De Ford Transit. 50 jaar maatwerk. Profiteer nu van de vele jubileumaanbiedingen. SPORT 21 Kom bij Henk Grol niet aanzetten met de op merking dat een medail le er voor hem in Rio waarschijnlijk niet inzit. „Schrijf mij maar af. Kan me niets sche len", reageert de geboren Veen- dammer. „Dit is wie ik ben. Ik denk dat ik nog steeds kan win nen. Anders zou ik er niet eens aan beginnen." Zijn laatste succes dateert wel van tien maanden geleden: de Eu ropese titel. Grol: „Ik ben zes, ze ven maanden niet fit geweest. En ik richt me altijd op EK's, WK's en Olympische Spelen. Al die an dere wedstrijden zijn leuk, maar als ik daar verlies, interesseert me dat helemaal niets. Op die titel- toernooien zijn de knikkers te verdienen. Ik denk ook dat ik in Rio mijn derde olympische medaille ga halen." Net niet Zijn erelijst is lang, met dus twee bronzen plakken op de Spelen, drie keer WK-zilver en twee Europese ti tels. Toch is er de indruk dat het bij Grol vaak 'net niet' is. Dat komt vooral, omdat de judoka zelf altijd heeft geroepen dat hij alleen met goud tevreden is. Uit teleurstelling gaf hij soms een zil veren of bronzen medaille weg of gooide hem in de prullenmand. „Wat had ik dan moeten zeggen? Ik ga voor een medaille? Nee, je moet altijd voor goud gaan." Zijn fanatisme bracht Grol veel succes, maar het brak hem ook vaak op. Dan trainde hij te hard en liep blessures op of bleef hij in partijen waarin hij gewon nen stond, toch aanvallen en kreeg hij alsnog de kous op de kop. „Ik had minder moeten trai nen", constateert Grol, door scha de en schande wijzer geworden. „Ik moest van mezelf altijd trai nen, dag en nacht. Ik denk dat tachtig procent van mijn blessu res door de stress kwam. Ik wilde te graag, ging vermoeid de mat op. Ik ben zes, zeven jaar over- traind geweest. Ik ging altijd mijn eigen gang." Hij zegt het nu anders te doen. „Ik neem meer rust. Maar ik ge loof nog steeds in arbeid, hoor. Ik heb laatst een heel weekeinde niét getraind. Dan denk ik op zo'n vrije dag wel de hele tijd: Doe ik het nou goed?" Grol probeert tegenwoordig EK JUDO ook naar mensen in zijn omge ving te luisteren die zeggen dat hij trots moet zijn op wat hij heeft bereikt. „Ik heb al twee olympische medailles op zak, daar probeer ik mijn rust uit te halen." Maar of dat echt lukt, is bij Grol de vraag. „De ene dag lukt dat beter dan de andere. Na tuurlijk heb ik dat vuur nog in me. Laat duidelijk zijn, ik wil op het hoogste podium staan." Kapot Hij zal, gezien zijn recente resulta ten, in Rio niet worden geplaatst. „Het maakt me niet uit of ik als derde of als twintigste naar de Spelen ga", zegt Grol. „Ik wil best in de eerste ronde tegen de we reldkampioen loten, de Japanner Haga. Dan ligt hij eruit, denk ik, als ik geen fouten maak. Ik ga niet met hem judoën, ik ga hem kapot maken. Alles ligt in mijn ei gen handen. Ik weet hoe het er bij de Olympische Spelen aan toe gaat. Er is zó veel spanning. Ik kan daar na twee eerdere Spelen goed mee dealen. Iedereen heeft stress. Denk je dat zo'n Japanner het leuk vindt als hij meteen in de eerste ronde Henk Grol tegen over zich krijgt?" Snakt Grol jaren in de top dan niet naar het einde? „Ik ga na de Spelen een halfjaar niet aan wed strijden meedoen. Even geen ver plichtingen. Ik ga dingen doen die ik leuk vind: vistrips maken naar Oman en Florida, oud en nieuw vieren op Curasao, naar het Oktoberfest in Duitsland. Daarna nog een Olympische Spe len zou zeker kunnen, maar moet ik dat willen? Ik wil niet invalide eindigen. Mijn grootste angst is dat ik na mijn carrière niet meer kan sporten. Nu kan ik alles nog." Ontdek bij uw Ford dealer welke Ford Transit bij u past of ga naar fordmaatwerk.nl Go Further DONDERDAG 21 APRIL 2016 Henk Grol ver dedigt in Kazan zijn EK-titel. foto Hollandse Hoogte door Hans Klippus Henk Grol verdedigt deze week bij de EK in Kazan zijn Europese titel. Hij gaat weer voor goud, maar als dat niet lukt, is er geen man overboord. Voor de 31-jarige judoka telt dit jaar maar één eve nement echt: de Spelen. Bij de Europese kampioenschappen, die vandaag in het Russische Kazan beginnen, verdedigen Henk Grol, Kim Polling en Marhinde Verkerk hun ti tel. Polling kan voor de vierde keer op een rij kampioen worden. De Ne derlandse selectie: Mannen: Mooren (-60 kg), Dex El- mont, Van 't Westende (-73 kg), De Wit (-81 kg), Grol, Korrel (-100 kg) en Meyer (+100 kg). Vrouwen: Verhagen (-57 kg), Van Emden, Franssen (-63 kg), Polling (-70 kg), Steenhuis, Verkerk (-78 kg) en Savelkouls (+78 kg). max. laadvolume 2,3 m3 Economy Edition 1.5 TDCi 55 kW/75 pk. Al v.a. 9.995,-Via Ford Lease al v.a. 60,- p.w. 1,3p2 ip (LP) max. laadvolume 3,6 m3 Economy Edition 1.6 TDCi 55 kW/75 pk. Al v.a. 11.495,-Via Ford Lease al v.a. 67,- p.w. 4,1/57 tri 2,331 m (L2H2) max. laadvolume 3,3 m3 2,79\m (l4Hp) Economy Edition 2.2 TDCi IA kW/100 pk. Al v.a. 16.900,- Via Ford Lease al v.a. 83,- p.w. A 4( v /IX f.&Hp m (L2) max. laadvolume 15,1 m3 Al vanaf 19.175,- (inclusief jubileumpremie). Via Ford Lease al vanaf 88,- p.w. 5,339 m (L2H2) 6,7Q4 m (L4H3) De genoemde aanbiedingen gelden voor de kleinzakelijke markt. Het genoemde maximale extra voordeel bestaat uit een jubileumpremie en een extra premie die van toepassing is op geselecteerde voorraadmodellen. Vraag uw Ford dealer naar de mogelijkheden. Genoemd rentetarief van 0.0% geldt bij Financial Lease met een maximale looptijd van 24 maanden. Alle genoemde prijzen zijn exclusief BTW, BPM en afleveringskosten. Alle acties gelden tot nader order. Wijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21