12% T©@S *3 Agent klaagt over haperend, sloom dienstmobieltje ons echte /goud\ Klantenbinding 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Alle Zeeuwen moeten een beetje Duits kunnen spreken. Uw Mening ONEENS Extra borden op de kering D66 boos over Delta Zeepeil door als ZBpanel \ww paul kusters column Willem van Dam Onze gevangenissen lopen leeg. Daarom worden er gevange nissen gesloten. En worden er bajesklan ten vanuit het buitenland geïm porteerd om onze cellen nog enigszins te kunnen vullen. Vooral Noorse gevangenen heb ben het hier reuze naar hun zin. Ze staan te dringen om overge plaatst te mogen worden naar Veenhuizen. Daar is het een stuk prettiger toeven dan in de Noorse nor; ruimere luchttijden én er hoeft niet zo hard gewerkt te wor- Geen maatregel wordt geschuwd om ontvolking van onze gevangenissen tegen te gaan den. Veenhuizen is zelfs zó ge liefd bij de Noorse bajesklant dat er een heuse wachtlijst bestaat. Al eerder zwaaiden onze gevange nispoorten uitnodigend open voor Belgisch geboefte; wij heb ben cellen te over, de Belgen ko men er tekort en daar 1 1 nog al tijd 2 is, lag de oplossing voor de hand: we stoppen Belgische ver oordeelden in een Tilburgs cachot dat toch nagenoeg leeg stond. Binnen nu en zes jaar gaan er min stens zes gevangenissen dicht we gens gebrek aan klandizie. Want, weet het ministerie van Veilig heid en Justitie, de criminaliteit daalt en dus hebben we minder cellen nodig. Intussen wordt geen maatregel ge schuwd om verdere ontvolking van onze gevangenissen tegen te gaan. Maandag las ik dat rechters steeds vaker verdachten uit voor zorg opsluiten, waardoor duizen den mensen per jaar ten onrechte in de cel belanden. Ja, ja, zo krijg je de boei wel vol. Een dag later opnieuw nieuws uit het gevangeniswezen: het ministe rie wil duizenden gevangenen een iPad cadeau doen. De reacties laten zich raden: dat onze gevan genissen steeds meer op luxe ho tels gaan lijken, dat we misdadi gers te veel in de watten leggen, enzovoorts. Mij lijkt het een uit stekende manier van klantenbin ding. Met hun tablet kunnen onze gedetineerden lekker lui op hun brits filmpjes kijken, boekjes le zen, desnoods een cursusje vol gen en spelletjes spelen. Eén spelletje blijft in onze gevan genissen echter taboe: Diefje met verlos. Dit is het einde van Delta. toosenhenk.nl O MAM WIL MEER ©AS BOREN t>E VOORBEUR KLEMT HENK.' Rijkswaterstaat waar schuwt extra voor de werk zaamheden op de Ooster- scheldekering. Op de vaste digitale borden wordt opge roepen minder hard te rij den. Op twee plaatsen is maar een rijstrook beschik baar. In korte tijd zijn op die plekken twee ongeluk ken gebeurd omdat men sen de stoplichten of stil staande auto's te laat op merkten. Rijkswaterstaat ontkent dat de extra waar schuwing te maken heeft met de ongevallen. De Statenfractie van D66 is 'onaangenaam verrast' door de geringe invloed die Provinciale Staten heb ben op de toekomst van Delta. Met de voorgeno men verkoop van bedrijfs onderdelen ontvouwt zich 'een compleet ander scena rio' dan de Staten wilden, aldus D66. Die hadden na melijk een voorkeur voor herfinancieren boven ver koop. De partij vraagt het provinciebestuur om ophel dering over het 'voldongen feit' voor de Staten. ZEEpeil, het onlinepanel voor en over Zeeland heet voortaan ZBpanel! Dat panel telt 1100 men sen. Zij worden regelmatig ondervraagd over allerlei Zeeuwse onderwerpen. Het panel verandert de naam om duidelijk te ma ken dat het deel uitmaakt van de ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland. Voor de deelnemers aan het panel verandert er niets. Mensen DEN HAAG. Agenten klagen steen en been over hun nieuwe dienst telefoon. Sinds vorig jaar krijgen alle dienders op straat een nieu we smartphone, de Samsung Ga laxy S5. Via een speciale app kun nen ze persoonsgegevens checken en digitale bekeuringen uitschrijven. De vernieuwing wordt echter overschaduwd door technische malheur, zo ver tellen meerdere agenten aan de ze krant. Zo is het toestel zeer traag. De speciaal ontwikkelde poli- tie-apps kampen met storingen, waardoor ze zo nu en dan uitval len. Ook houdt de batterij van het Samsungtoestel het niet lang vol. „Wij krijgen een telefoon die eigenlijk al verouderd is", zegt een agent uit Rotterdam. „En dan zet de politie er ook nog eens een zwaarbeveiligd eigen systeem op. Dat trekt dit toestel slecht. Toen ik de telefoon net had, was de batterij al na een hal ve dienst leeg. Door allerlei truc jes om energie te besparen, kan ik er nu net een dagdienst mee uitzitten." De frustratie treft burgers op straat, die soms lang moeten wachten tot ze geholpen of be boet worden. „Laatst wilde ik een automobilist bekeuren die zijn voertuig midden op de weg had geparkeerd", vertelt een agent. „Met de politie-app kan ik een bewijsfoto toevoegen. Het systeem liep twee keer vast. Toen heb ik maar een ouderwet se bon geschreven, die ik later handmatig moest invoeren op de computer. Ik was zo twintig mi nuten verder. Daar baalt die auto mobilist dan ook van." Volgens Ronald Pronk van po- litievakbond ANPV gebeurt het de laatste tijd vaker dat agenten overstappen naar de minder goed beveiligde privéomgeving op hun telefoon. „Dienders stu ren wel eens een foto van een verdachte rond via hun persoon lijke whatsapp, omdat het via de politie-app niet lukt. Dat is no dig om collega's snel te waar schuwen. Maar het mag eigenlijk niet." De korpsleiding van de Natio nale Politie is bekend met de klachten van agenten. „Dit sys teem is in ontwikkeling en dit 'Dienders sturen wel eens een foto van een verdachte rond via hun persoonlijke whatsapp' soort klachten hoort daarbij", laat een politiewoordvoerder we ten. De afgelopen maand regis treerde de politie ruim 7300 fout meldingen op ongeveer 565.000 bevragingen via de speciale poli tie-app MEOS (Mobiel Effectie ver Óp Straat). „Dat betekent dat in 98,7 procent van de gevallen er gewoon een antwoord kwam", aldus de woordvoerder. „De afgelopen vier maanden ligt de reactietijd tussen de 3 en 4 se conden." Zo'n 22.000 agenten beschik ken nu over de nieuwe dienstte lefoon. De politie verwacht dat komende zomer alle 33.000 agen ten op straat ermee rondlopen. 1428 reacties BURCH-HAAMSTEDE MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN Scheepsbel Ms De Ruyter in Vlissingen Met de scheepsbel van com mandofregat Zr. Ms. De Ruyter in zijn kofferbak kwam wethouder John de Jonge gisteren in Vlissingen terug vanuit Den Helder. Hij bezocht het fregat om de 'adoptie' door Vlissingen te bezegelen. Vlissingen kreeg de bel in bruikleen van com mandant kapitein-luite- nant-ter-zee Vooijs. Het fre gat heeft een vaste ligplaats in de Vlissingse haven. Agenten dachten met de nieuwe diensttelefoon op straat sneller te kun nen werken, maar komen bedrogen uit. foto Herbert Wiggerman door Peter Winterman Ronald Pronk vakbond ANPV opening: Gouden Eva 19 april 11.00 uur, Markt Middelburg nationalemuseumweek.nl 16-24 april 2006

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2