Provincie blijft bij weigering van lawaaisporten Secretaresse by the Sea 2016 Ze zijn in opkomst: de mannelijke secretaressen. De eisen worden hoger, het salaris ook. Vandaar. FZC 8 ZEELAND Colofon 088-0561510 088-0139910 Het provinciebestuur blijft weige ren de Paramotorclub Holland een ontheffing te geven voor het opstijgen en landen met een ge motoriseerd schermvliegtuigje. In andere provincies mag dat wel. Vanaf meestal een weiland stijgt de piloot op met een klein motor- tje waarbij hij aan een scherm hangt. Het Zeeuws provinciebe stuur wil geen uitbreiding van la waaiige sporten omdat de provin cie stilte en platteland belangrij ker vindt. Vorige week heeft het provinciebestuur dit beleid nog eens aangescherpt. De rechtbank Zeeland-West- Brabant heeft de provincie meermalen op de vingers getikt op aandringen van de Paramotorclub De rechtbank Zeeland-West- Brabant heeft de provincie meer malen op de vingers getikt op aan dringen van de Paramotorclub. Met een absoluut verbod wordt geen enkele rekening gehouden met de belangen van de snorvlie- gers, besliste de rechtbank. Maar het geluidsonderzoek waartoe de rechtbank opdracht gaf, heeft de provincie niet uitgevoerd. Zeeland is er wel mee akkoord als de snorvliegers aanhaken bij luchtvaartevenementen die van tijd tot tijd plaatsvinden. Dat is een wassen neus, aldus raadsman R. Schnitker van de Paramotor club. Snorvliegen moet zonder pu bliek vanwege het gevaar van de propellers. Op luchtvaartterreinen zijn de snorvliegers niet welkom omdat ze te langzaam zijn. Uitspraak van de Raad van State over enkele weken. Met een smoothie in de hand dwalen ze door het Tropische bos van het Om nium in Goes, luisterend naar de uitleg van de gids. Bedrijven trak teerden hun secretaresse in het kader van Secretaresse by the Sea op een middagje vruchtencock tails, een netwerkborrel, een goedgevulde goodiebag en een workshop: Level Up. Centraal daarin de vraag: hoe draag je als secretaresse bij aan de profilering van je werkgever? De Zeeuwse secretaressedag is een initiatief van Caroline van Cranenburgh, eigenaresse van se cretaressebureau Viavox De Del ta. „In 2009 hielden we het voor de eerste keer. Toen hadden we wel 25 deelnemers. Nu veel min der. Ik denk dat de afname iets te maken heeft met de crisis", zegt Van Cranenburgh. Dit jaar werd een workshop toegevoegd, in sa menwerking met adviesbureau Janse Janse van voormalig Za kenvrouw van het Jaar Scarlett Kwekkeboom. „Bedrijven passen op de centjes. Nu komt hun secre taresse terug met kennis die ze in het bedrijf kan gebruiken", ver klaart Van Cranenburgh. Secretaressedag is op 20 april 1989 voor het eerst in Nederland gehouden, op initiatief van onder meer Secretaresse Magazine en opleidingsinstituut Schoevers. Met de bedoeling, het manage ment te laten stilstaan bij de toe gevoegde waarde van de secreta resse voor de organisatie. En ook, het imago van het beroep te ver beteren. De bazen die van hun se cretaresse verwachten dat ze een vlek uit hun kleren verwijderen of een knoop aannaaien zijn bijna uitgestorven. „Ik heb zelf nog bij een bedrijf gewerkt waar de secretaresse de kinderen van haar baas opving. Dat ging wel heel ver", verklaart Anita Lenssin- ck van NCOI Opleidingen, dat de Schroevers Groep vorig jaar over nam. Niet iedereen realiseert zich wat een secretaresse tegen woordig moet kunnen. De mo derne secretaresse is een 'manage ment support professional' of'of fice manager'. „Dat dekt beter de lading", zegt Lenssinck. „Plannen en organiseren met behulp van nieuwe media staat nu voorop. En de eisen verschuiven van mbo- naar hbo-niveau." NCOI biedt hbo directiesecre taresse aan en bachelors marke ting communicatie en office management. Met de toenemen de eisen groeit de status. En ja: daar komen de mannen. Eén of twee per klas van twintig, maar liefst. En nee, een secretaris is géén mannelijke secretaresse maar een secretariaatsmedewer ker. Weet u dat ook. „In de 25 jaar dat ik secretares se ben, heb ik het vak erg zien veranderen. Vroeger was de typemachine je belangrijkste instrument en deed je vooral agendabeheer en vergaderin gen notuleren. Nu ben je assis tent van de directeur, mana ger en sparringpartner. Er wordt van je verwacht dat je een klankbord biedt, dat je meedenkt. Ook op het gebied van communicatie is de func tie verbreed. Ik ben bijvoor beeld ook secretaris van de Als secretaresse ben je de spin in het web. Mensen zijn geneigd alles op je bord te gooien. raad van commissarissen. Je helpt mee met het voorberei den van de stukken, je denkt mee en adviseert over de in houd. Als secretaresse ben je de spin in het web. Mensen zijn geneigd alles op je bord te gooien. Je moet er ook voor waken dat de agenda van de di recteur niet overloopt. Zeg op tijd nee. Secretaressewerk houdt ook een stukje ontzor- gen in. Maar zijn pak naar de stomerij brengen? Nee. Er zijn grenzen. Dat is privé, dat mag zijn vrouw doen." De secretaresse kun je maar beter te vriend houden door Adri Klinkenberg DEN HAAG. Het Zeeuws provincie bestuur wil zelf bepalen of het la waaisporten en gemotoriseerde luchtsporten aan banden legt, be toogden Gedeputeerde Staten dins dag in hoger beroep voor de Raad van State. De rechtbank Zeeland- West-Brabant probeert het Zeeuw se beleid te veranderen en dat gaat te ver, vindt de provincie. Paramotor, foto Thinkstock door Ondine van der Vleuten Geen krant ontvangen? Vragen over verhuizing of vakantie? Onze excuses t Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur be zorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorg klacht? De bezorgservice is open van maandag t/m vrij dag tussen 7.00 - 17.00. Op zaterdag van 8.00 -12.00 uur. Ook kunt u 24 uur per dag uw bezorgklacht doorge ven via pzc.nl/geenkrant of 088-0561510. t Klantenservice Wilt u een nieuw abonne ment, een vakantie of verhui zing doorgeven, uw abonne ment beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910, open van maandag t/m vrij dag van 8.00 - 17.00 uur. U kunt 24 uur per dag uw va kantie of verhuizing doorge ven via pzc.nl/service. Abonneren Via pzc.nl/abonneren kunt u direct gebruikmaken van één van onze aanbiedingen. Of neem contact op met onze klantenservice voor een pas send aanbod. »PZC Edisonweg 37e Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 Redacties Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl Walcheren 088-0130221 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 088-0130221 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 088-0130221 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus145, 4530 AC Terneuzen Sport sport@pzc.nl 088-0130241 Hoofdredacteur Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Commercieel directeur Tessa van Waarde t Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nale zen via pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. t Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroep.nl/adverteren Auteursrechten Alle auteursrechten en data bankrechten ten aanzien van de inhoud van deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berus ten bij de PZC, c.q. de desbe treffende makers. t Wet Bescherming Persoonsgegevens De PZC is een onderdeel van De Persgroep Nederland. De Persgroep legt abonneegege vens vast voor de uitvoering van de (abonnements)over- eenkomst. Deze kunnen ge bruikt worden om u te infor meren over diensten en pro ducten van de PZC en De Persgroep. Indien u hier geen prijs op stelt kunt u bellen met 088-0139910 of ga naar pzc.nl/service. Judith Everaard Zeeland Seaports

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36