i 'Als raadsleden het toch zo goed weten, maak ze dan wethouder' Vlissingen Alcohol en drugsverbod 'Driehonderd moet wel maximum zijn' 6 WALCHEREN Meeste bezoekers inloopbijeenkomsten niet tegen opvang asielzoekers; POV opent stembus op www.ikstempov.nl VSV op weg naar Maxima Tegengeluid mag ik niet geven, dus kom ik niet naar Baskensburg' 'Raad gaat steeds vaker op stoel college zitten' 'College dient beleid raad loyaal uit te voeren' In de regio Mijn dorp, mijn stad Vooral zorgen over aantal asielzoekers door René Hoonhorst VLISSINGEN. Onder de circa 140 Vlissingers die gisteren de inloop bijeenkomsten in sporthal Bas- kensburg bezochten, waren er wei nig, die vinden dat de gemeente geen asielzoekers moet opvangen. Wel vond een aantal van hen de plek op de sportvelden niet ideaal en wilden velen niet meer dan driehonderd, bij voorkeur deel van gezinnen uitmakende, asiel zoekers opvangen. De meeste bezoekers waren blij met de opzet van de bijeenkom sten. Iedereen kon wethouders, raadsleden, ambtenaren, politie mensen, vertegenwoordigers van het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers en Vluchtelingenwerk al les vragen. Niet alle antwoorden waren naar wens, maar geen van de bezoekers liep kwaad weg. Wethouder John de Jonge, nog een paar dagen waarnemend bur gemeester vóór Bas van den Til- laar wordt ingehuldigd, was dan ook blij over het verloop van de in loopbijeenkomsten. „We hebben de mensen duidelijk kunnen ma- Pim Kraan fractie POV ken dat we de opvang van asielzoe kers als maatschappelijke verant woordelijkheid zien. Daarom wil len we er in toestemmen om drie honderd vluchtelingen gedurende vijf jaar op te vangen. Het defini tieve besluit moeten we overigens vrijdag 13 mei nog nemen." De Jonge bezwoer dat het nog niet vaststaat dat er volgend jaar nog minstens tweehonderd asiel zoekers bijkomen. Als het COA die vraag volgend jaar stelt dan zullen B en W - 'samen met de Vlissingse bevolking' - eerst eva lueren hoe de opvang verloopt. „Het is jammer dat het met veel moeite opgekalefaterde Middenge bied nu weer een klap krijgt", vond een buurtbewoner. Op zijn vraag op wie hij de waardedaling van zijn woning kon verhalen, kon geen vertegenwoordiger van de gemeente, zoals hij al verwacht te, een antwoord geven. Pim Kraan (POV), als enige raadslid sterk tegen de komst van een grote hoeveelheid asielzoe kers, bleef gisteravond weg omdat hij 'geen tegengeluid mocht laten horen'. Volgens De Jonge mocht hij dat wel, maar Kraan gaf er de voor keur aan een eigen stembus te ope nen. Tot 12 mei kunnen inwoners van Vlissingen stemmen via www.ikstempov.nl door Maurits Sep Maak alle 29 raadsleden ook maar wethouders. De SGP legde maandag een ludieke motie op ta fel, maar met een kriti sche ondertoon naar colle ga-fracties. „We zijn als raad steeds meer bezig het werk van het college uit te voeren." SGP'er Mare Over- beeke vond het tijd voor een streng signaal. Het re gende maandagavond na melijk moties. Als raadsle den toch beter weten hoe het moet, maak ze dan wethouder. Met een proeftijd van een jaar. En betaal ze niet meer dan de raadsvergoeding die ze al krijgen. Lachen natuurlijk, om en door zijn collega's. Maar als boeren met kies pijn. „Ludiek, maar niet leuk", reageerde Wille nden Treurniet van de Christenunie. Haar mo tie over een noodscenario bij uitval van verkeerslich ten was zo'n voorbeeld van raadsleden die wet- houdertje spelen. „Niet waar", corrigeerde Treur niet. „Wij hebben twee keer schriftelijke vragen gesteld én overleg gehad met de wethouder. Als dat ons niet geruststelt, dienen we een motie in." Ook de SP onderstreep te het belang van de mo tie als machtsmiddel voor de gemeenteraad - uitge rekend door daarover een motie in te dienen. Het Mare Overbeeke SGP Jeroen van Dijen SP college voert moties soms niet of niet helemaal uit, stelde SP-leider Jeroen van Dijen. „Terwijl de raad het hoogste orgaan is van de gemeente. Het college dient zich op te stellen als loyale uitvoer der van het beleid." De SP wilde de raad verlei den tot de uitspraak 'dat aangenomen moties, voor stellen en amendemen ten onverkort en volledig uitgevoerd dienen te wor den'. De motie van de SP is wettelijk echter niet uit voerbaar: moties zijn ver zoeken, geen opdrachten. Ook de motie van de SGP is wettelijk onhaalbaar. Middelburg heeft met 48.000 inwoners recht op zes voltijds wethouders, geen 34. MIDDELBURG. De 25-jarige Vlissin- ger J. van der M. vindt dat hij een alcohol- en drugsverbod moet krij gen om ervoor te zorgen dat hij niet meer met justitie in aanra king komt. De man moest gisteren voor de rechtbank verschijnen omdat hij in zijn proeftijd wel met justitie in aanraking kwam. Hij was ver oordeeld voor betrokkenheid bij een gijzeling en afpersing en had daarvoor een celstraf van 350 da gen gekregen, waarvan 176 voor waardelijk. Hij zei tegen de rechters dat het hem zelf niet lukt om van de drank en de drugs af te blijven. Hij vroeg daarom om een verbod zodat er een stok achter de deur staat als hij toch overweegt om te gaan gebruiken. Officier van justi tie Rob Rammeloo vindt zo'n ver bod prima. Daarom liet hij weten dat die voorwaardelijke celstraf, wat hem betreft, niet omgezet moet worden naar een echte straf. MIDDELBURG Bert Keizer geeft lezing in Zeeuwse Bibliotheek Verpleeghuisarts, filo soof en schrijver Bert Keizer geeft morgen een lezing in de aula van de Zeeuwse Bibli otheek in Middel burg. Keizer houdt de lezing op uitnodi ging van de taak groep Spagaat van de vrijzinnig-remon strantse Koorkerk in Middelburg. Hij ver telt die avond over zijn essay 'Waar blijft de ziel?'. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Toegang bedraagt acht euro (inclusief koffie of thee). MIDDELBURG Docu over het vooroorlogse Joodse leven Stichting De Griffi oen in Middelburg toont morgen de do cumentaire 'Met Pes ach eten we matzes'. Deze verfilming be licht de historie van het Joodse leven in Zeeland en volgt een aantal Joodse gezin nen in het vooroor logse Middelburg, Vlissingen en Zierik- zee, tot het moment van deportatie naar Amsterdam op 24 maart 1942. De aan vang is om 19.30 uur. Toegang is gra tis. VLISSINGEN Margriet Sjoerdsma in Spoetnik Pop-/jazz-zangeres Margriet Sjoerdsma opent vrijdag de con certserie in de nieu we zaal van Spoetnik Vlissingen. Voor haar nieuwe re pertoire heeft de zan geres zich laten inspi reren door de rust van het Scandinavi sche landschap. De voorstelling begint om 20.30 uur. Kaar ten kosten 15 euro en worden verkocht via www.tangelder- presenteert.nl. VLISSINGEN. Het zou zomaar kunnen dat groep 5 van de Vlissingse School Vereniging (VSV) aan het eind van dit jaar een nummer voor koningin Maxima speelt. Wekenlang hebben de 29 leerlingen geoe fend op hun muzikale act, die ze insturen in het kader van het lande lijke project 'Méér muziek in de klas'. Gisteren was daar dan het mo ment suprème: de filmopname van hun eigen nummer, in de aula van de school. De beste klassen mogen onderdeel uitmaken van de BZTband XXL, die op een speciaal kerstgala voor de koningin speelt, foto Lex de Meester GRIJPSKERKE Nimmerdor, 10.00-11.00 uur - Koffieochtend voor senioren; 14.00- 17.00 uur - Koersbal en biljarten KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur - Bil jarten voor senio ren; De Klimop, 13.30 -16.00 uur - Koersbal MIDDELBURG Kelder Ontmoe- tingskerk, 09.30 -12.00 uur - Kle- dingbeurs; Lange Noordstraat 62, 12.45-13.10 uur - Lunchlezing; Rode Rozen en Tortilla's, Oostkerkplein 6a, 18.00 uur - Tweede van in totaal vier dialogen over vrij heid; Cinema Mid delburg, 20.00 uur - Avond van de Fran se film met verto ning 'Maryland'; Stadschouwburg Middelburg, Molen water 99,20.00 uur - Concert Stevie Ann; Volkssterren wacht Philippus Lansbergen, Heren gracht 52,20.00 uur - Lezing dr. Henk Ton over een zwaar- tekrachtgolf; Zeeuw se Bibliotheek, 20.45 uur - Lezing dr. Willem van den Broeke 'Weven op Walcheren'; Café Schuttershof, Schut tershofstraat 1, 21.00 uur - Optreden The Terence Blanchard E-collective OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-16.00 uur - Ac tiviteit bij Terra Ma- ris, (W)onderwater- wereld voor kinde ren vanaf 6 jaar; De Halve Maan, 13.30-16.30 uur - Bridgen; De Egelan tier, 13.30-14.30 uur - Wandelactiviteit voor senioren SEROOSKERKE De Zandput, 13.30-17.30 uur - Soos voor senioren VLISSINGEN Falckstraat 4, 08.30 uur - Recreatieve wandeltocht van 5 of 10 km in en rond Vlissingen; Vrijen- hovenzaal, Basken- burgplein 8, 09.00 uur - Peutergym; Van Hogendorpweg 58A, 09.30-11.30 uur - Naai-atelier, iede re woensdagmor gen de mogelijk heid kleding te la ten verstellen; Mari nekazerne, 10.00- 17.00 uur - Ronde van Walcheren, jaar lijkse toertocht over ongeveer 90 kilome ter; CCXL Theater, 15.00 uur - Interac tieve en muzikale familievoorstelling 'Loet Broedt' door Ruth Bakker; De Piek, 19.30 uur - De Piek Jam; Ciné City, Spuikomweg, 20.00 uur - Ladiesnight ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, 13.30-16.30 uur - Soos voor senioren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34