Feyenoord opgelucht naar finale ondanks gelijkspel Olympische droom leidt Poels naar vierde plek 18 Met nog twee wedstrijden voor Ajax heeft last van stress, maar wint in Heerenveen dankzij twee doelpunten van Arek Milik. Tennisbond meldt verdachte partij Bloed Henao nader bekeken De Nederlandse tennisbond heeft bij de verantwoordelijke instanties een verdachte tennis- partij van een Nederlandse spe ler gemeld. Het zou volgens de NOS gaan om Mark Vervoort, die dinsdag in Turijn met zijn Belgische partner Yannick Mer- tens in actie kwam tegen de Itali- Feyenoord liet gisteren twee punten liggen in Al melo na een 2-2 gelijkspel tegen Heracles, maar om dat concurrent FC Utrecht in ei gen stadion kopje-onder ging te gen De Graafschap was de schade te overzien. De Rotterdammers kunnen zich nu volledig richten op de finale waarin de club voor het eerst sinds 2008 weer eens de prijzenkast kan aanvullen. 'Finale, finale' schreeuwde het volle uitvak richting de spelers van Feyenoord. Hoewel plek drie nog altijd niet is veiliggesteld, overheerste in het Rotterdamse kamp de opluchting. Feyenoord verspeelde weliswaar punten, maar kwam de avond verder gro tendeels zonder kleerscheuren door. Trainer Giovanni van Bronckhorst had gehoopt de klus in Almelo gisteren te kunnen kla ren zonder Dirk Kuyt, maar toen zijn ploeg halverwege de tweede helft nog altijd tegen een achter stand aankeek werd de 35-jarige aanvoerder alsnog binnen de lij nen gebracht. Het restant van het levendige duel leverde de Rotterdamse ge lijkmaker op, al was dat vooral om dat verdediger Wout Droste zich knullig verslikte in Eljero Elia. Door het verrassende verlies van FC Utrecht liep Feyenoord zelfs nog een puntje uit op een directe concurrent voor plek drie, al kan AZ de kloof vanavond in Den Haag verkleinen tot vier punten. Er waren ook echte plussen te noteren in Almelo, waar Feye noord tweemaal een achterstand wist weg te werken, terwijl de steunpilaren Karim El Ahmadi, Eric Botteghin en, deels, dus ook topscorer Kuyt aan de kant ble ven. Bovendien liet international Terence Kongolo zien dat hij fit ge noeg is om zondag in de bekerfina le te starten tegen FC Utrecht. Van Bronckhorst zag verder Elia behoorlijk spelen. De buiten speler was belangrijk met een doelpunt en een assist, terwijl ook de veelbesproken spits Michiel Kramer - hij dient vanavond voor de tuchtcommissie in Zeist te ver schijnen - zijn doelpuntje meepik te in Twente. Waar de coach minder content mee moet zijn geweest, was het spel van Marko Vejinovic. De mid denvelder lijkt al het vertrouwen in eigen kunnen te zijn kwijtge raakt. Hij grossierde in balverlies en miste ook nog eens een straf schop bij een 2-1 achterstand. anen Edoardo Eremin en Loren zo Sonego. Bij deze partij wer den verdachte gokpatronen ge constateerd. Ook bleek de inzet bij een gokwebsite extreem hoog (circa 91.000 euro). Ver voort, 141ste op de wereldrang lijst voor dubbelspelers, en Mer- tens verloren met 3-6 en 4-6. Sky houdt wielrenner Sergio Henao aan de kant, aangezien een onderzoek is heropend naar afwijkende waarden in zijn bloed tussen 2011 en 2015. De Colombiaan was in 2014 al drie maanden uit competitie. HEERENVEEN. Je kunt het natuur lijk een kwaliteit van een top- spits noemen. Een bar slechte eerste helft spelen, maar na rust je ploeg in een zinderende titel strijd ijzig koel over het dode punt helpen. Arek Milik deed het gisteravond tegen sc Heeren veen (0-2). Een halfuur voor tijd was hij, net als afgelopen zondag tegen FC Utrecht, stoïcijns vanaf de strafschopstip. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük wees gedeci deerd naar de stip. Kenny Otigba kreeg de bal tegen zijn hand. De strafschop was niet onterecht, maar wel zwaar gestraft. En om dat Milik vijf minuten later weer scoorde, werd hij de man de Ajax nu wel heel dicht bij de landstitel heeft gebracht. Heerenveen was op voorhand nog de moeilijkste horde op weg naar de vijfde landstitel voor trai ner Frank de Boer. De laatste twee speelrondes moet Ajax nog tegen FC Twente (thuis) en op de slotdag tegen De Graafschap (uit). Als PSV geen monsterze ges meer boekt, lijkt Ajax met twee overwinningen zeker van de schaal. Ajax heeft nog altijd een doelsaldo dat zes doelpun ten beter is dan PSV, de ploeg met even veel punten. Toch was gisteravond aan al les te merken dat Ajax deze com petitie op de laatste benen loopt. Want wat ging het aanvankelijk moeilijk in Friesland. Ajax maak te continu een gehaaste indruk. Weer moest het voetballen met de gedachte dat een misstap do delijk is. Zo bezien is het wel een nadeel dat de Amsterdam mers weer een dag na PSV moes ten spelen dat de druk extreem had opgevoerd. Verlammend De kampioensstress leek, zeker de eerste helft, verlammend te werken. Afgelopen weekeinde ging het nog fout tegen FC Utrecht (2-2). Met een punt kwam het zelfs heel goed weg na de veelbesproken penalty die Danny Makkelie cadeau gaf. Groot was de druk daarom op de spelers van Ajax. Misschien daarom wel werd veel te vaak de lange bal ge bruikt, als bewijs dat Ajax last van haast had. Amin Younes, die net als de laatste weken niet kon imponeren, heeft daar sowieso Coach Frank de Boer passeerde Riechedly Bazoer voor het eerst dit seizoen, Thulani Serero verving hem In zijn voorgaande deelnames haalde Poels nooit een plek in de top tien. Vanmiddag moet de Sky- renner alleen Alejandro Valverde -die met vier overwinningen in de Waalse Pijl recordhouder wordt - en het Etixx-duo Dan Martin en Julian Alaphilippe voor zich dulden. De Limburger in Brit se dienst houdt Lotto-Jumbo-kop- mannen Wilco Kelderman (der tiende) en Robert Gesink (vijftien de) achter zich. Net over de finish, fiets gepar keerd en terwijl de verzorger een washand over zijn gezicht haalt, weegt Poels zijn prestatie. „Het is wachten, wachten, wachten en dan die laatste 200 meter alles er uit persen wat erin zit. Ik heb het altijd een mooie koers gevonden. De Muur van Hoei ligt me wel. De 'Ik koers in de klassiekers niet om voor Nederlands succes te zorgen, ik rij voor mezelf komende jaren kan ik hier meespe len." Het is een vierde plek met wel licht een olympische bonus in het verschiet. Poels staat met een be doeling aan de start van de heuvel- klassiekers. „Ik koers niet om voor Nederlands succes in de klassie kers te zorgen, ik rij voor mezelf. Ik ben het klassieke programma gaan rijden alleen voor de Olymi- sche Spelen. Om te laten zien dat ik ook in goed in eendaagse koer sen kan rijden. Ik wil heel graag naar de Spelen en moest me to nen in deze wedstrijden. Anders was ik waarschijnlijk naar de Ron de van Romandië gegaan." Bij de wielerbond KNWU win den ze er geen doekjes om. Met een vierde plek bovenop de Muur van Hoei heeft Poels punten ge scoord. En dat is nodig, want het wordt dringen in de olympische wielerploeg. In totaal mag Neder land vier renners naar Rio sturen. Met dien verstande dat tijdrijders ook in de wegwedstrijd moeten uitkomen. „En Tom Dumoulin is een redelijk zekere factor", legt KNWU-technisch directeur Thor- wald Veneberg uit. Dan blijven er drie plekjes over. Veneberg: „Het parkoers in Rio is heel lastig, dus alleen de beste klimmers gaan mee. De Waalse Pijl vertoonde aar dige overeenkomsten met het olympisch parkoers, net als Luik- Bastenaken-Luik." Kortom: zijn vierde plek brengt Poels een stapje dichter bij de Olympische Spelen. Sport Marko Vejinovic mist - tot opluchting van Bram Castro - ook de rebound na de penalty, foto Pro Shots door Mikos Couka HERACLES ALMELO FEYENOORD Ajax heeft door Daniël Dwarswaard door Daan Hakkenberg HOEI. Met een vierde plek in de Waalse Pijl heeft Wout Poels giste ren zijn olympische ambities onder streept. Want hij staat toch vooral aan de start van de heuveiklassie- kers, omdat hij in de zomer graag naar de Olympische Spelen wil. De Muur van Hoei bracht Poels een stapje dichter bij Rio de Janeiro. Wout Poels Sky-wielrenner Wout Poels komt als vierde boven op de Muur van Hoei. foto Cor Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18