10% TO@s 'Een op vijf banen weg bij Shell' Ook basisschool in geweer tegen naveltrui ons echte /goud\ Ai, mijn tas 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Dit is het einde van Delta. Uw Mening paul kusters NTKC terug in Zeeland Zorg PvZ om brandweer Symposium over armoede Meer natuur in pittig fruit column Is dat uw tas, daar tegen de muur? De suppoost kijkt me doordringend aan. Ik zit midden in mijn verhaal over Jan Toorop en Dom burg. Over het begin van de bad- cultuur met twee Middelburgse dames in de branding, over de uit vinding van de zinken verftube, over de biddende familie Wisse. 'Tas, tas, welke tas? Ooh, die tas! Ja, da's de mijne.' De zaalwachter: 'Wilt u 'm daar weghalen, er zijn mensen die daar heel zenuwach tig van worden.' Tijdens mijn eerste rondje als gids had ik de bruine aktetas onder een serie tekeningen gezet Het was afgelopen zaterdag. Met een volle bus enthousiaste PZC- lezers waren we naar Den Haag gereisd om daar de overzichtsten toonstelling van Jan Toorop in het Gemeentemuseum te bekijken. Tijdens mijn eerste rondje als gids had ik de bruine aktetas even onder een serie houtskoolte keningen geparkeerd. Ai, fout. La ter op de dag had ik een me vrouw met een rugzakje in mijn groep. Weer een suppoost: of ze die tas af wilde doen. Sinds we on telbare keren de beelden van de terroristen in de hal van Zaven- tem voorbij zagen komen, hebben we het niet meer zo op mensen met een rugzak. De hoofden van die bezorgde zaal wachten duiken nu steeds op nieuw op. Zo'n bomdreiging werpt een schaduw als ik aan ons zonnige uitstapje terugdenk. Dank jullie wel, PZC-lezers, wat was het gezellig. Ook toen bleek dat de twee Thoolse deelnemers op de parkeerplaats bij Rilland in de verkeerde bus waren gestapt. We hebben de verloren schapen bij de Wouwse Tol opgepikt. Mevrouw Wisse zat in de groep. In het museum stond ze oog in oog met haar vaders broer, Ko Wisse, die op het schilderij 'Het Gebed voor de maaltijd' zijn pet afneemt. Ze heeft naar hem ge knipoogd. Wat me ook intrigeerde: chauf feur Danny had een schermpje op zijn dashboard, waarop je de bus van bovenaf zag. Alsof er een dro ne met ons meevloog. Drone? We zullen het maar niet aan de suppoosten vertellen. toosenhenk.nl O IM bE TOEKOMST M00EL.UK VAKANTIE INI t>E RUIMTE Na twee jaar afwezigheid heeft de NTKC (een lande lijke kampeerclub) weer een eigen terrein in Zee land. In Ellewoutsdijk wordt een stuk van het kampeerterrein van de NCC (de landelijke cara vanclub) gehuurd. Tot twee jaar geleden had de club voor kleinschalig en eenvoudig kamperen een terrein in Biggekerke, maar dat contract liep na 57 jaar af. Komende zater dag wordt de Zuudschorre officieel geopend. De Partij voor Zeeland wil niet dat de aanrijtijden van de Zeeuwse brandweer worden opgerekt. Daar voor waarschuwt de Vak vereniging Brandweer Vrij willigers. PvZ-Statenlid Francois Babijn wil van het provinciebestuur we ten of stappen worden on dernomen om te voorko men dat de aanrijtijden ver slechteren. De partij is ook tegen de nieuwe brand weerwagens met vier in plaats van zes personen. Het Zeeuws Sociaal- Ethisch Beraad van de Raad van Kerken in Zee land houdt vrijdag in Mid delburg een mini-sympo sium over armoede. Raf Jansen, socioloog bij de Sociale Alliantie en wet houder GroenLinks in de gemeente Helden, is de spreker. Iedereen is vanaf 14.00 uur welkom in de Doopsgezinde Kerk. Om 14.30 uur start het program ma. Een kaartje kost 7,50 euro. Zonder bijen geen fruit. Ze ven organisaties in Neder land en Vlaanderen wer ken samen om meer na tuur in de fruitteelt te krij gen. Dat moet zorgen voor meer (wilde) bijen, vleer muizen en vogels. Bij fruit teler Slabbekoorn in Drie wegen begint donderdag het Zeeuwse project. Kin deren van basisschool 't Opstapje maken bijenho tels na een rondleiding door de boomgaard. In totaal vijftien tot twintig procent van het kantoorpersoneel dreigt zijn baan te verliezen, ver tellen ingewijden aan deze krant. De vertrekregeling geldt voor de duizenden werknemers in Rijs wijk en Amsterdam, waar Shell onderzoekscentra en een oplei dingscentrum heeft. Ook collega's bij de NAM en op het hoofdkan toor in Den Haag vallen er deels onder. Werknemers bij de raffina derij van Pernis en het petroche misch complex te Moerdijk mo gen niet intekenen. Daar heerst juist een personeelstekort. Door de aanhoudend lage olie prijzen is de multinational ge noodzaakt voor miljarden in de kosten te snijden. De overname van British Gas zorgt bovendien voor een flinke overlap in banen zodat er personeel over is. Het bedrijf bevestigt dat het een 'selectieve vrijwillige vertrek regeling' heeft geopend. „Die wordt aangeboden in het kader van de eerder door ons aangekon digde afname van 10.300 stafle den en ingehuurd personeel we reldwijd", laat een woordvoerster weten. Shell heeft wereldwijd 90.000 mensen in dienst, van wie er 11.000 in Nederland werken. Door een vrijwillige regeling te openen, poogt Shell een officiële reorganisatie te vermijden, zegt vakbond FNV. „Shell wil eerst kij ken of voldoende werknemers zich vrijwillig melden", verklaart bestuurder Egbert Schellenberg. Het is één van Shells grootste saneringen in ons land. Het oliebe- drijf is één van de grote werkge vers. Volgens de FNV kan al het kantoorpersoneel van loongroep 5 en hoger intekenen. „Dat zijn lo nen van 75.000 euro per jaar en Door een vrijwillige regeling te openen, tracht Shell een officiële reorganisatie te vermijden, aldus vakbond FNV hoger", aldus Schellenberg. Hoe veel banen er exact geschrapt wor den, valt nu nog niet zeggen, stelt Shell. De kans dat een gedwongen re organisatie wordt vermeden lijkt aanzienlijk, want zoals gebruike lijk bij Shell is de regeling uiterst royaal: wie voor 1 juli vertrekt, krijgt een vergoeding gebaseerd op de kantonrechtersformule met factor 1,6. „Als ik vind dat de kleding van een leerling niet past binnen de fatsoensnormen op school bel ik de ouders op. Een kind moet ongestoord 'hiep hiep hoera' kun nen roepen zonder dat je blote navels en borsten ziet door hot pants en korte topjes." De directeur wil leerlingen te gen zichzelf in bescherming ne men, maar ook haar personeel. „Meisjes hebben in groep 5, 6 soms al vrouwelijke vormen zon der dat zij door hebben dat ze daarmee gevoelens bij sommige mannen kunnen losmaken. Ik wil niet in de situatie komen dat een meester de hele dag uitkijkt op meisjes zonder bh in strakke hemdjes. Als ouders hem dan be schuldigen van gluren, heb je geen verweer. Die strijd verlies je altijd als leerkracht." Seksuologe Willeke Bezemer is het juist met dit laatste argu ment niet eens. „Die regels wor den opgesteld door volwassenen die meisjeslichamen seksualise- ren. Dat vind ik te ver gaan, het past totaal niet bij die levensfase. Meisjes van tien, elf jaar begin nen heel langzaam hun seksuali teit te ontdekken, op hun eigen kindermanier. Ze apen volwasse nen na in hun kledingkeuze, maar hebben daar niet de gevoe lens van een volwassene bij." De directrice van De Paradijs vogel stelde het kledingvoor schrift preventief op om onge makkelijke situaties te voorko men. Het beperkt zich niet tot het weren van naveltruitjes, hemdjes met spaghettibandjes en make-up. Ook petjes en hoofddoekjes zijn niet toege staan. „Daarmee doelde ik niet zozeer op religieuze hoofddoek jes, maar op bandana's." Jan van Damme Een tablet voor gedetineerden gaat te ver. 285 reacties ©EL-UKKl© WAS OEZE REIS EEN AANBIE&IN©. ...OVER ELLEWOUTSDIJK MIDDELBURG MIDDELBURG DRIEWEGENN door David Bremmer DEN HAAG. De Nederlandse tak van het olie- en gasbedrijf Shell heeft een vrijwillige vertrekrege- ling geopend voor personeel met een jaarsalaris van 75.000 euro en hoger. Zie ook pagina 6 DEN HAAG. Niet alleen middelba re scholen, zoals deze week nog het Stanislascollege in Delft wor stelen met te sexy geklede leerlin gen. Ook sommige basisscholen stellen grenzen. Nieke Op- stal-Klint, directeur van De Para dijsvogel in de Haagse Vinex-wijk Ypenburg, zegt desnoods handha vend op te zullen treden. opening: Gouden Eva 19 april 11.00 uur, Markt Middelburg nationalemuseumweek.nl 16-24 april 2006

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2