Schennispleger schrikt Veerse vrouwen op Wethouder: Dit conflict levert geen winnaars op Genieten van teamwork tussen Duitse herder en baas ZEELAND 5 Ook een Duitse herder kan Zeeuws kampioen worden als hij goed is in gehoorzamen, speuren en pakwerk. 112-nieuws Gewond kind met heli afgevoerd Een traumahelikopter is gistermorgen ingezet voor een zwaargewond kindje in buurtschap Magrette, vlakbij Axel. Ook de ambu lancedienst werd opgeroe pen. Het slachtoffer was geval len en had letsel opgelo pen. Het kind werd met on bekende verwondingen per helikopter naar het zie kenhuis in het Belgische Gent gebracht. De toe dracht van het ongeluk is niet bekendgemaakt. Auto over de kop op kering Op de Oosterscheldekering is gistermiddag rond 12.30 uur een auto over de kop geslagen. De weg was daar om in beide richtingen af gesloten. Volgens de poli tie waren in totaal drie au to's betrokken bij het onge val. Net na 13.30 uur werd de weg weer vrijgegeven. Er waren door het ongeval, dat zich voltrok op de baan in de richting van Middel burg, lange files ontstaan. Het verkeer werd omgeleid via de Zeelandbrug. De po litie doet onderzoek naar de toedracht van het onge luk. Aanhouding na wapenvondst Een ploertendoder, een stroomstootwapen, een zakmes en een halve xtc-pil: dat was de oogst toen surveillerende agen ten gisterochtend besloten een op de Zwanenburgse- weg in Vlissingen gepar keerde auto te controleren. In het voertuig zaten nog mensen. Toen agenten poolshoogte namen, kwam al snel de ploertendoder boven water. Dat was aan leiding om het voertuig verder te doorzoeken. De eigenaar van het voertuig, een 21-jarige Vlissinger, werd aangehouden voor verboden wapenbezit. Jan van Maren klopt zichzelf niet op de borst. Maar hij wil wel graag laten weten dat de Duitse herdershon den en hun Zeeuwse bazen landelijk en zelfs wereld wijd 'niet verkeerd bezig zijn'. De 'Zeeuwse Duitse herders' zijn gehoorzaam aan hun baas, speuren goed en kunnen een on verlaat staande houden door in zijn arm te bijten en vast te hou den. Van Maren (25) zit in het be stuur van de kringgroep Walche ren van de Vereniging van fokkers en liefhebbers van Duitse Herders honden (VDH). Hij is ook commis saris africhting van de afdeling Zeeland en één van de jongste vol ledig gecertificeerde pakwerkers. Natuurlijk heeft hij thuis in 's Hee- renhoek ook een Duitse herder. Dat hondenras heeft nou eenmaal zijn hart gestolen. Maar oefenen met dat dier doet Jans vriendin. Zelf zorgt Jan dat andere hon denliefhebbers kunnen trainen met hun viervoeter. Want Van Ma ren vindt het leuk als Zeeuwen met hun honden een woordje meespreken op kampioenschap pen. „Mensen denken vaak dat het alleen een kwestie van opvoeden en wat spelen is. Maar als je ver der gaat met de IPO-opleiding ('de Internationale Prüfungs Ord- nung') ben je echt bezig met hon densport." In drie IPO-klassen kunnen baasjes het samenspel met hun hond opvoeren. In Zeeland is een beperkt aantal mensen echt ver slingerd aan de hondensport. Jan van Maren denkt dat mede aan on bekendheid van de sport ligt. Om de bekendheid - en daarmee de be mindheid - van de sport te verho gen, hoopt Van Maren dat op zater dag 30 april een groot aantal men sen een kijkje neemt bij het Zeeuws afdelingskampioenschap. 'De stok is met schuim bekleed en is niet om mee te slaan als wel om te testen dat hij niet bang is, maar zelfverzekerd' De besten van die provinciale wed strijd mogen meedoen aan het Ne derlands kampioenschap. Kringgroep Walcheren is één van de vier Zeeuwse afdelingen van de landelijke VDH. In Zeeuws-Vlaanderen zijn twee clubs actief en ook op de Bevelan- den is een kringgroep. De Wal- cherse hondensporters timmeren de laatste jaren het meest aan de weg, meldt Van Maren zonder de loftrompet over zijn 'eigen club' te willen steken. „We hebben de laatste jaren een paar fanatieke le den, die er veel tijd insteken en een perfect team met hun hond vormen. Zo werd Falco Schoema- ker vorige zomer Nederlands kam pioen. Hij mocht met zijn hond Ja- go ook deelnemen aan het WK in Finland." Schoemaker doet over anderhal ve week ook mee. Of hij kam pioen wordt, staat voor Van Ma ren nog lang niet vast. Ook de ove rige tien koppels zijn voor geen kleintje vervaard. Het kampioen schap vindt zaterdag 30 april plaats op het terrein van Kring groep Walcheren van VDH, aan de President Rooseveltlaan (naast sporthal Baskensburg) in Vlissin gen. Afgelopen zondagnacht werd een fietsster langs de Prelaatweg bij Westkapelle geconfronteerd met een naakte man die zichzelf achter zijn auto bevredigde. Zon dag 6 maart gebeurde hetzelfde langs de Westkapelseweg in Zou- telande. Politiewoordvoerster Es ther Boot: „Het kan in beide ge vallen om dezelfde man gaan om dat het beeld hetzelfde is. Hij richt zich op alleen fietsende vrouwen, na twaalven 's nachts. In zijn auto passeert hij de fiets ster, keert om en parkeert de au to dan met de neus richting het fietspad. De passerende vrouw ziet vervolgens de man achter zijn auto masturberen." „Beide vrouwen zijn zich rot geschrokken. Zij schatten de leef tijd van de man tussen de dertig en de vijftig. Hij heeft een blan ke huid. De zwarte auto is een ouder model hatchback met een rond logo. Wij vragen ons af of er meer vrouwen met deze man geconfronteerd zijn. Als dat zo is, hopen wij dat zij zich bij ons melden." „Dit conflict levert geen win naars op", aldus wethouder Hans de Kunder van de gemeente Rei- merswaal. Hij vindt het vooral voor de kinderen belangrijk dat de lucht geklaard wordt. De wethou der heeft enkele weken geleden in een brief aan de medezeggen schapsraad (MR) van school aange geven dat hij bereid is op te tre den als bemiddelaar. „Als gemeen te hebben wij een neutrale rol, maar we voelen wel een grote be trokkenheid bij de school. Als we een positieve bijdrage kunnen le veren aan het oplossen van de ont stane problemen, dan doen we dat graag." De Kunder heeft (nog) geen reactie gehad op zijn brief. De wethouder was maandag aanwezig bij de bijeenkomst met ouders, directie en het bestuur van scholenkoepel SOM, maar over de inhoud wil hij niets kwijt. Volgens een moeder verliep de avond teleurstellend. „Ouders kre gen geen antwoord op hun vragen en de directie wil pas in de week van 9 mei inhoudelijk reageren." WOENSDAG 20 APRIL 2016 MACRETTE VROUWENPOLDER VLISSINGEN door René Hoonhorst door Annemarie Zevenbergen AAGTEKERKE. Een masturberende man heeft de laatste anderhalve maand twee fietsende vrouwen de stuipen op het lijf gejaagd in de gemeente Veere. door Ellen Jobse HANSWEERT. Er moet snel een op lossing komen voor het conflict tus sen ouders en de directie van open bare basisschool De Eendracht in Hansweert over de manier waarop de school wordt geleid. Leon van de Clatten- burg (Duitse herder) bijt stevig in Jan van Marens arm. foto Ruben Oreel Hond Jans hart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33