellies strategie om de aandacht van het koningshuis te vangen Böhmermann. Net als bondskanse lier Merkel loopt ook Rutte op eie ren als het gaat om het verdedigen van onze westerse waarden. Nie mand zou bang moeten zijn om kritiek te uiten op Erdogan. Het is een fundamentele waarde in onze rechtsstaat dat iedereen vrij is om te zeggen wat hij wil, zolang je je aan de wet houdt. En waar die grenzen bij ons liggen, bepaalt Den Haag, niet Ankara. Achter de schermen hebben Rut te en Koenders wel degelijk pro test aangetekend en gezegd dat Turkije zo nooit lid kan worden van de EU. Maar iedereen voelt Wordt het niet tijd eens flink van ons af te bijten? aan dat Umars veiligheid niet de enige reden is dat dit niet hardop gebeurt. Er zitten 3 miljoen vluch telingen in Turkije die we als Euro pa maar wat graag daar willen houden. Niets weerhoudt Erdo gan, die ze ook liever niet heeft, om de grenzen naar Europa weer open te zetten. Onze politieke lei ders die onder druk staan om de vluchtelingenstroom te stoppen, heeft hij zo in zijn macht. De oproep van de Turkse consul om beledigingen aan het adres van Erdogan te melden, lijkt wel heel snel gevolg te hebben gekre gen. De Nederlandse columnist Ebru Umar is op vakantie in I\ir- kije aangeklaagd voor het beledi gen van het Turkse staatshoofd Er dogan. Ze is inmiddels vrijgelaten, maar mag het land niet verlaten. Nu de Turkse overheid met de arrestatie van Umar andermaal lak blijkt te hebben aan de vrijheid van meningsuiting, verwachten een groot deel van Nederland en de oppositie in de Tweede Kamer dat premier Rutte met de vuist op tafel slaat. De officiële reacties van het kabinet waren als volgt: Minis ter Bert Koenders (Buitenlandse Zaken) is 'opgelucht' over de vrij lating. Hij heeft zijn Turkse ambt genoot 'duidelijk gemaakt dat pers vrijheid en vrijheid van menings uiting een groot goed is'. Rutte heeft contact gehad met Davutog- lu en laten weten dat hij de gang van zaken 'uitermate betreurt'. Umar heeft een Nederlandse en Turkse nationaliteit en dat maakt het lastig haar vrij te krij gen als de TXirken haar echt willen vervolgen. Er is veel voor te zeg gen om omwille van haar veilig heid de diplomatieke weg te be wandelen. Maar er speelt meer, en dat voelt iedereen sinds de rel in Duitsland rond cabaretier Jan Investeren in Landbouwgrond in Roemenië Informatie avond KAPELLE. Een jongen van negen uit Kapelle is gistermiddag ern stig gewond geraakt aan zijn hoofd bij een verkeersongeluk op de Vroonlandseweg in Kapel le. Het jongetje fietste daar rond 15.40 uur samen met twee ande re kinderen, toen hij werd aange reden door een 66-jarige automo biliste uit Kapelle. De jongen is daarop door een ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Hij was op dat moment aanspreekbaar, maar liep zwaar letsel aan zijn hoofd op. De politie stelde een onder zoek in naar de toedracht van het ongeval. Zo is de bestuurster van de auto mee gegaan naar het politiebureau in Goes om daar een verklaring af te kunnen leg gen. Kras.nl/roadtrips of bel 0900-9697 70 cpg www.pzc.nl Editie WALCHEREN 0° Kans op hagel MAANDAG 25 april 2016 258e jaargang nr. 97 Los nummer 2,00 en onweer Erdogan heeft ons in zij n macht Zie pagina 6 en 12; commentaar oor Hans van Soest SPORT 6 7 PAGINA 3, SPORT 2 3 PAGINA 5 PAGINA 8 Sc 9 PAGINA 13 Maandag 2 mei, 19.30 uur Van der Valk Goes www.frisianinvestors.nl Let op! U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunning- en prospectusplicht voor deze activiteit. /St q 8 711688 555530 Korting op alle fly-drives, autorondreizen en zonvakanties incl. huurauto in Europa en ver daarbuiten. Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1