'Deze jongens komen uit goede lichting van JVOZ' Volgend seizoen nog meer Zeeuwse spelers Douwe Ruben Besuyen Jupiler Leagueclub ZEELAND 15 Terpstra naar EK mountainbike Sjaak Spiegels schaakkampioen De uit Zierikzee afkomstige Anne Terpstra (foto) is geselecteerd voor het EK mountainbike in het Zweed se Husqvarna. Het toernooi duurt van 5 tot 8 mei. Terpstra moet in de top tien rijden om kans te maken op een ticket voor de Olympische Spelen in Rio de Janeiro. Milan Vader uit Middelburg komt namens Nederland in actie bij het EK voor beloften. Hij rijdt zijn wed strijd op zondagmorgen vanaf 9.30 Met nog drie ronden voor de boeg mag Sjaak Spiegels zich al schaak kampioen van Zierikzee noemen. In een direct duel met zijn laatste concurrent Kees van den Nieuw- endijk stelde hij met remise zijn derde titel veilig. Van den Nieuw- endijk deed er in de strijd om de tweede plek ook goede zaken mee, omdat hij uitliep op Martin Krijger. Die verloor van Eric Bou- man. Stand: 1. Sjaak Spiegels 100, 2. Kees van den Nieuwendijk 799, 3. Martin Krijger 743. „Ik heb Ruben een paar jaar ge leden van Kloetinge naar JVOZ ge haald, vooral vanwege zijn snel heid. Een paar jaar later is Ruben naar Dordrecht gegaan. Hij heeft eigenlijk één probleem. Ruben is zo explosief dat hij snel last krijgt van zijn hamstring en dat komt dan weer vanuit zijn rug. Dit sei zoen is hij gelukkig bijna het hele jaar fit geweest, maar we laten hem nu uit voorzorg wel iets min der trainen. Hij heeft twee echte kwaliteiten. Zijn snelheid - Ru ben is echt niet bij te houden - en hij geeft alles in een wedstrijd. Als rechtshalf met ruimte voor zich is hij heel gevaarlijk. Hij is soms niet te stoppen. Ruben heeft een goe de mentaliteit en dat is heel be langrijk." „Marijn ging van JVOZ naar FC Twente, samen met Roy de Smit. Hij kon daar blijven, begreep ik van Michel Jansen (hoofd jeugdop leiding, red.) maar moest uiteinde lijk toch weg. Hier was hij eigen lijk al door naar de beloften maar Marijn traint en speelt na al die blessures nu weer bij mij om te rug op niveau te komen. Hij was bij JVOZ een linksbuiten, die heel veel scoorde. Bij Twente hebben ze hem omgeturnd tot linksback. Ik denk dat hij als linkermidden velder het beste tot zijn recht komt. Marijn is dit jaar veel gebles seerd geweest, maar gaat door naar de beloften. Hij kan blijven gaan en schuwt de duels niet." „Douwe zat ook in de Cl van JVOZ bij mij, toen hadden we echt een goede lichting. Hij is naar Willem II gegaan en in één keer moest iedereen uit Zeeland daar weg, ik denk door bezuinigin gen. Bij Willem II scoorde hij aan de lopende band en dat doet hij bij mij nu weer. Ik vind dat Dou we soms wat lui oogt. Dat vindt hij zelf misschien niet. Hij moet sterker en balvaster worden, maar zijn kwaliteit is scoren. Soms oogt het wel wat te makkelijk en heeft hij snel balverlies. Maar een kans is een doelpunt. Daar word je op beoordeeld als spits. Als hij harder wordt voor zichzelf en beter gaat trainen, kan hij nog veel verder ko men." „In potentie is Bradley de beste speler, vind ik. Dat het mijn neef je is, speelt daarbij geen rol. Ik kijk gewoon hoe hij als speler is. Ik ver gelijk hem wel eens met Rick van Drongelen. Ook linksbenig, sterk en snel. Ik denk dat Bradley voet ballend misschien nog beter is. Hij heeft een goede inspeelpass, kan centraal achterin spelen of linksback. Maar ik vind dat hij er niet alles uithaalt. Als het in een wedstrijd makkelijk gaat wordt hij ook gemakzuchtig. Hij doet vaak te weinig met de kwaliteiten die hij in zich heeft. Het kwartje moet een keer vallen. Er komt meer bij kijken dan alleen goed voetballen. Je moet constant een bepaald niveau vasthouden." De kans is groot dat er ko mend seizoen nóg meer Zeeuwen in de jeugdopleiding van FC Dordrecht spelen. Van Mitchell de Nooijer, zoon van Dennis, is al be kend dat hij de overstap maakt van JVOZ B2 naar de Bi van de Ju piler Leagueclub. FC Dordrecht heeft keeper Youssef Ben Sellam (JVOZ B2) en Collin van den Berg (JVOZ Bi) uit genodigd om mee te trainen. Daar naast behoort ook een overgang van JVOZ Ai-speler Ralph de Kok (ex-Kloetinge) naar FC Dordrecht tot de mogelijkheden. Stanley Ammerlaan was tot voor kort de vijfde Zeeuwse speler in de Ai van Dennis de Nooijer. De Terneuzenaar, die vooral als centrale verdediger speelt, werd onlangs weggestuurd en is voorlo pig niet meer welkom bij FC Dord recht. De toekomst van Jeroen de Jon ge, afkomstig uit Kapelle, en Jelle Klap (Wemeldinge) is nog ondui delijk. Beide spelers voetballen nu in de beloften van FC Dordrecht. Douwe Zeegers is een echte spits, die graag de ruimtes in duikt. „Ik denk dat mijn kwaliteiten vooral in het straf schopgebied liggen. Kansen afmaken ja. De laatste jaren is dat er steeds meer in gekomen, ik ben doelgerichter geworden en ze gaan er ook steeds makkelijker in." Via JVOZ en Willem II is de uit Biervliet afkomstige aanvaller bij FC Dordrecht beland. „De tweede divisie is niet zo'n heel hoog ni veau. We hebben best een goede ploeg, die in de eerste divisie mee moet kunnen. We zijn al zeker van een plek in de nacompetitie, dus we hebben nog alle kans om te promoveren." Zeegers is op zoek naar een nieuwe studie. „Ik zat op de Avans Hogeschool in Breda en studeerde Fysiotherapie. Ik ben twee weken geleden gestopt. Het was mijn eerste jaar, ik had ook een topsport- status, maar ze konden weinig voor me doen. Ik had geen aangepast rooster en miste door het voet bal heel veel lessen." De Zeeuws-Vlaming is eerstejaars A-junior maar hoopt zo snel mogelijk mee te mogen trainen met het eerste. „Dan moet je het zelf laten zien. Bij FC Dordrecht krijgt de jeugd een kans, dus ik hoop dat ik prof kan worden." Zijn trainer was zelf een gevreesde spits. „Ik kan veel van Dennis leren. De sfeer binnen het team is altijd goed, dat komt ook door zijn aanpak. Er is ruimte voor humor en ieder een weet wanneer er serieus gewerkt moet wor den. Dennis is kritisch op me, maar dat moet ook. Daar word je alleen maar beter van." De uit Goes afkomstige Ruben Besuyen begon bij Kloetinge en ging via JVOZ naar FC Dordrecht. „Dit is mijn tweede jaar bij Dordt", vertelt Besuyen. „Ik ben een rechtsbuiten met snelheid. Acties maken, veel diepgaan en voor de voorzetten zorgen. Omdat ik nogal explosief ben heb ik dit seizoen veel last ge had van mijn hamstring en ook mijn lies." „Ik woon nog gewoon thuis en zit op de Hoge school Rotterdam, bij Marijn in de klas. Het zijn lange dagen, ik ga 's ochtends om zeven uur thuis weg. Eerst naar Rotterdam naar school en om twee uur worden we dan opgehaald om te gaan trainen. Je moet er veel voor over hebben en ook je rust pakken. Vrienden van mij gaan op zaterdag avond vaak uit, ik ben na een wedstrijd dan soms helemaal kapot. Dan blijf ik lekker thuis, een beet je voetbal kijken." Besuyen hoopt dat hij met de Al in de nacompe titie promotie naar de eerste divisie af kan dwin gen. „We hebben een goede ploeg en spelen eigen lijk iets te laag. De tegenstanders zijn vaak minder goed georganiseerd." Onder Dennis de Nooijer wordt veel tactisch getraind. Besuyen: „Daar heb ik veel aan. Hij is heel duidelijk over wat hij wil en wat hij van ons verlangt." De aanvaller wil graag het eerste van FC Dordrecht halen en streeft het hoogst mogelijke na. „Misschien is dat wel de eredivisie, wie weet. Ik heb er vertrouwen in dat ik prof kan worden, anders had ik er niet aan moe ten beginnen." DONDERDAG 21 APRIL 2016 HUSQVARNA ZIERIKZEE Anne Terpstra gaat naar het EK. door Barry van der Hooft DORDRECHT. Dennis de Nooijer werkt niet voor het eerst samen met Marijn Wijkhuijs, Bradley de Nooijer, Douwe Zeegers en Ruben Besuyen. „Ik heb ze bij JVOZ ook allemaal gehad", vertelt de trainer van FC Dordrecht A1. „Het zijn goe de jongens, waar je prettig mee kunt werken." De Nooijer - ko mend seizoen assistent-trainer bij Telstar - geeft zijn oordeel over de vier Zeeuwen. door Barry van der Hooft ~-tw\*wmwnnXmï*wu*mr-ï\U iH.lUii'! in Dordrecht Dennis de Nooijer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47