Renner werd vorig jaar vijfde in de Wim Hendriks Trofee Coureur uit Heinkenszand is in vorm. 16 ZEELAND In 2013 reed Pieter Vette nog het merendeel van zijn wedstrij den bij de Zeeuwse trimbond Trimbelangen Midden-Zeeland (TMZ). Daarna is het snel gegaan. Als kers op de taart behaalde hij vorig jaar een vijfde plaats in de Wim Hendriks Trofee. „Dat was 'Ik ben sowieso de laatste twee jaar serieuzer met de wielersport bezig' voor mij een bevestiging", vertelt de 24-jarige renner uit Heinkens zand daarover. „Ik wist dat zo'n topklassering mogelijk was, maar het was er voordien nooit uitgeko men." Toch had Vette in die wedstrijd de slag gemist, maar dat zette hij zelf recht. „Ik ging alleen in de achtervolging op een kopgroep van vier renners. Daarin zat onder meer Michiel Dieleman, de uitein delijk winnaar. Twee koplopers lie pen vervolgens wat achterstand op, omdat ze aan de kasseien- strook van de Waterhuisstraat de verkeerde afslag namen. Ik kon daarvan profiteren en bij de ach tervolgers aansluiten." Voor de overwinning kwam hij echter nog te kort. „De kop van de koers heb ik niet meer gezien, maar ik was blij dat ik in de finale nog in die positie zat. Ik had dat jaar nog geen enkele klassieker uit gereden, waardoor ik wat te wei nig kilometers in de benen had. In de slotkilometers was het beste er af bij mij, maar ik was tevreden met een vijfde plaats." Uitschieter Die topvijfklassering kwam niet helemaal uit de lucht vallen. ERELIJST „Ik had in aanloop naar de Wim Hendriks Trofee veel getraind, dus ik hoopte stiekem wel op een uitschieter. Ik ben sowieso de laat ste twee jaar serieuzer met de wie lersport bezig. Daarvoor trainde ik als renner bij de TMZ nog niet zo veel." Dit jaar staat hij er nog beter voor. „Ik heb al de Ster van Zwolle en de Omloop van de Veenkoloni ën uitgereden. Ik hoop dus dat ik langer kan meedoen in de finale dit jaar. De Wim Hendriks Trofee is een wedstrijd die mij ligt. Ik ken de route goed en ik heb geen angst voor de kasseien. Toch besef ik dat in zo'n koers alles moet meezitten om een mooie klasse ring te behalen." De Omloop van de Braakman verliep echter niet naar wens. „Ik heb weliswaar 125 kilometer mee gereden, maar daarna ben ik met een groep renners uit de wed strijd gehaald. Ik zat in die koers te vaak op de kant, waardoor ik tel kens onnodig veel krachten moest verspillen om terug te komen. Daar krijg je dan uiteindelijk de re kening van gepresenteerd." Vette verwacht dat de Wim Hendriks Trofee eveneens een las tige wedstrijd wordt. „De weers- voorspellingen voor zondag zijn niet best. Ze geven veel wind en regen af, maar dat kan natuurlijk nog veranderen. Als het toch slecht weer is, dan gaan weinig renners de eindstreep halen." Volgens de inwoner van Hein kenszand moeten we met name de renners van WV De Jonge Ren ner en WPGA in de gaten hou den. „Die ploegen zijn de laatste tijd sterk bezig, maar ook de bui tenlandse ploegen mogen niet on derschat worden. Het Arrow Cy cling Team komt ook vaak met een sterke ploeg naar de Wim Hendriks Trofee." Ardennen Desondanks heeft hij voldoen de vertrouwen in eigen kunnen. „Ik ben dit jaar al zesde geworden in de Ronde van Oud-Vossemeer. Het ging daar echt goed, terwijl dat pas mijn eerste criterium van het seizoen was. Bovendien heb ik afgelopen weekend nog met de ploeg meegedaan aan twee wed strijden in de Ardennen. Hopelijk heb ik daardoor nog wat meer wedstrijdhardheid opgedaan. Ik heb in elk geval het gevoel dat ik verder sta dan vorig jaar", klinkt het zelfverzekerd. TWEE DAGEN WIELRENNEN IN KOEWACHT Vette is vol vertrouwen Pieter Vette: „Ik heb in elk geval het gevoel dat ik verder sta dan vorig jaar." foto Johan van der Heijden door Job de Feijter HEINKENSZAND. Pieter Vette was af gelopen jaar de beste Zeeuw in de Wim Hendriks Trofee. Na een ster ke wedstrijd finishte hij als vijfde. Dit jaar hoopt de wielrenner van ZRTC Theo Middelkamp opnieuw hoge ogen te gooien in de Zeeuw se kasseienklassieker. Pieter Vette De winnaars van de Wim Hendriks Trofee de afgelopen jaren zijn: 2015: Michiel Dieleman 2014: Hans Dekkers 2013: Jeroen Meijers 2012: Jorn Knops 2011: Thom van Duimen 2010: Johim Ariesen 2009: Martijn Verschoor 2008: Robin Chaigneau 2007: Roel Egelmeers 2006: John Leijs 2005: Alfred de Bruin hr Zaterdagochtend om 10.00 uur gaat de Wim Hendriks Trofee van start met de jeugdwedstrijden in Koewacht, 's Middags is het de beurt aan de nieuwe lingen. Zij vertrek ken om 14.00 uur bij het Skidome in Ter- neuzen en zullen na een wedstrijd van 82,9 kilometer om streeks 16.00 uur fi nishen in de Eiken laan in Koewacht. Vervolgens vindt zon dagmiddag de wed strijd voor elites en beloften plaats. Het startschot wordt om 13.00 uur in Koe wacht gegeven. De renners rijden een wedstrijd van 165,2 kilometer voordat ze rond 16.40 uur finishen in Koewacht. De finish is wederom in de Ei kenlaan. Er staan negen sprints op de kassei stroken op het pro gramma. Er wordt een kasseienklasse ment opgemaakt. De winnaar ontvangt een geldprijs van veertig euro en een kasseitrofee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48