Koningsnacht wordt steeds meer een echte feestnacht Word bezorger! Provincie komt geld tekort Axel Hulst Clinge Sint-Jansteen Keith Dunn trapt Bluesroute af 6 ZEEUWS-VLAANDEREN ',1 €250, bonus! Per direct div. wijken beschikbaar! Tom van Dorsselaer van Café BoozZ in Hulst heeft de gok ge waagd. Hij zet op Koningsnacht met BoozZ Dance Reaction een groot dansfeest neer op de Grote Markt in Hulst met muziek van Freddy Moreira, Firstman, Faya, Afro Bros met mc Chaos, Roberto da Costa, Soulmatic, MC Shockwa ve en San75. „Ik heb plek voor 2500 mensen en de kaartverkoop loopt tot nu toe gestaag", zegt Van Dorsselaer. Het is voor het eerst dat een derge lijk feest in Hulst wordt gehouden in de nacht voor Koningsdag. „]a, ik ben de eerste. Niemand durfde 'Ja, ik ben de eerste. Niemand durfde hier eerder het risico te nemen' Tom van Dorsselaer Café BoozZ hier eerder het risico te nemen. Er zit een hoop werk in maar je krijgt er ook een hoop voor te rug." Ook in Terneuzen wordt er de nacht voor Koningsdag al gefeest. KS> Al jaren organiseren de restau rants Da Vinci en Sydney samen het dansfeest op het Arsenaalplein dat dit jaar een neon-editie wordt. Koningsnacht op het Plein is gratis toegankelijk „We kiezen er bewust voor om het zo laagdrem pelig mogelijk te houden zegt Kar lijn de Groot van Restaurant Da Vinei. In Terneuzen kan er gedanst worden op muziek van met name lokale dj's als Vino Kampo, Class Hero, Euzer, Bas, Chani, Green Mamba en Sephyr. Daarnaast wordt er ook live-muziek gemaakt en zal kunstenaar Vrouw van Ri- nus (Vincent van Leeuwen) sa men met een delegatie van Toon beeld werken aan een kunstwerk. Mahmoud Zein, een uit Syrië Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl gevluchtte ontwerper en kunste naar beschilderde het danspo dium voor het Terneuzense dans feest. Hij wil op deze manier iets terugdoen en zijn dankbaarheid tonen. Zein zal op de avond zelf ook de gezichten in neonkleuren beschilderen. Mede-organisator De Groot schat dat er zo'n twee a drie dui zend mensen op het pleinfeest af komen. „Natuurlijk zijn we afhan kelijk van het weer." MIDDELBURG. Hoewel de provin cie krap bij kas zit, wil zij blij ven investeren. Daarbij krijgen de verbetering van het vesti gingsklimaat en de vernieu wing van de economie voor rang. Dat leert de voorjaarsnota die gisteren is gepresenteerd. Daarin staat in hoofdlijnen be schreven hoe de begroting voor volgend jaar er uit gaat zien. Het dagelijks provinciebe stuur heeft een investerings agenda opgesteld. Voor de ko mende drie jaar is 28,5 miljoen euro vrijgemaakt om te investe ren in kennisinfrastructuur door Campus Zeeland, economi sche innovatie, wegen, vesti gingslocaties voor bedrijven en het Programma Zuidwestelijke Delta - de samenwerking van de provincies Zeeland, Zuid-Holland en Noord-Bra bant met ondernemers en maat schappelijke organisaties op het gebied van water. „Het zijn in vesteringen waarvan we weten dat ze komen, maar niet precies wanneer en in welke mate", zegt gedeputeerde Jo-Annes de Bat (CDA, financiën). „Dat is af hankelijk van het tempo van de projecten. Hopelijk kunnen we ze nog matchen met geld van andere partijen." Zeeland heeft niet veel te be steden. De provincie heeft van 2017 tot 2019 minimaal 120 mil joen euro nodig om alles te doen wat ze eigenlijk wil doen, maar voorlopig is niet meer dan 87,5 miljoen euro beschikbaar. in de regio Coda Light Sessies in het Podium Coverband Back to Coda (foto) geeft vrij dag en zaterdag een concert in het Po dium in Zaamslag on der de titel Coda Light Sessies. De achtkoppige band speelt allerlei muziek genres, van lichte popmuziek, soul, funk, reggae tot Ne derlandstalig. Aan vang 20.00 uur. Kaar ten a 7,50 euro via mvanderneut@zee- landnet.nl. Mijn dorp, mijn stad AXEL. Gregoriuscen- trum, 17.30 uur: Fietsvierdaagse; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorleeshalf- uurtje; CLINGE. Malper- tuus, 18.00 uur: Avondvierdaagse; HULST. Blaauwe Hoe ve, 10.00 uur: Inter net café; Robbedoes in basis school De Nobel- horst, 10.00 uur: Ma ma café; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorleeshalf- uurtje; Stadhuis, 19.00- 20.00 uur: Informa tieavond werken aan Frans van Waesberghe- en Marijkeplein, 8.00- 12.00 uur: Week markt; OOSTBURG. Her vormd kerkcentrum, 9.00 uur: Koffieoch tend Open Kring; SAS VAN GENT. Hoek Oostdam-Kei- zer Karelplein, 14.00 uur: Start stadswan deling met gids Gid- senteam Zeeuwsch- Vlaanderen; St.Albert, 14.00 uur: KB O quilten; SINT JANSTEEN. Ca fé Ambiance, 20.00 uur: Bingo; SPUL De Drie Gehug- ten, 16.00-18.00 uur: Info-bijeenkomst Zorgaanbouw; TERNEUZEN. Portaal van Vlaanderen, Zee- vaartweg, 13.30 en 15.30 uur: Rondlei dingen; Scheldetheater, 20.00 uur: Pumps en Penalties, voetbal musical (foto); Bibliotheek, 14.00 uur: Voorleeshalf- uurtje; Ter Schorre, 14.00 uur: Cryptogram men oplossen, Steunpunt Terneu zen. door Cuido van der Heijden TERNEUZEN. Wat ooit als een Haags volksfeest begon heeft zich als een olievlek door het land ver spreid. De nacht vóór Koningsdag wordt steeds meer een nacht om te feesten. Uit dankbaarheid beschilderde de uit Syrië gevluchte Mahmoud Zein (r) het danspodium voor Koningsnacht op het Plein, foto Nitida Dooms Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; 250,- startpremie, na 3 maanden goed bezorgen; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte. BoozZ Dance Reaction, van 18.00 - 01.00 uur. Kaarten vanaf 16,50 euro via www.boozzdancereaction.nl Koningsnacht op het Plein, van 21.00 - 02.00 op het Arsenaalplein en tot 04.00 uur bij Da Vinci en Sydney. ZAAMSLAG CLINGE Voorjaarsplanten- markt De afdeling Groen van Tragel Zorg houdt zondag van 10.00 tot 16.00 uur een voorjaarsplanten- markt. Zeeuwse ama teurkwekers bieden op het terrein van de Cantecleerhoeve groenten-, kruiden - en fruitplantjes te koop aan. De kinder boerderij is geopend en in de kantine zijn hapjes en drankjes te krijgen. TERHOLE Mini-bieb op boerderij Boerderij 't Melkhuis- je aan de Rietstraat in Terhole breidt haar activiteiten uit met een mini-bieb. De boeken zijn te vin den in het witte tuin huisje aan het begin van het boerenerf waar ook de melktap staat. De mini-bieb is er voor jong en oud. Naast het lenen van boeken kunnen men sen ook boeken aan leveren. Het lenen is gratis. De bibliotheek is dagelijks open van 7.00 tot 21.00 uur. ZUIDDORPE Garagesale Zuiddorpe gaat zater dag 'in de uitver koop' tijdens de aller eerste garagasale. Een plattegrond met een looproute langs alle achttien verkoop punten aan huis is al vanaf 8.00 uur ver krijgbaar in gemeen schaphuis 't Kaaike aan het Dorpsplein. De garagesale duurt tot 16.00 uur. TERNEUZEN. De Amerikaanse mondharmonica-virtuoos en zanger Keith Dunn geeft vrijdagavond om half negen in Porgy Sc Bess de af trap voor de veertiende editie van de Bluesroute Terneuzen. In elf horecazaken in de Terneuzense binnenstad barst het 'bluesge- weld' daarna los. Een kleine greep uit het programma: Gino Sc The Bulldoze Band in Du Commerce, Howlin Stone in de Paerdestal, Her man Broek Jr Sc Band in Wilhelmina, Captain Morgan Express in De Kroeg en Deep Sc The Dudes in Sydney. Kaarten kosten 10 euro in de voorverkoop en 13 euro op de avond zelve. The Blue Clay geeft 's middags al een gratis voorproefje op de Bluesroute bij Echo Audio aan de De Jongestraat. foto PR Keith Dunn WOENSDAG Vestdijkstraat; KLOOSTERZANDE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79