ZEELAND 9 De PZC online Twitter Jeroen Eefting @DeDoentje En in het volwassen leven gaan mensen vrolijk verder. Hu mor? Beledigen? Kri tiek leveren? De scheidslijnen zijn dun. #pesten Uw reactie Video Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie „Dat je bij de baas geroepen werd en een brief gedicteerd kreeg, is achterhaald. Onze di recteur tikt zelf zijn brieven. Hij mailt de tekst, ik doe de layout, print de brief en archi veer het stuk. Meestal elektro nisch, soms ook op papier. Elk jaar organiseer ik de Ma- tenvergadering. De Maatschap heeft vierhonderd eigenaren die samen 1680 aandelen heb ben. Elk jaar moeten de direc tie en het college van gedele- Ze noemen mij de firewall. Al het contact met de directeur gaat via mij. Hij moet zich concentreren op zijn werk geerden verantwoording afleg gen aan die eigenaren. Het plannen van die bijeenkomst, samen met de boekhouder, de accountant en de fiscalist, is mijn taak. Ze noemen mij de firewall. Al het contact met de directeur gaat via mij. Hij moet zich kunnen concentre ren op zijn hoofdtaak: het be heren van het landbouwbe drijf. Komt hier een vertegen woordiger binnen en wil die gelijk doorlopen, dan zeg ik: ho ho! Dat gaat zomaar niet! Éérst een afspraak maken!" „Als je ergens lang werkt, zo als ik bij Zeeuwland, word je op een gegeven moment het geheugen van de organisatie. Een vraagbaak. En ik werk hier al lang: 28 jaar, als directie secretaresse. De tijd van de do zen papier is wel voorbij. Via programma's als iBabs kun je tegenwoordig papierloos verga deren, zoals dat heet. Je moet als secretaresse heel handig zijn met compu ters. Programma's als Word, De tijd van de dozen papier is wel voorbij. Via iBabs kun je tegenwoordig papierloos vergaderen, zoals dat heet Excel, de agenda van Outlook en PowerPoint zijn dagelijkse kost voor mij. Mijn belangrijk ste taak is agendabeheer. Het kan best ingewikkeld zijn om een afspraak voor een vergade ring te maken als er veel par tijen bij betrokken zijn. Verge lijk het met de organisatie van een Sinterklaasfeest met fami lieleden die allemaal ergens anders wonen. Maar ook daar voor zijn slimme program ma's. Waarom er amper man nen zijn in dit vak? Geen idee. Iedereen zou dit werk kun nen." WOENSDAG 20 APRIL 2016 Meest gelezen op www.pzc.nl: 1. Delta begint uitverkoop 2. Francisca werd jarenlang ge pest: „Je durft er niets tegen te doen" 3. Politiek bemiddelt voor Goe- se Primarkvestiging 4. Auto over de kop op Ooster- scheldekering 5. Politie speurt naar man die zich in openbaar bevredigt in Veere Het was gisteren Landelijke Dag Tegen Pesten. Het gaat op sociale media vaak over scholie ren, maar Jeroen merkt op dat het niet ophoudt wanneer men de volwassen leeftijd heeft be reikt. Het wordt volgens hem eerder subtieler. Dat Delta onderdelen van het energiebedrijf wil verkopen, leidt tot sombere reacties op pzc.nl. Chris schrijft: 'Dit is dus allemaal de schuld van onze overheid, ze hadden Delta ge woon niet moeten laten split sen!! Straks komt Zeelandnet in handen van Ziggo, nou daar gaan we dan echt niet op voor uit. Zeelandnet is Delta, Delta is Zeeland!' Middelburger reageert ook ne gatief: 'Met dank aan de VVD die alles concurrerend en goed koper voor de consument wou maken. Uiteindelijk duurder, voor de klanten moeilijker be reikbaar en vooral veel ontsla gen.' Importzeeuw ziet andere mogelijkheden: 'Ik hoop dat Zig go hierin springt!' In Goes werd gisteren Secreta resse by the Sea gehouden. Scarlett Kwekkeboom, voorma lig Zakenvrouw van het Jaar, ver zorgde de workshop Level Up waarbij het draaide om de vraag 'hoe draag je als secretaresse bij aan de profilering van je werkge ver?' Bekijk de video op: pzc.nl/video foto's Marcelle Davidse Ria Boonman Koninklijke Maatschap Wilhelminapolder Marjolein van Dijke Woningcorporatie Zeeuwland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37