Goesenaren vinden zorg en veiligheid belangrijk Schrik na reacties op petitie Lidl 6 BEVELANDEN en THOLEN Goes Heinkenszand Hoedekenskerke Driewegen Kwadendamme Baarland Afvalpaal bevalt slecht Per direct div. wijken beschikbaar! De twee thema's werden giste ren het vaakst genoemd door in woners die op de Grote Markt een vragenlijst invulden. De gemeen te moet bezuinigen en wil burgers betrekken bij de keuzes. De onli ne vragenlijst is inmiddels al een kleine vierhonderd keer ingevuld, maar om een zo breed mogelijke doelgroep te bereiken, is onder zoeksbureau Necker ingeschakeld om ook op straat inwoners aan te spreken en samen de enquête in te vullen. Dat ging mondjesmaat, want veel mensen bleken niet uit Goes te komen of hadden geen tijd of zin om mee te werken. „Het duurt wel lang", verzuchtte een oudere vrouw die wel de moeite had genomen. Zij was on geveer een kwartier zoet, maar het kan ook veel sneller, bewezen Maaike (20) en Yadzia (18). Zij tik ten in een paar minuten hun ant woorden op de iPads van de on derzoekers. De dames vinden het goed dat inwoners mogen meepra ten. „Al had ik de lijst denk ik niet uit mezelf ingevuld", zei Maaike. „Dat laat ik meer aan mijn ouders over." Zij vindt activiteiten voor jongeren belangrijk, maar ook de Ruim achthonderd mensen tekenden voor de komst van een Lidl in Wissenkerke, nu de Aldi heeft besloten zich niet meer in het dorp te vestigen. Initiatiefneemster Liedwien is erg blij met het resultaat. „Dit toont aan dat er veel draagvlak is voor een discounter op het ei land." De handtekeningen ko men vanuit alle dorpskernen op Noord-Beveland, maar ook inwoners van andere Zeeuwse eilanden en zelfs Duitse toeris ten steunden de petitie. Toch oogstte de handtekeningenac tie niet alleen lof. Liedwien is erg geschrokken van de online commentaren en zelfs bedrei gingen. Om die reden wil ze niet met haar echte naam in de krant. „Ik vind het echt respect loos zoals mensen met elkaar omgaan." Ze laat zich niet te genhouden door de negatieve reacties. „Ik doe het voor alle mensen die wél op een Aldi of Lidl zitten te wachten." Burgemeester Delhez nam de handtekeningen in ont vangst en zegde toe de petitie over te dragen aan de raad en wethouder Adrie van der Maas. ouderenzorg. Het is overigens niet zo dat inwoners de uiteindelijke bezuinigingskeuzes maken, dat doet de gemeenteraad. „Dit onder- Medewerkers van onderzoeksbureau Necker vroegen Goesenaren gisteren op straat om een vragenlijst over bezuinigingen in te vullen zoek is vooral bedoeld als richt lijn", zei wethouder Loes Meeu wisse die gisteren ook een kijkje kwam nemen. Vrijdag staan de medewerkers tussen 11.00 uur en 14.00 uur bij de Jumbo aan de Marconistraat. Om 14.30 uur gaan zij naar de Ruilwinkel (Couwervestraat) en om 17.00 uur naar de Voedselbank aan de Evertsenstraat. Dinsdag 26 april worden de onderzoekers nog een keer ingezet. Locatie en tijd stippen staan later deze week op de website goes.nl. Daar kan ook tot en met 3 mei de vragenlijst worden ingevuld. In augustus komt er een 'keuzeboek' met con crete bezuinigingsvoorstellen. Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl In de regio Tennisdinic Bij tennisvereniging De Bongerd in Kloe- tinge wordt vanmid dag een tennisclinic voor kinderen ver zorgd. Op speelse wij ze laat TOZ (Tennis Organisatie Zeeland) kinderen tussen 13.00 en 14.00 uur kennismaken met de sport. 5r Mijn dorp, mijn stad Jeugdcentrum SM- WO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 10.00-11.00 uur - Spreekuur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Sportpark 't Schen- ge, 13.15-17.00 uur - Beweegmiddag voor kinderen van 4 tot 12 jaar; Zorg centrum Randhof, 's-Heer Elsdorpweg 18,14.00-16.00 uur - Cursus 'scoot vei lig' voor scootmo- biel gebruikers; Sportzaal de Spin ne, 15.30-16.15 uur - Zaalvoetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15-17.15 uur - Zaalvoetbal vanaf 15 jaar; Sport zaal Thorbeckelaan, 19.00-20.00 uur - Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras; Buurthuis De Pit, Appelstraat 2A, 19.30 uur - Cursus 'Penningmeester' Heer Arendhuis, To- renring 46,18.30 uur - Kangoo Power/Dance les door Peggie van den Hoek Hal Gemeentehuis, Kerkplein 1, 20.00 uur - Theatercon cert Ruud Hermans Joost van Es Dorpshuis 'De Mei boom', Kerkpolder 30, overdag - Expo sitie Kees van den Bosch en Ria Wisse met o.a. schilde rijen van de water kant van Yerseke en Krabbendijke Ons Dorpshuis, Berghoekstraat 3, 13.00-17.00 uur - Koersbal en Biljar ten voor senioren Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45, 09.00 uur - Schildercursus Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband door Luc Oggei GOES Zorg en veiligheid zijn onder werpen die Goesenaren aan het hart gaan. Als het even kan, moet de gemeente daar niet op beknib belen. door Ellen Jobse WISSENKERKE. Geschrokken, maar vastberaden overhandigde initiatiefneemster Liedwien gis teren de petitie 'Geen Aldi, dan Lidl' aan burgemeester Marcel Delhez van Noord-Beveland. Wethouder Loes Meeuwisse (links) in gesprek met inwoonster Yadzia. Tim Beek van onderzoeksbureau Necker kijkt toe. foto Marcelle Davidse Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte. KLOETINGE Inschrijven kan via info@ltcdebongerd.nl GOES Fietstocht voor senioren Het Goese Ouderen werk houdt morgen een fietstocht voor 55-plussers. Deze eerste rit van het sei zoen start om 13.30 uur bij het Wilhelmi- nahuis. De route is 25 kilometer lang en voert de deelnemers naar Wemeldinge en Kapelle. Aan de tocht zijn geen kos ten verbonden en vooraf aanmelden is niet nodig. 'S-HEER ARENDSKER- KE Inloopavond Computerclub Hobby Computer Club Zeeland houdt morgen in het Arend huis in 's-Heer Arendskerke een in loopavond met als thema 'vliegen via de PC' over het gebruik van een flightsimula- tor. De zaal is open vanaf 19.00 voor het op stellen van de appara tuur. Om 19.30 be gint de avond en die wordt afgesloten om 22.30 uur. Toegang is gratis, ook voor niet-leden. GOES Bingo voor senioren Buurtwerk Goes- Zuid houdt vrijdag een seniorenbingo in buurthuis De Pit. Ook kunnen belang stellenden vooraf deelnemen aan de lunch, waarbij ver schillende stampot- ten worden geser veerd. Deze maaltijd begint om 12.30 uur. Aansluitend is de bin go die om 14.00 uur begint. Er worden zes rondjes gespeeld. De kaarten kosten 3 euro. Aanmelden kan via 0113-270266 of beheer@buurthuisde pit.nl. LEWEDORP. De afvalpalen voor mensen uit het buitengebied van Borsele voldoen niet. Het was de bedoeling dat mensen daar hun zakken met plastic afval in zouden hangen op de dag dat het opge haald zou worden. Maar de praktijk is dat de hele week zakken met afval aan de palen hangen. Daarom worden ze in mei weggehaald. Hoe de gemeente daarna het plastic uit het buitengebied gaat opha len, is nog niet bekend. Ook de afvalzakken voldoen niet, ze zijn niet sterk genoeg en worden vervangen, foto Marcelle Davidse GOES 'S-HEER ARENDSKER KE KAPELLE KRABBENDIJKE KRUININGEN RILLAND YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74