Zeeland mist testlocatie voor drugs Zierikzeese installateur ziet zichzelf als tweede stroomleverancier van Zeeland De Saman Groep in Zienkzee levert stroom en gas. Zeeland heeft een nieuw energiebedijf ZIERIKZEE. Het nieuwe, Zeeuwse energiebedrijf met de naam Sa- man EnergiQ. mikt op tiendui zend aansluitingen eind volgend jaar. „Energie besparen voor onze klanten doen we al. Opwekken met onze zonnepanelen doen we ook al. Wat nog ontbrak is energie leveren", zegt directeur/eigenaar Daniël Lodders van Saman. „Ener- giQ_ staat voor een energiek be drijf met de letters iQ^als toevoe ging van intelligentie aan het ener gieverbruik. Want het is niet ons doel zo veel mogelijk kubieke me ters en kilowatturen te verkopen", legt Lodders uit. Nee, lokaal, duur zaam en transparant zijn de kern waarden van de nieuwe energiele verancier. „Stroom nemen we af van windparken en zonne-ener- giesystemen in Zeeland. Gas heeft Zeeland helaas niet, maar het gas dat wij leveren is in elk geval Euro pees. Het komt onder andere uit Nederland en Duitsland." Groene gaskranen en stopcontacten be staan niet, benadrukt Lodders nog maar eens. „Wij verduurzamen de ze producten door van de gelever de elektriciteit de vergroenings- rechten te kopen en van gas door het bij verbranding vrijkomende CO2 te compenseren." De vergunning deelt Saman EnergiQ. met het bedrijf Service- House, waarmee ook samen wordt ingekocht. Lodders: „Servi- ceHouse is een dochter van au to-importeur Pon, die door het he le land werkt. Daardoor kunnen we grote volumes inkopen. Stroom wordt gemiddeld zeven keer verhandeld voor het de consu ment bereikt. Door een paar stap pen in die handel over te slaan en door onze lage organisatiekosten, kunnen we tien tot vijftien pro- 'Wij laten op onze website precies zien wat we leveren en wat dat kost' cent goedkoper zijn. Enorme prijs verschillen en onduidelijkheid over de kosten van energie zijn niet meer van deze tijd. Wij laten op onze website precies zien wat we leveren en wat dat kost." Leve ring van stroom en gas gaat - net zoals bij Delta - door de kabels en leidingen van het afgesplitste net werkbedrijf Enduris. „We zien onszelf als het twee de energiebedrijf van Zeeland. En misschien straks wel als het eni ge," verwijst Lodders naar de pro blemen waarin Delta verkeert. „La ten we hopen van niet, want dat zou slecht zijn voor de Zeeuwse werkgelegenheid." Een verband tussen de splitsingsperikelen van Delta en de oprichting van Ener- gi Cf bestaat volgens hem niet. Saman EnergiCfgaat 1 juni van start en biedt zijn klanten een overstapservice. Water en internet levert het nieuwe energiebedrijf voorlopig nog niet. Zeeland walcheren@pzc.nl ZEELAND 16 17 Zeeuws alternatief voor Delta door Ton van den Nouweland Daniël Lodders directeur Saman Gevonden! OOSTKAPELLE. Een wereldrecord was het niet, maar waarschijn lijk is het Zeeuwse record verstoppertje spelen wel gevestigd. Zaterdagmiddag ging gedeputeerde Carla Schönknecht in de landschapstuin van museum Terra Maris in Oostkapelle op zoek naar 107 kinderen. De wedstrijd was georganiseerd in verband met de nieuwe expositie 'Camouflagekunstenaars'. De tentoon stelling gaat over de vele manieren waarop dieren zich voor vijanden weten te verstoppen. Om het de gedeputeerde wat makkelijker te maken, paste het museum ook een truc uit het dierenrijk toe: mimicry (nabootsing). Door maskers op te zetten, leek het wel of er meerdere Schönknechts op zoek gingen. Het spel was georganiseerd in navolging van het wereldrecord dat is gevestigd in de Chinses stad Chengdu. Daar verstopten zich 1437 mensen, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11