Vuilblauwe doffer van familie Thijs is Liefst twintig seizoenen maakte Petula Brasser 12 ZEELAND Pentury en Binnerts voetballen komend seizoen bij De Meeuwen Boegbeeld van Middelburgse club, Petula Brasser, stopt. Handbal zat 36 jaar in haar systeem. Alfaro Pentury maakte gisteren bekend dat hij VC Vlissingen aan het eind van dit seizoen gaat verlaten. De middenvelder keert na één seizoen terug bij De Meeuwen. Pentury, die eerder voor onder meer Zaamslag, RCS en Jong Ambon uitkwam, is niet de enige nieuwe speler voor de zaterdag-tweedeklasser uit Zou- telande. Ook Thijs Binnerts (32) zal ko mend seizoen voor De Meeuwen uitkomen. De centrale verdedi ger speelde in het verleden bij onder meer FC Dauwendaele, RBC en Hoek, waarna hij in 2007 de provincie verliet. Bin nerts voetbalde bij Kozakken Boys, Barendrecht, Sportlust'46 en sinds medio 2014 bij tweede klasser Valleivogels in Scherpen- zeel. Eind deze week verhuist hij met zijn vriendin en dochtertje terug naar Middelburg, volgend sei zoen voetbalt hij met zijn vriend Pentury bij De Meeuwen. Eerste Reynaertland Zwemloop in Hulst Atletiekvereniging RKHAV uit Hulst en de zwemclubs Koe wacht en De Honte hebben el kaar gevonden in de organisatie van de eerste Reynaertland Zwemloop. Zaterdag staat deze op het programma, waarbij het Hulster zwembad Reynaert het startpunt vormt. Voor de jeugd tot en met vijftien jaar is daar ook de finish. De ouderen zwemmen eerst hun afstand (500 of 1000 meter) in het zwembad, waarna ze via onder meer de stadswallen lopen naar de Piet Vonck-baan van RKHAV. De loopafstanden zijn 5000 en 10000 meter). Het evenement begint om 9.30 uur. Veel turnsters door naar districtsfinale Tijdens de regiofinale turnen in Kaatsheuvel hebben vele Zeeuw se turnsters eremetaal gehaald en zich geplaatst voor de districtsfi nale. Gouden medailles waren er voor Acelya Sevik van EMM (In stap Dl, 54.400 punten), Charlot te de Kam van VTV (Jeugd Dl, 51.125) en Priscilla Goethals van Voorwaarts Axel (Junior F, 43-950). In Bergschenhoek werd geturnd voor finaleplaatsen in de derde di visie. De EMM-turnsters Kyenna de Meijer (Pupil 1N3, 50.683), Brechtje Zwaga (Pupil 1N3, 43.683) en Kim Jansen (senioren, 45.008) kwalificeerden zich voor het bondskampioenschap. sport kort Handbalvereni ging EMM uit Middelburg heeft vorige week afscheid ge nomen van vier speelsters, onder wie het veertig jarige boegbeeld Petula Brasser. Zij was liefst twintig seizoenen een vaste waarde was in het eer ste team. Vorige week zwaaide ze af. In stijl, want de routinier nam in de afscheidswedstrijd de win nende treffer voor haar rekening. Het moet in 1979 zijn geweest dat Brasser op vierjarige leeftijd begon met handballen bij Walche ren, de Vlissingse club die tot de vergane glorie behoort. Op haar twaalfde maakte ze de overstap naar EMM. „Bij Walcheren liep het ledental al terug en bij EMM kon ik spelen in een team dat op dat moment beter bij mij paste qua niveau. Toen heb ik de over stap gemaakt." In Middelburg maakte Brasser op zestienjarige leeftijd haar de buut in de hoofdmacht van EMM. „Het voordeel toen was dat je eerst je wedstrijd bij de junioren - en later bij het tweede team - kon spelen, om daarna als wissel speler wat minuten te maken bij het eerste team. Zo kon de jeugd langzaam ingepast worden, want pas rond m'n twintigste kwam ik als vaste waarde bij het eerste team te spelen. Tegenwoordig is er nog maar één vrouwenteam en de stap vanaf de B-jeugd is best groot. Dat maakt het inpassen van de jeugd een stuk lastiger." EMM speelde destijds in de tweede divisie en eindigde daarin nog een seizoen als tweede. In middels is de klassenvolgorde be hoorlijk op de schop gegaan. „In 2012 degradeerden we naar de tweede klasse. Achteraf is dat het beste wat ons is overkomen. Het jaar erop werden we direct kam pioen. Dat was een verademing, nadat we jarenlang tegen degrada tie hadden gespeeld." Het jaar 2013 bleek in vele op zichten bijzonder voor EMM. De club verhuisde van de Nassaulaan naar sporthal De Sprong. Op de 'In 2012 degradeerden we naar de tweede klasse. Achteraf is dat het beste wat ons is overkomen' nieuwe thuisbasis kon dat sei zoen direct het kampioenschap gevierd worden. Bovendien kwam het tot een nauwe samen werking met het Vlissingse Olym pus. „De jaren daarvoor hadden we eigenlijk net te weinig speel sters", vertelt Brasser. „Met de vrouwen van Olympus erbij had den we ineens een bredere selec tie en sindsdien zijn we een sta biele eersteklasser." Nassaulaan Er verschijnt een glimlach op het gezicht van Brasser wanneer ze praat over de hoogtijdagen aan de Nassaulaan. „EMM was altijd één groot feest. Vroeger had je nog twee vrouwenteams en twee mannenteams. Soms aten we met vijftig of zestig man in het club- Een vuilblauwe, tweejaarse dof fer van Adrie Thijs en zijn zonen Paul en Peter uit Heikant was de allersnelste en versloeg het hele Zeeuwse deelnemersveld. „Ik zag hem aankomen", zegt Adrie Thijs. „Hij zat torenhoog en kwam uit een groepje van twaalf duiven. In grote bochten kwam hij naar beneden en na een ere rondje rond het hok viel hij op de klep." De duif van Thijs heeft al eer der goede prijzen gewonnen. „Een halfbroer van de winnaar was vorig seizoen eerste duifkam pioen op de midfond in Zee land", vertelt Thijs, die ook vori ge week de eerste prijs speelde in zijn Samenspel. Hij is blij met de overwinningen, maar een dom per was het verlies op deze vlucht van de duif die vorige Sport sport@pzc.nl ZOUTELANDE Thijs Binnerts (rechts) in het shirt van Hoek. De verdediger keert te rug naar Zeeland en gaat bij De Meeuwen spelen, foto Willem Mieras HULST KAATSHEUVEL ZEIST Roemeratoe in voorlopige selectie Godfried Roemeratoe (foto) is door KNVB- coach Kees van Won deren opgenomen in de voorlopige EK-se- lectie van Oranje on der 17. De uit Sou burg afkomstige mid denvelder van FC Twente is één van de 33 spelers die kans maken om naar het eindtoernooi te gaan. Het jeugd-EK in Azer beidzjan begint op 6 mei met de poulewed strijd tegen Spanje. Daarna treft de ploeg van Van Wonderen ook nog Italië (9 mei) en Servië (12 mei). VLISSINGEN Drie Zeeuwen in Waalse Pijl Aan de tachtigste edi tie van de Waalse Pijl doen vandaag drie Zeeuwse wielrenners mee. Voor Team Roompot staan John ny Hoogerland en An- twan Tolhoek aan het vertrek. Voor Wanty rijdt Marco Minnaard. De finish van de klas sieker is rond kwart voor vijf op de Muur van Hoei. SPRUNDEL Zware nederlaag Jacobs Mannenmode In de vierde divisie driebanden kreeg Ja cobs Mannenmode 2 uit Kwadendamme een stevig pak slaag te verwerken bij de nummer vier van de ranglijst, BV de Zwaan. Het werd 8-0. Ellen Riemens en Piet Bom kwamen in Sprundel slechts een paar puntjes tekort, maar Iman Wesdorp en vooral Frits van der Vliet werden van tafel gespeeld door hun tegenstanders. 'EMM was altijd door Menno Kole Handbalster Petula Brasser heeft de mooiste herinneringen aan het spelen door Marcel Buijsse VLISSINGEN. Op de tweede vlucht van het seizoen, vanuit Auby lez Douai, kwamen zaterdag 8765 dui ven aan de start, samengebracht door 440 liefhebbers. Met een krachtige zuidwestenwind werden de duiven om 9.10 uur op huis aan gestuurd, voor een vlucht van zo'n 135 kilometer richting Zee land. 8765 Op het concours vanuit Auby lez Douai gingen liefst 8765 duiven van start.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40