Thoolse jeugdselectie stuit op Feyenoord Zeeuwse handballers met Haro naar eredivisie Vier oud-spelers van JVOZ voetballen in Al van 14 ZEELAND Driebanders Zandee dicht bij stunt I iiiiiiii De driebanders van Zandee Kloe- tinge waren in de vierde divisie te gen titelkandidaat Hoog/Laag Keu kens dicht bij een stunt: 3-5. Daan Weststrate en Paul Bodbijl zorgden voor de pauze voor een 3-1-voorsprong, maar Piet Verschu- re en Martin Capelle verloren daar na kansloos. De Distel Biljarts 9-'s Lands Wel varen 2 6-2: De bezoekers hadden alleen in Van Hemert een win naar. Hij was de betere in zijn par tij tegen Pierre Roosenboom. Schweertman naar halve eindstrijd Tijdens een toernooi in Kuala Lum pur heeft squasher Piëdro Schweert man, afkomstig uit Koudekerke, de halve finales bereikt. Hij versloeg de Spanjaard Iker Pajares Bernabeu met 3-2 (13-11,7-11,11-9,10-12,11-7). In totaal komen er acht teams in actie, die in twee poules uitko men. Poule A wordt gevormd door Feyenoord, JVOZ, FC Dord recht en de Thoolse jeugdselectie. In poule B strijden Sparta Rotter dam, FC Utrecht, FC Volendam en Kloetinge. Het toernooi begint om 10.00 en duurt tot ongeveer 17.30 uur. De vorming van een jeugdselec tie op Tholen en het toernooi zijn een initiatief van de stichting Vrienden van Siem. De stichting zet zich in voor de strijd tegen kanker. Voorzitter Leo Vroegop heeft Dennis en Gérard de Nooijer ge strikt voor de Thoolse selectie van spelers in de leeftijd van tien tot en met dertien jaar. Alle clubs op Naast Feyenoord zijn ook FC Dordrecht en ook JVOZ de tegenstanders op tweede pinksterdag. Tholen leveren spelers aan de se lectie. De afgelopen periode wa ren er trainingen en oefenwedstrij den. Zo was dinsdagavond Goes Di in Sint Maartensdijk de tegenstan der van de jeugdselectie. Het werd 4-3 voor de Thoolse formatie. Na afloop van de ontmoeting werd er geloot voor het jeugd toernooi op tweede pinksterdag. Op 2 mei staat er nog een oefen wedstrijd tegen JVOZ D2 op het programma. Die wedstrijd wordt bij SC Stavenisse gespeeld en be gint om 19.30 uur. Haro is een associatievereni ging waarbij onder meer EMM Middelburg en Delta Sport Zierik- zee zijn aangesloten. De talentvol le Zeeuwse spelers kunnen daar door op hoger niveau trainen en wedstrijden spelen in Rotterdam, terwijl ze ook nog duels bij hun Zeeuwse club mogen spelen. Drie seizoenen geleden speelde Haro ook al in de eredivisie. Aan de hand van een driejarenplan van de Poolse coach Piotr Konitz is de Rotterdamse ploeg nu weer terug op het hoogste niveau. Haro had dinsdag genoeg aan een gelijkspel, maar gaf de promo tie extra glans door op overtuigen de wijze WHC te verslaan. Via JVOZ en FC Twente is Marijn Wijk- huijs in Dordrecht beland. De multi functionele linkspoot reist dagelijks heen en weer tussen zijn woonplaats Biggekerke en Rotterdam, waar hij studeert aan de Hogeschool. „Soms is het zwaar, als je na een training nog moet leren", vertelt hij. „Ik woon niet op kamers omdat ik het thuis fijn vind." Wijkhuijs omschrijft zichzelf als een echte linkspoot, een creatieve speler. „Ik kan op iedere positie aan de linkerkant spelen. Mijn wilskracht en doorzettingsvermogen zijn denk ik belangrij ke kwaliteiten. Vroeger was ik linksbuiten, maar bij FC Twente ben ik omgeturnd tot linksback." Het niveau bij FC Dordrecht ligt wat lager dan bij Twente. Wijkhuijs: „Daar speelde je eredivi sie, tegen de topclubs. Met FC Dordrecht Ai spe len we tweede divisie, maar het is nog steeds een hoog niveau. Ik loop echt niet met twee vingers in mijn neus te voetballen. Maar soms gaat het te gen amateurclubs erg makkelijk." Over zijn trainer is hij erg te spreken. „Op de goede momenten is Dennis streng, maar hij kan ook los zijn. Je kunt met hem ook een goed ge sprek hebben. Sommige trainers praten echt al leen maar over voetbal, met Dennis kun je ook over andere zaken praten." Wijkhuijs wil er alles aan doen om het betaalde voetbal te halen. „Daar wil ik me de komende vier jaar op richten. Vol gend seizoen ga ik naar de beloften. De Jupiler League moet ik wel kunnen halen, denk ik." Bradley de Nooijer is sterk, snel, heeft een goed overzicht en is verdedigend goed. „Dat ik linksbenig ben is een voor deel, daar zijn er niet zo veel van. Ik denk dat ik centraal achterin het beste uit de voe ten kan, maar linksback vind ik ook prima. Cen traal achterin kom je veel aan de bal, moet je op bouwen en tussen de linies spelen. Dat doe ik graag, want er wordt dan meer van je gevraagd." Het niveau bij de A-junioren ligt wat lager dan bij de beloften, waar hij ook vaak meedoet. „Bij de A's hoef je niet altijd vol te gaan, dan is het iets te makkelijk", zegt de zoon van Gérard de Nooijer. „Bij de beloften is het niveau goed. Toen ik voor de eerste keer meedeed moest ik wennen aan het tempo. Je speelt vaak tegen vol wassen mannen, die een paar jaar ouder zijn." Dat zijn oom Dennis zijn trainer is ziet hij niet als een obstakel. „Mijn vader en mijn oom zijn al van jongs af aan mijn trainers, daar heb ik geen moeite mee. Andere mensen maken zich er drukker om dan wij doen." De verdediger weet dat hij soms wat gemak zuchtig kan zijn. „Dan denk ik er te makkelijk over." Hij hoopt komend seizoen bij de eerste se lectie aan te kunnen sluiten. „Iedereen wil hoger op, ik ook. Rick van Drongelen is één van mijn beste vrienden en iedereen heeft gezien hoe snel het kan gaan. Soms heb ik wel eens gedacht: als ik bij Sparta was gebleven, wat dan? Maar nu zit ik hier en moet ik het bij Dordrecht laten zien." Sport sport@pzc.nl KWADENDAMME KUALA LUMPUR door Jan Dagevos THOLEN. De Thoolse jeugdselectie stuit bij het sterk bezette voet baltoernooi voor D-pupillen op Feyenoord. Verder is de ploeg, die onder leiding staat van Dennis en Gérard de Nooijer ook gekoppeld aan FC Dordrecht en de Jeugd Voet bal Opleiding Zeeland (JVOZ). Het toernooi wordt maandag 16 mei (tweede pinksterdag) op het sport park d'n Aekerboam in Poortvliet gehouden. door Menno Kole ROTTERDAM. De Zeeuwse handbal lers Zeno Canninga en Jari van de Moosdijk promoveren met hun club Haro naar de eredivisie. Dins dagavond werd met 27-22 gewon nen bij WHC in Den Haag. De net achhtien-jarige Canninga uit Mid delburg nam één doelpunt voor zijn rekening in de beslissingswed strijd. Zeeuwse branie Het kampioensteam van Haro viert feest na de promotie naar de eredivisie. foto Luc van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68