f Ex-bordeelhouder praat Texelaars Nettie en Kees voelen zich verbonden 8 NIEUWS Ê^KOOPJEDEALNL) dagaanbieoingen van Al een jaar rust een Syrische vluchteling in een graf op Texel. Het verhaal van 'the wetsuitman' die naar Engeland wilde zwemmen ging de wereld over. Nettie (83) en Kees (70) houden zijn graf bij. 75% Nu slechts 29,95 Vanaf slechts 29,95 Vanaf slechts 19,95 binnen 3 werkdagen geleverd Nu slechts €4,95 Nu slechts 29,95 75% 71% Nu slechts 39,95 Heel goed ter been is Nettie Jonge- jan (83) niet meer. En heel goed zien kan ze ook niet meer. Maar nu bukt ze diep en plukt ze liefdevol en nauwgezet het on kruid weg van het graf aan haar voeten. „Hij voelt inmiddels toch een beetje als een eigen kind, he." Kees Dros (70): „Het is een verhaal dat me niet meer loslaat." Het is het tragische verhaal van Mouaz al-Balkhi, een Syri sche vluchteling van 22 jaar. Het droevige lot van 'the wetsuitman' ging vorig jaar de hele wereld over. Eind oktober 2014 spoelt bij paal 20 aan het Noordzeestrand op Texel een wetsuit aan, met menselijke resten erin. Wat over is van het lichaam verdwijnt in een anoniem graf op de algeme ne begraafplaats in Den Burg, Texel. Een vers hoopje aarde in vak E. Naast Jan de Boer (1907-1975) en Anna Boer (1902-1989). De politie komt er nog achter dat de wetsuit in Ca lais is gekocht, samen met een duikbril, een snorkel en twee handpeddels. Dan loopt het spoor dood. In juni 2015 krijgt Mouaz zijn naam terug. De Noorse journalist Anders Fjellberg is in de zaak ge doken nadat er aan de Noorse kust een identiek wetsuit is aan gespoeld, met ook daarin de res tanten van een man. Het pak is samen met dat van Mouaz in de Decathlon in Calais gekocht. Als Fjellberg navraag doet in de vluchtelingenkampen bij Calais, komt hij de familie van Mouaz op het spoor. Een Rechter: „Wiltu de eed of de belofte afleggen?" Maasdam: „Wat een carnaval zeg." Rechter: „Belooft u de waar heid te spreken?" Maasdam: „Ik beloof helemaal niks!" Het verhoor van Karei Maas dam (73) verloopt op zijn zachtst gezegd niet al te soepel. De voor malige jongensbordeelhouder uit Amsterdam-Oost is broodmager, maakt een verwarde indruk en wenst absoluut niet mee te wer ken. Na vijf minuten staken de rechter en advocaat Martin de Witte hun pogingen. Maasdam is een van de negen mensen die deze week onder ede moet getuigen over de kinder prostitutie in de jaren '80 en '90. Voormalig jongensprostituee Bart van Well heeft een zogehe ten voorlopig getuigenverhoor aangespannen. Hij vindt dat de overheid destijds heeft nagelaten de jongensprostitutie aan te pak ken en overweegt een rechtszaak. Met het getuigenverhoor kan hij zijn juridische kansen afwegen. Het verhoor van Karei Maasdam helpt Van Well weinig. Maasdam was de bordeelhouder uit het be ruchte Rolodexonderzoek, een ge heim politieonderzoek uit 1998 naar onder meer drie Officieren van Justitie die seks zouden heb ben met minderjarige jongens prostituees. Voor het Rolodexon derzoek eenmaal was opgestart, lekte het uit naar de verdachten. Doorgestoken kaart, hebben in middels enkele betrokken recher cheurs gezegd. Geen enkele OvJ werd opgepakt. Maasdam wel. Hij kreeg vier jaar voor het prosti tueren van minderjarige jongens en het maken van kinderporno. Buiten de rechtszaal staat Maasdam nog te trillen. „Al die toga's, daar heb ik het niet zo op. Dan denk ik: én waar is mijn ad vocaat?" De bordeelhouder heeft 4 stuks Palmbomen voor buiten en/of binnen Bij ontvangst 40-50 cm - groeien uit tot prachtige bomen! Geeft je tuin/huis een prachtige exotische look Bladeren zijn groenblijvend 1 bestelling 4 stuks Adviesprijs Korting U bespaart: €109,95 73% €80,- korting Comfortabel 4-seizoenen dekbed met FLINKE korting! Altijd voorbereid op temperatuurwisselingen Topkwaliteit; voelt als een donzen dekbed Vochtregulerend, ademend, ventilerend en isolerend Beschikbaar in alle maten .korting Adviesprijs Korting U bespaart: €119,95 75% 90,- Inktpatronen voor HP, Epson, Brother en Canon met FLINKE korting Epson, Brother en Canon: 6-pack (3x zwart 3x kleur) HP:XL-pack(zwart+kleur) Foto's en tekst van laserkwaliteit Inktpatronen zijn voorzien van chip Adviesprijs Korting U I €59,- 66% 39,05 korting m Set van 2 Aluminium Wallets Compact, veilig en stijlvol Al je pasjes overzichtelijk gerangschikt Lichtgewicht en past gemakkelijk in je broekzak t/ Geen last meer ban beschadigde pasjes Adviesprijs Korting U bespaart: €39,95 88% €35,- 12-pack T-shirts van Fruit of the Loom Ideaal om te dragen onder overhemden en truien Ook perfect om in te sporten Van uitstekende kwaliteit Keuze uit v-hals of ronde hals Gemaakt van 100% stevig katoen Adviesprijs Korting U bespaart: €119,95 75% 90,- korting FRUITSLOOM. korting Krachtige Draadloze MultiTool Zagen, schuren, polijsten, slijpen, beitelen en nog veel meer Onmisbaar in ieder huis Geleverd incl. vele accessoires en opbergkoffer Garantie: 5 jaar Adviesprijs Korting U I €139,95 71% €100,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! flPberPoy (^{Kt NIET TEVRE0EN? GEL0 TERUG! Verdronken Mouaz voelt een beetje als eigen kind door Cyril Rosman Mouaz al-Balkhi kwam om toen hij naar Engeland wilde zwemmen. door Koen Voskuil Voormalig bordeelhouder Karei Maasdam weigerde gisteren in de getuigenverhoren over jongens- prostitutie een verklaring af te leg gen. Na afloop deed hij wel een boekje open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8