Sloegebied wordt grootste solarpark van Nederland HelloFresh: van hoge omzet tot J Brandbrief steden aan kabinet: doorstroming naar woningen stokt Gemeenten bereiden zich ook dit jaar voor op de opvang van asielzoekers op noodlocaties. Delta heeft plan B als er geen koper is pagina* ste"'tng ASSEN/LEEUWARDEN. De 37 groot ste steden van Nederland sturen vandaag een brandbrief aan het ka binet over het grote tekort aan huurhuizen voor vluchtelingen. De gemeenten willen dat de re gels voor huisvesting worden ver soepeld zodat vluchtelingen snel ler kunnen verhuizen uit de asiel zoekerscentra (azc's). Van de tienduizend asielzoe kers die versneld aan een woning geholpen zouden worden, zijn er pas vijftig ergens ondergebracht. Mensen die al een verblijfsvergun ning hebben, houden nu in de azc's bedden bezet voor asielzoe kers die nog in de noodopvang ver blijven. De kans is hierdoor reeël dat asiel zoekers ook dit jaar weer in sport hallen en andere noodlocaties moeten slapen, vrezen de gemeen ten. Zeker wanneer de Europese maatregelen om de instroom van nieuwe vluchtelingen te beper ken, onvoldoende zijn. „We zijn nu bezig crisis op cri sis te stapelen in plaats van de prop uit de leiding te halen", zegt Ferd Crone, burgemeester van Leeuwarden en voorzitter van de G32, het netwerk van inmiddels 37 (middel-)grote steden. Provincies en de grootste gemeenten maken al plannen voor nieuwe crisisop vang. „Het zou naïef zijn om geen scenario's op te stellen", zegt com- De instroom naar Nederland is de laatste weken veel lager dan afgelopen najaar, maar opvang blijft een groot probleem missaris van de Koning in Dren the, Jacques Tichelaar, die ook na mens collega's het woord voert. Volgens Tichelaar kan het aan tal asielzoekers weer fors toene men als bijvoorbeeld de afspraak tussen de Europese Unie en Tur kije om de vluchtelingenstroom te beperken, niet blijken te wer ken. De instroom van asielzoekers naar Nederland is de laatste we ken veel lager dan afgelopen na jaar, maar opvang blijft een groot probleem. De vier grote steden stuurden eerder deze week ook een brand brief aan minister Jeroen Dijssel- bJoem (Financiën). Zij willen hon derden miljoenen extra geld voor huisvesting, zorg, onderwijs en in tegratie van 'hun' asielzoekers. An ders zouden Amsterdam, Rotter dam, Utrecht en Den Haag weige ren nog langer mensen op te ne men. Dijsselbloem sprak van een 'heel gekke brief, omdat er ge sprekken gaande zijn over wat de gemeenten nodig hebben. MIDDELBURG. Lukt het Delta niet om een koper te vinden voor ZeelandNet, voor de afde ling die stroom aan consumen ten verkoopt en voor de energie centrales, dan moet ze het net werk- of waterbedrijf van de hand doen. Frank Verhagen, di recteur van energiebedrijf Del ta, zegt dat in een vraaggesprek met deze krant. Het is nadrukke lijk niet wat Delta wil en zeker ook niet wat de aandeelhouders van Delta (provincie en gemeen ten) willen. Meldt zich geen ko per, dan zit Delta met de gebak ken peren. „We hebben geld no dig om de energiecentrales in de lucht te houden totdat de energieprijzen weer stijgen en de centrales weer winst maken. Komt er geen koper, dan moe ten we over op plan B: de ver koop van het netwerk- of water bedrijf. Maar we gaan eerst op zoek naar kopers en daar nemen we tot januari de tijd voor." c Dankbaar voor ZEELAND 2 3 elk 0ults woord www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 21 april 2016 258e jaargang nr. 941 Los nummer 2,00 Fraai lenteweer ZEELAND 4 PAGINA 22 23 Vluchtelingen weer naar sporthallen' door Marcia Nieuwenhuis en Cyril Rosman Zie verder pagina 6: Deal met Turkije onder druk 'Er is ook veel goed gegaan' Zorgen om inburgering door Jeffrey Kutterink Lees meer op pagina 3 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1