5 0 KLEINGELD XX Dit vind ik de stomste trampoline ooit. Als het kon, zou ik hem honderd punten onder nul geven aamt Dennis Leenders van Toys- Garden: een Nijmeegse zaak voor buitenspeelgoed, inclusief riante showtuin - de testruimte van van daag - vol met trampolines. „Maar sinds een wetswijziging vorig jaar geldt de trampoline officieel als speelgoed. Het gevolg is dat elke niet-ingegraven trampoline wette lijk een veiligheidsnet moet heb ben. Binnenkort wordt de wet bovendien opnieuw aanscherpt en mag elke trampoline met een klei nere diameter dan 2,5 meter nog maximaal 50 kilo dragen." Ouders die op zoek zijn naar een trampoline voor hun kroost, moe ten juist dit soort veiligheidsaspec ten dan ook niet vergeten, adviseert Leenders. Hoe sterk is het frame? Hoe dik en breed is de beschermrand over de veren? En vooral: kies je een tram poline op poten of graaf je hem in? Leenders: „Zo'n inground trampo line is goedkoper en behoeft geen net, maar het ingraven kan een flinke klus zijn. Ouders met een kleine tuin geven er ook vaak de voorkeur aan omdat een ingegra ven trampoline minder in het oog springt." Stuitergaas Voor kinderen is echter maar één factor van belang, weet Leenders: springt ie een beetje lekker? Zo ook voor de vijf vrolijke stuiterballen van het testpanel van vandaag; kin deren tussen 7 en 11 jaar. Natuur lijk, de laatste twee jaar zijn in Nederland tientallen trampoline parken geopend, vaak tot de wan den aan toe volgeplempt met kakelbont stuitergaas. Maar zeg nu zelf: er gaat toch niets boven een eigen trampoline in de achtertuin? De gemiddelde trampoline meet in ons land een doorsnede van 3,05 meter. „Maar hoe groter ie is, hoe beter ie veert," meent Yuka (11) wijs. Zusje Mosi (9) rent zingend rondjes op de grootste van het stel. Kiril gooit er zonder enige moeite DE UITSLAG de ene na de andere salto uit; zowel voor- of achterover. En ook de tru- kendoos van Emma (8) en Matthijs (7) wordt helemaal opengetrokken. Na een klein uurtje stuiteren blijkt de voortreffelijk verende Berg Champion zo met afstand het po pulairst, gevolgd door de Favorit van dezelfde fabrikant. Over de Salta Combo en - de absolute ver liezer - de Exit InTerra is het panel een stuk minder te spreken; al zijn de genadeloze rapportcijfers van de kinderen wellicht wat vertekenend. Emma: „Dit is de stomste trampo line ooit. Als het kon, zou ik hem honderd punten onder nul geven." Berg springt het lekkerst. Met of zonder net. Belegwebsite blijk! afrader Alios over do tweede hands aulo CO BOEK Top 5 van beste boeken BESPAARTIP Maak er een sport van woensdag 20 april 2016 geen salto 44 Berg Inground Champion 599, k|| 330 x 220 cm) De rechthoekige vorm is volgens de kids niet eens een voordeel, maar hij veert met af stand het beste. Andere pluspunten: de dikste veren en buizen en een stevige be schermrand. Kiril: 'Deze komt het hoogst.' Berg Favorit 409 incl. net, 270 cm) Het laagste maximale gebruikersgewicht (70 kilo), maar wederom een stevig ding met een fijne springervaring. Yuka: 'Deze is mijn favoriet.' Etan Premium Gold 819 incl. net, 330 cm) Lekker groot en met de hoogste instap (85 cm) en het hoogste gebruikersgewicht (150 kilo) van de vijf. Hij voelt alleen net wat te stug. Yuka: 'Het midden voelt goed. De zij kant is wat te strak.' Salta Combo 179 incl. net, 213 cm) Prima geprijsd, maar wat aan de krappe kant en met het meest gammele onderstel en de meest minimalistische beschermpadding van het stel. Ook het springen laat te wensen over. Matthijs: 'Je moet veel meer kracht zetten.' Exit InTerra 429, 305 cm) Niet eens onaardig qua frame en be schermrand, maar simpelweg de minste ve ring van de vijf. Emma: 'Ik kom niet omhoog.' Kiril: 'Ik durf hier geen salto op.' De nieuwe beleggersite ffbeleggen.nl is volgens de Consumentenbond geen aanrader. De dienst vol doet niet aan de wettelijke eisen en de kosten staan niet duidelijk vermeld. hoogleraren gaan Wakker Dier helpen in de strijd tegen de kiloknallers: vlees dat voor een schijntje in de winkel ligt. Hoeveel is die twee dehands auto waard, wat wordt de wegen belasting en is die kilometerstand be trouwbaar of heeft de verkoper lopen sjoemelen? iKente- ken (gratis voor iOS en Android) heeft aan de nummerplaat genoeg om die vra gen te antwoorden. 14-LSX-Z Wat is het beste boek op het gebied van werk en financiën? Morgen is de bekendmaking van het Managementboek van het Jaar 2016. De top 5 is Nooit af, De corporate tribe, Werken aan de wak kere stad, Je binnenste buiten en De verander- versneller. De jaarlijkse verkiezing is op het SS Rotterdam. Geld besparen wordt leu ker als je er een wedstrijd van maakt. Een manier om dit te doen is om in de eerste week van het jaar I euro te besparen en weg te leggen, in de tweede 2 euro, enzovoorts. Zo loopt het totaal op tot 1378 euro. Schema's zijn online te vinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49