Petula Brasser stopt na 36 jaar met handbal Kerk gered! WD-raadslid speelde geheime info door, maar deed dat niet 'willens en wetens' Oud-wethouder in Sluis laat zijn politieke toekomst nu afhangen van oordeel van andere raadsleden. OOSTBURG. Raadslid Conny Alme kinders (WD) is het 'lek' dat afge lopen najaar geheime informatie vanuit de Sluise gemeenteraad naar buiten bracht. Dat blijkt uit een onderzoek van het Openbaar Ministerie (OM). Omdat Almekin ders niet 'willens en wetens' het ambtsgeheim heeft geschonden, neemt het OM genoegen met ex cuses. Het onderzoek, dat vorig jaar november begon, draaide om de vraag wie naar buiten bracht dat het complex van de voormalige Euregiotuinen bij de gemeente Sluis in beeld was als mogelijke lo catie voor een asielzoekerscen trum. Dat was in een besloten ver gadering door B en W aan de raad verteld. Sluis was op dat moment in on derhandeling met Carlos Faes, ei genaar van de Philips Fruittuin in Eindhoven, over overname van het terrein bij Oostburg. Faes wil ook daar een fruittuin beginnen. Toen Faes op het gemeentehuis verhaal haalde over de eventuele komst van het centrum, werd dui delijk dat de 'geheime' informatie op straat lag. De Sluise raad deed toen aangifte van lekken. Volgens het OM heeft Almekin ders 'uitlatingen gedaan tegen een derde die hieruit zaken zou kun nen afleiden'. Ofwel: Almekinders heeft Faes wél op een spoor gezet, maar niet bewust op de hoogte ge bracht. Daarmee is de integriteit van Almekinders, vindt het OM, 'onder druk komen te staan', maar 'Conny zou consequenties moeten trekken en zijn verantwoordelijkheid nemen' zijn excuses voldoende om niet tot vervolging over te gaan. De oud-wethouder zelf spreekt van een 'vervelende situatie, waar ik zelf verantwoordelijk voor ben'. Hij wil 'het vertrouwen van de ge meenteraad terugwinnen' en dus raadslid blijven, maar laat zijn poli tieke toekomst afhangen van het oordeel van andere raadsleden. Van de fractievoorzitters rea geert Wim Huigh (D66) het meest uitgesproken. „Wij gaan hier als raad niet over, maar ik vind wél dat Conny hieruit conse quenties zou moeten trekken en zijn verantwoordelijkheid ne men." SP en PvdA gaan niet zo ver, maar willen binnen de raad nog wel verder praten over het on derwerp. D&T heeft nog geen standpunt ingenomen. Voor Lijst Babijn en de grootste coalitiepar tijen CDA en Nieuw Gemeentebe lang is de zaak met het oordeel van het OM afgedaan. ZEELAND 12 St 13 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WOENSDAG 20 april 2016 SAS VAN GENT Het heeft drie jaar geduurd, maar nu is er toch zicht op een nieuwe toekomst voor de eind 2012 gesloten rooms-katholieke Cuy- perskerk in Sas van Gent. Stichting Cuyperskerk, met onder anderen me- diaman Jan Vinke (foto) en architect Guido Goethals, is volop in onder handeling met de Elisabethparochie over aankoop van het rijksmonu ment. De ontwerp-koopovereenkomst komt deze week op tafel. En het belangrijkste, er zijn twee kandidaat-gebruikers, vertelt Vinke. Zeeuwse Gronden, instelling voor psychiatrische zorg, wil er dagbesteding in begin nen. Jurry kantoorinrichting Terneuzen is de andere beoogd gebruiker. Gaat de deal door, dan hebben alle zes noodgedwongen gesloten kerken in de Kanaalzone een nieuwe bestemming, foto Peter Nicolai Almekinders is 'het lek' door Martijn de Koning en Sophie Stockman Wim Huigh fractievoorzitter D66

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77