Bondskanselier rijdt zonder stoppen Abdijplein op ZEELAND 3 Publiek kan in vakken naar gasten Freedoms Awards zwaaien. vö MIDDELBURG MIDDELBURG. Het is met de uitreiking van de Four Freedoms Awards hetzelfde als met voetbal: je ziet het het beste op televisie. Wie morgen het koninklijk paar en prinses Beatrix met eigen ogen wil zien doet er goed aan ruim voor ïi.oo uur op de Balans te zijn. Daar zijn publieksvakken ingericht. Belangstel lenden dienen rekening te houden met controles. De VIP-gasten lopen door de Balanspoort het voor pu bliek afgesloten Abdijplein op en wande len dan naar de Nieuwe Kerk. Van de ge plaagde Angela Merkel, winnaar van de internationale Four Freedoms Award, zal het publiek nauwelijks een glimp kun nen opvangen. De auto van de Duitse bondskanselier rijdt zonder te stoppen het Abdijplein op. Ook is nog niet duide lijk of premier Mark Rutte uitstapt om naar het publiek te zwaaien. Rond het Abdij complex is een parkeerverbod inge steld en zijn straten afgesloten voor het verkeer. Dat geldt ook voor het Dam plein, dat gereserveerd is voor auto's van genodigden. Vlak in de buurt is het par keerterrein langs het water bij de Dam toebedeeld aan de rechtsradicale Voor post, die tegen Merkel wil protesteren. Sympathisanten van de bondskanselier hebben ook een plek toegewezen gekre gen. De gemeente hoopt vandaag te ho ren of ze hiermee akkoord gaan. Deze maatregelen zijn niet uitzonder lijk. Gezien de aanwezigheid van veel na tionale en internationale hoogwaardig heidsbekleders is de uitreiking van de Four Freedoms Awards altijd omgeven door beperkingen voor het publiek op en rond de Abdij. Wie donderdag niets wil missen van de uitreiking kan kijken naar de recht streekse uitzending van de NOS. Die be gint om 12.10 uur op NPOi en wordt ook door Omroep Zeeland uitgezonden. Van af 17.15 uur is een samenvatting te zien bij de Zeeuwse omroep. - - 1 WOENSDAG 20 APRIL 2016 1996 Koning uan Carlos 1998 Mary Robinson 2002 Nelson Mandela 2004 Kofi Anan 2006 Mohammed 2010 Europees Hof v.d. Dalai Lama Richard Luiz Inacio Martti Ahtisaari e -Baradei von Weizsacker Rechten v.d. Mens 1992 Javier Pérez de Cuellar Lula da Silva 2014 Rode Kruis 2016 Angela Merkel Publieksvakken Plaats voor demonstratie Voorpost Afsluiting en parkeerverbod Abdijplein Markt itadsschi Merkel amper te zien door Theo Giele De Utrechtse kunstenares Susanne Ruseier heeft op het Abdijplein een zandsculptuur van president Roose velt gemaakt. Ook heeft ze Roose- velts vier vrijheden in zand uitge beeld. Voor de sculptuur gebruikte Ruseier zo'n tien kuub sculptuurzand. Bij het vervaardigen kreeg ze hulp van llya Filimontsev. Het kunstwerk is tot 6 mei te zien. - - -tjT Angela Merkel D. Nzapalainga, O. Kobine Layama en Denis Mukwege Human Rights Watch (directeur Internationale Four Freedoms Award. N. Guérékoyame-Gbangou Godsdienstvrijheid Vrijwaring van gebrek Kenneth Roth) Vrijwaring van vrees

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31