Ai Grootste zonnepark van Benelux komt in de zoom van Vlissingen-Oost Anonieme weldoenster gul voor leerlingen mytylschool Ambassadeur Sergio 4 ZEELAND li t] GOES. Ze zijn er bij mytylschool De Sprienke in Goes nog beduusd van. Een lunch bij Lunchcafé Het Stadhuis op de Grote Markt kreeg dinsdag een onverwachte wen ding toen een anonieme weldoen ster de rekening voor docent He- leen Slingenberg en haar elf leer lingen bleek te hebben voldaan. De leerlingen met een beperking waren net op excursie geweest bij de gemeente Goes en gingen als afsluiting nog iets eten in de stad. „De serveerster vertelde me dat er een dame een anonieme dona tie had gedaan. Een donatie voor onze groep. De mevrouw had de serveerster verteld dat ze eigen lijk nooit aan de gebruikelijke goe de doelen geeft, maar nu graag anoniem onze groep wilde trakte ren", vertelt Slingenberg. De vrouw bleek een tientje per persoon te hebben achtergelaten. Ze was al weg toen de groep wil de afrekenen. Iedereen reageerde vol ongeloof. „We weten nog steeds niet wie het was", zegt Slin genberg. „Wel hadden de leerlin gen gezien dat er twee vrouwen waren die steeds naar ons zaten te kijken." Een andere leerling, die volgens Slingenberg momenteel nogal veel 'tegenwind' heeft, maakte een opmerking die haar in het hart raakte: 'Heb ik ook eindelijk eens een keer geluk'. „Als je dat gezicht van die jongen zag, wauw. Dit is gewoon geweldig tussen al het rotnieuws." LEGPENNING WOLFERT VAN BORSSELE ij mm ■N i Ifl/. k-Aw Solarpark Zeeland komt in de leidingenstraat tussen de door gaande weg Sloeweg-Noord Bernhardweg en de Europaweg in het Sloegebied. De grond is in ge bruik als landbouwgrond en buf ferzone. In de langgerekte strook van 43 hectare kunnen zonnepane len worden geplaatst die voor in totaal 15.000 huishoudens elektri citeit opwekken. Het vermogen van Solarpark Zeeland wordt 50 megawatt. Het tot nu toe grootste zonnepark in Nederland - overi gens van dezelfde initiatiefnemers - wordt binnenkort aangelegd in Delfzijl en dat heeft een vermo gen van 31 megawatt. Solarpark Zeeland vergt een in vestering van 55 miljoen euro, al dus initiatiefnemer Hans Hoven. De financiering is volgens hem rond Met Zeeland Seaports en an dere grondeigenaren is overeen stemming bereikt. Het plan is afge stemd met de Gasunie, TenneT, Delta en het waterschap vanwege de leidingen boven en onder de grond. De colleges van B en W van Vlissingen en Borsele leggen naar verwachting in juni het plan aan hun gemeenteraden voor. Daarna vraagt Solarpark Zeeland aan het Stimuleringsfonds Duur zame Energie subsidie in de vorm van een gegarandeerde prijs voor de geproduceerde elektriciteit. Als alles meezit begint de aanleg van het Solarpark Zeeland medio 2017. „We hebben voor Zeeland geko zen omdat de provincie de hoog ste instraling van zonlicht heeft. Dit is een ideale plek. In een lei dingenstraat mag verder niets ge bouwd worden. Het gebied is om geven door een groenstrook." De zonnestroom kan via het transfor matorstation Borsele zijn weg naar het net vinden. De Zeeuwse Milieufederatie (ZMf) is betrok ken bij het project. Oud-directeur Tjeu van Mierlo is een van de advi seurs. „Vanaf het prille begin heb ben we meegewerkt om een be stuurlijk en maatschappelijk draag vlak voor dit project te creëren", al dus Van Mierlo. De ZMf verkent met de initiatiefnemers de moge lijkheden voor burgers om te parti ciperen in dit project. Wethouder Ad Schenk van de gemeente Bor sele noemt het zonnepark 'een fan tastisch initiatief. Het park komt voor het grootste deel (30 hectare) in zijn gemeente te liggen. De ove rige 13 hectare liggen in de ge meente Vlissingen. SOLARPARK ZEELAND V/iss/ngerr-Oost Nieuwdorp 's-Heerenboek 112-meuws Borssele park Tanker vast in Westerschelde De tanker Sea Horizon (182,5 meter lang, 15 meter breed) is gisteravond rond acht uur, op weg naar Ant werpen, vastgelopen in de Westerschelde, net uit de Pas van Borssele, tussen Vlissingen en Terneuzen. Bij een eerste poging is het niet gelukt de tanker vlot te trekken. De verwachting was dat de tanker gister avond laat bij opkomend tij uit zichzelf of met sleep boothulp weer vlot kon ko men. Volgens Leendert Muller van Multraship had de onder Maltese vlag va rende tanker 38.800 ton benzine aan boord. Aanhouding na huiselijk geweld Een 48-jarige Tholenaar is dinsdag aangehouden door de politie. Hij zou zijn vrouw, met wie hij in scheiding ligt, hebben be dreigd en huisraad hebben vernield in hun woning. Dat heeft de politie giste ren bekendgemaakt. De vrouw vluchtte het huis uit en heeft aangifte ge daan. De man werd aange houden langs de Schel- de-Rijnweg in Tholen. Hij is in verzekering gesteld en zit nog vast. Trio betrapt bij snijden lamsoor Drie mannen zijn dinsdag betrapt op het snijden van lamsoor ter hoogte van de Scheldedijk in Hoofdplaat. Dat is op die plaats verbo den. De drie werden be trapt toen zij al ruim 60 ki lo lamsoren hadden gesne den. De Westerschelde is in zijn geheel aangewezen als gebied waar geen zeegroenten zoals lamsoor en zeekraal gesneden mo gen worden. De enige uit zondering is een gedoog- plaats op de zandplaten bij Walsoorden. De mannen zijn 54, 20 en 15 jaar oud en afkomstig uit Tilburg en Kruiningen. Man rijdt door na aanrijding Een twintigjarige Arnemui- denaar is dinsdag aange houden nadat hij was door gereden na een aanrijding in Vlissingen. Rond 15.30 uur zag een getuige dat een personenauto op de Eerste Binnenhavenweg in Vlis singen met hoge snelheid tegen een andere auto was gereden. De veroorzaker was doorgereden. De getui ge gaf de kentekens op van beide auto's die betrokken waren bij de aanrijding. Daardoor was de politie er al snel achter van wie de betreffende auto was. De bestuurder bleek de 20-jari- ge Arnemuidenaar te zijn. 50 megawatt 15.000 huishoudens investering: 55 miljoen euro 43 hectare door Luc Oggel WILHELMINADORP. Sinds gisteravond maakt topkok Sergio Herman deel uit van een exclusief clubje Zeeuwen. In restaurant Katseveer kreeg hij uit handen van Scarlet Kwekkeboom de legpenning uitgereikt van studiekring Wolfert van Borssele, een eer die eerder te beurt viel aan onder anderen Jacques de Milliano, Henk van Koeveringe en Karla Peijs. Sinds 1982 reikt de studiekring, die maandelijks in Katseveer bijeenkomt, deze onderschei ding uit aan mensen die als een ambassadeur van Zeeland kunnen worden beschouwd. Zo bezien is Hermans restaurant The Jane een Zeeuwse am bassade in Antwerpen, foto Johan van der Heijden door Theo Giele NIEUWDORP. Terwijl de elektrici teitscentrales in het Sloegebied het moeilijk hebben, zijn er vergevor derde plannen om het havenge bied te omzomen met het grootste zonne-energiepark van de Benelux. BORSSELE THOLEN HOOFDPLAAT VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36