Tearriwdrk tussen Duitse herder en baas Petula Brasser stopt na 36 jaar met handbal Opvang in tijdelijke huisvesting Scherpe keuzes noodzakelijk Om alle ambities te realiseren is tot 2020 zeker 120 miljoen euro nodig. Er is maar 87,5 miljoen. GPC krijgt in negen minuten nog goal tegen MIDDELBURG. Hoewel de provincie krap bij kas zit, wil zij blijven in vesteren. Daarbij krijgen de verbe tering van het vestigingsklimaat en de vernieuwing van de econo mie voorrang. Dat blijkt uit de voorjaarsnota die gisteren is gepresenteerd. Daar in staat in hoofdlijnen beschreven hoe de begroting voor volgend jaar er uit gaat zien. Het dagelijks provinciebestuur heeft een investeringsagenda opge steld. Voor de komende drie jaar is 28,5 miljoen euro vrijgemaakt om te investeren in kennisinfra structuur door Campus Zeeland, economische innovatie, wegen, vestigingslocaties voor bedrijven en het Programma Zuidwestelijke Delta - de samenwerking van de provincies Zeeland, Zuid-Holland en Noord-Brabant met onderne mers en maatschappelijke organi saties op het gebied van water. „Het zijn investeringen waar van we weten dat ze komen, maar niet precies wanneer en in welke mate", zegt gedeputeerde Jo-An- nes de Bat (CDA, financiën). „Dat is afhankelijk van het tempo van de projecten. Hopelijk kunnen we ze nog matchen met geld van an dere partijen." Uit de voorjaarsnota blijkt dat de provincie hoopt dat de investe ringsagenda goed aansluit bij de adviezen waarmee de commissie Balkenende in juni komt. Die on derzoekt hoe de structuur van de Zeeuwse economie kan worden versterkt. Daarvoor komt mogelijk flink wat rijksgeld beschikbaar. Zeeland heeft niet veel te beste den, zeker niet in vergelijking met andere provincies. De provincie heeft van 2017 tot 2019 minimaal 120 miljoen euro nodig om alles te doen wat ze eigenlijk wil doen, maar voorlopig is niet meer dan 87,5 miljoen euro beschikbaar. Er zijn dus keuzes gemaakt. En er wordt niet alleen geïnvesteerd, maar ook bezuinigd. Het dagelijks provinciebestuur wil op het ge bied van fauna en infrabeheer al leen nog maar doen wat wettelijk is voorgeschreven. De Bat: „Om dat het Rijk ons kort op het bud get uit het Provinciefonds, kun nen we niet langer méér doen dan strikt noodzakelijk is." Verder komt er een vacature- Verbetering vestigingsklimaat en economische innovatie krijgen voorrang in nieuwe investeringsagenda stop voor de provinciale organisa tie en wordt beknibbeld op de in huur van externe krachten. Een flink deel van de begroting moet nog worden opgesteld. Dat gebeurt zero based: dat wil zeggen dat waar mogelijk budgetten op nieuw zijn bezien en gewogen. Nieuw is ook dat de begroting van 2017 moet aansluiten bij vier doel stellingen: aantrekkelijk Zeeland, zichtbaar Zeeland, leefbaarheid en stad en de circulaire economie en energie. Ook bij het gedetailleer der invullen van de begroting wordt in alle sectoren bekeken hoe hieraan wordt bijgedragen. De gouden Eva is terug op de Markt in Middelburg. Het goudkleurige beeld, een enorme replica van een ivoren mesheft uit de zestiende eeuw, staat daar evenals vorig jaar om aandacht te vragen voor de Nationale Museum- week. Naast de veertien meter hoge gouden Eva spraken tv-presentator Klaas van Kruistum (I) en actrice Isa Hoes gisteren met leerlingen van Mid delburgse basisscholen over kunst en cultuur en museumschatten. g&ga turn VUSSINGEN. GPC Vlissingen moest gisteravond negen mi nuten voetballen. De KNVB liet de ploeg het restant spe len van het thuisduel met Hellevoetsluis. Bij aanvang was het 1-0. Maar Hellevoetsluis, dat vol in de aanval ging, maakte nog gelijk. Ook kreeg een speler van de Zuid-Holland se equipe rood. „Er kan veel gebeuren in negen minu ten", verzuchtte trainer Karl Vergouwen. Het komt wel vaker voor dat er wedstrijden uitgespeeld moeten worden, al was dit restant wel kort. GPC moest in 2012 zelf een keer voor der tien minuten terug naar Rijs- oord. ZIERIKZEE. Als 225 vluchtelin gen voor twee jaar onderdak krijgen op Schouwen-Duive- land, waar worden ze dan on dergebracht? Huisvesting is niet direct voorhanden, aan gezien op Schouwen-Duive- land geen grote gebouwen leeg staan. Er zal dus iets tij delijks worden neergezet. Daar bestaan in het land verschillende voorbeelden van, zegt Rabelink. „Als ik denk aan containers, schie ten mijn haren overeind. Maar als je die containers ziet, vallen ze reuze mee." De 225 vluchtelingen, een aantal dat evenredig is aan de grootte van Schou- wen-Duiveland vergeleken met andere Zeeuwse gemeen ten, zullen centraal op het ei land worden opgevangen. „Centraal in de zin van sa men. Dus niet per se in Zie- rikzee." Over de vraag of Roompot nog in beeld is, kon Rabelink kort zijn: „Nee." Het kan nog maan den duren voordat de huis vesting voor vluchtelingen er staat. Tot die tijd belooft de gemeente te overleggen met de bevolking. ZEELAND 5 ZEELAND 12 13 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl WOENSDAG 20 april 2016 Provincie komt geld tekort door Ernst Jan Rozendaal Eva vraagt de aandacht foto Ruben Oreel WN my Milt SSWJT (Safes' v^fevi -Safest Zeeland 13: Abnormale dinsdagavond voor GPC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29