Negentien kanshebbers lokale awards i af en gaat binnenkort open ZEELAND 11 De PZC online Twitter Maart je Geels @maartjegeels Stel dat ik ergens in New York konings dag (no shame) wil vieren. Waar doe ik dat? #durfttevragen Online top-5 Uw reactie De verkiezing vormt de Zeeuwse tegenhanger van de uitreiking van de Four Freedoms Awards. Ie dereen kon Zeeuwen of Zeeuwse organisaties nomineren voor één van de vier vrijheden van Frank lin D. Roosevelt. Vrijwaring van Vrees heeft ze ven genomineerden: De Nieuwe Toekomst, Zeeuwse Gronden, Wonen en Zorg, Voor de Lach van een Kind, Stichting The Hol land Road, Els van Venrooy, Stich ting Feest van Herkenning en Odensehuis Zeeland, samen met de Kerngroep Dementievriende- lijk Zeeland. Voor de Vrijwaring van Gebrek zijn zes organisaties genomineerd: Stichting Huize Verder, Werkgroep Amnesty In ternational (Goes), Kledingbank Zeeland, Stichting Leergeld Wal cheren, Stichting HerstelTalent en de Delta Ride for the Roses. De verkiezing vormt de Zeeuwse tegenhanger van de uitreiking van de Four Freedoms Awards Vier mensen en organisaties maken kans op de award voor Vrijheid van Meningsuiting: Zeeuws Platform Cliënten Jeugd zorg, online magazine ZeeuwZe, Mevrouw Castel-Versprille en Fred Groen. Voor vrijheid van Ge loof zijn het Apostolisch Genoot schap Zeeland en Arnemuiden Zorgt aangedragen. De winnaars worden bepaald door een jury, gecombineerd met de uitslag van een poll op Face book. Video dPpzcredactie f) facebook.com/depzc GPpzcredactie vende kracht achter het museum en het park is. „Kijk, daar ligt een Baileybrug. Deze komt uit 1944. Wij waren er hartstikke blij mee. Die hoort hier thuis, maar of de brug ook in Zeeland heeft gelegen is niet meer te achterhalen", zegt Traas. „Dit deel is de Delta, met het water, de stranden", wijst hij. „En daar op het strand staat een originele Tobruk bunker. Die heb ben we samen met de bunker die op de dijk staat geborgen in Goes. Ze stonden in het project Aria, Het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp is fors uitgebreid met het bevrijdingspark bij het museum maar ze lagen in de weg." De 28 ton wegende betonnen gevaarten zijn met een zware kraan uit de klei getrokken en naar Nieuwdorp gebracht. Achter de bunkers liggen de versperringen zoals die overal langs de Zeeuwse kust op het strand lagen. „Om landingsvaar tuigen die uit zee kwamen tegen te houden. Hier kan je beleven hoe een landingsstrand er uitzag. En op de kop van de dijk staat een oud havenlicht." Het park is nog niet compleet, zo zijn de Shermantanks er nog niet omdat deze nog worden geres taureerd, maar er is al veel te zien. Het gevoel voor detail valt op. Op de dijk staan Muraltmuurtjes en op de scheiding van water en land staan de perkoenpaaltjes met daar achter de vilvoorde steen. „De oude dijkbekleding." Half in de dijk verscholen staan twee nage bouwde bunkers van de Sloedam. In deze bunkers kunnen kinderen zien en beleven hoe de soldaten leefden en is een loopgraaf nage bouwd. „Je kan de trap op naar de vlakopstelling waar later een stuk geschut geplaatst wordt. Hier kan je het echt beleven." In de bunker wordt het verhaal van de Atlantik- wall verteld. Op het terrein staat ook de noodkerk van Ellewoutsdijk die morgen geopend wordt en er is een stiltebos gemaakt waar de oor logsslachtoffers worden herdacht. In het park wordt ook de uit breiding van het museum gereali seerd, daar komt ook een horeca- voorziening bij. Vanaf 30 april is het Bevrij dingspark open voor publiek. DONDERDAG 21 APRIL 2016 Een ree zwom gisteren van Vlis- singen bijna naar Breskens. Het beestje was geschrokken van een hond en koos voor het rui me sop. Pas na een krappe an derhalf uur kreeg de KNRM het dier weer op het droge. „Die heeft wel zijn zwemdiploma ge loof ik", merkte Kathleen Van der Bruggen op Facebook op. Over minder dan een week is het weer zover; Koningsdag. Voor veel mensen tijd dus om plannen te maken; met wie en waar wordt het feestje dit jaar gevierd? Maartje Geels heeft wel een heel bijzondere plek in gedachten. 1. Ree zwemt van Vlissingen bijna naar Breskens 2. 'Terneuzenaren voor 35 euro onbeperkt door de tunnel' 3. Delta begint uitverkoop 4. Brand op strand Vrouwenpol der 5. Nationaal Park Oosterschelde moet een park van wereld klasse worden De beperkingen die de gemeen te Veere aan de tipi's van Jac queline Koolhaas oplegde, zijn door de rechtbank in Middel burg van tafel geveegd. Petra reageert op pzc.nl: 'Zucht... kun nen die ambtenaren zelf eens in zo'n tipi een retraite houden? Komen ze tot bezinning en ho pelijk nieuwe inzichten.' door Cornelleke Blok MIDDELBURG. Negentien mensen en organisaties zijn genomineerd voor de Lokale Vier Vrijheden Awards. De winnaars ontvangen de onderscheidingen vanmiddag in de burgerzaal van het voormali ge stadhuis in Middelburg. Het centrum van Middelburg staat vandaag volledig in het te ken van de Four Freedoms Awards. Overal staan hekken en veel plaatsen zijn urenlang ver boden terrein voor publiek. Be kijk de video over de voorberei dingen op pzc.nl/video en vind het volledige programma op www.pzc.nl/fourfreedoms Kijk op www.pzc.nl of Nissenhut Strand Nieuwbouw in ontwikkeling Entree Baileybrug ik om de te beleven foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43