Anti Cops tegen luie politieman Ook Terneuzens raadslid wil Sabewa de wacht aanzeggen 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Infomiddag over Zorgaanbouw Ideaal weer Fietsavond4daagse Vermaak in de grensstreek In de regio Expositie van strovlechtwerk Lezing over relatie kunst en eetcultuur Herinrichting straten in binnenstad Goeie Shit winnaar jaarlijkse Popkwis Mijn dorp, mijn stad door Ariël Meeusen In wekelijkse afleveringen belichten we vermaak en vertier in de grens streek. Van de periode van voor de oorlog tot de hedendaagse popmu ziek. Vandaag: in iedere stad en dorp een beatband. Als The Beatles en The Rolling Stones doorbre ken is de geest uit de fles. Elk dorp heeft nu zijn eigen Paul McCartney of Mick Jagger. In Terneuzen is Karei Butler de 'Paul' van Highway en Ko Meertens van de Hitch-Hikers is 'Mick'. Lang haar en opvallende kle ding zijn 'hip', een nieuw woord. Op diverse middelbare scholen worden leerlingen wier haarleng te volgens de schooldirecteur te lang is naar huis of naar de kapper gestuurd. Piratenzenders trekken miljoenen luisteraars, terwijl er op de gewone zenders amper aan dacht is voor het nieuwe feno meen beatmuziek. De jeugdholen puilen uit met tieners die zich let terlijk en figuurlijk bevrijd voelen. Wat The Cavern in Liverpool voor The Beatles is, is café De Sport (la ter El Sombrero) in Axel voor The Tigers en The Reckitts. In Bres- kens is dat het Casino voor bands als The Mysteries en De Vier Em mers in Oostburg voor The Ga- rands. In Sluis heb je lopie, in Sas van Gent Reseda en in Hulst de Bunker. Albertus (Bèr) van Dame be gint Het Witte Huis in Klooster- zande en zal uitgroeien tot een le gende. Net als Jaap de Doelder, die alle populaire bands naar Ter- neuzen haalt, met steevast in het voorprogramma een band uit ei gen regio. Hij voelt de jeugd zo goed aan, dat hij een eigen jeugd- café begint, de Image Klup. Waar Freek de Jonge, als Goese scholier, schrijft over Terneuzen als het So dom en Gomorra van de jaren zes tig van de vorige eeuw, is dat feite lijk van toepassing op heel Zeeuws-Vlaanderen, want in de hele regio gaat het los. In Water landkerkje is een bandje dat zelfs geen Beatle-covers speelt, omdat die muziek niet ruig genoeg is. Er komen regelmatig meldingen van geluidsoverlast. Burgemeester Ver- brugge van Waterlandkerkje komt persoonlijk poolshoogte nemen. De bandleden zijn vooraf inge seind van het hoogwaardig be zoek en zetten de versterkers op zacht. „Prima jongens, dat valt alle maal reuze mee. Ga zo door", con cludeert de burgervader. In Aardenburg wordt de band Anti Cops opgericht als protest te gen de lokale politieman, die zo lui is dat hij bijna omvalt met z'n fiets. Provo's lopen het eerst rond op de Axelse Kaaiwal. Frank van den Berg en Johan Knieriem zijn de voortrekkers van de Mojo's. Ze organiseren ludieke happenings. Frank van den Berg was kunste naar en volgens vrienden de meest controversiële hippie van Zeeuws-Vlaanderen. In Terneu zen liepen de Voodoo's rond, met Ko Meertens, Ricky Hallegraeff, Theo de Waal en Jan Visser en richtten en passant ook de eerste commune op. Anti Cops, een muzikaal protest tegen de luie plaatselijke politieman in Aar denburg. foto collectie Ariël Meeusen TERNEUZEN. De regionale belas tingdienst Sabewa moet snel be ter draaien, anders moet ook de ge meente Terneuzen eruit stappen, vindt Terneuzens raadslid Cees Freeke (Terneuzenss). Freeke reageert op het dreige ment van Middelburg om Sabewa vaarwel te zeggen, als het kwijt- scheldingsbeleid van de belasting dienst niet snel verbetert. In 2015 zijn hierover veel klachten binnen gekomen. Middelburg - dat overi gens alleen de kwijtschelding door Sabewa laat doen - wil bin nen een halfjaar verbeteringen zien. Freeke heeft het eigen colle ge van B en W gisteren schrifte lijk gevraagd dezelfde eis te stel len. Terneuzen laat met zeven an dere Zeeuwse gemeenten en het waterschap ook de belastingen in nen door Sabewa. De dienst is ge vestigd in Terneuzen. AXEL De Expositie Strovlechtwerk is tot en met 28 mei in museum Het Warenhuis in Axel te bezich tigen. Strovlechtster Nelly de Fe- ijter-de Putter krijgt zes weken lang het podium in het Axelse museum. Hier stelt ze haar wer ken van zomertarwestro en rog- gestro tentoon. De expositie is tot en met 28 mei te bezichtigen. Het museum Het Warenhuis is van woensdag tot en met zater dag open van 11.00 uur tot en met 17.00 uur. TERNEUZEN Kunsthistorica Hester van den Donk houdt donderdag een le zing met als thema 'Kostelijke eetgeheimen opgedist uit de kunst'. Ze laat zien hoe onder meer schilderijen ons van alles leren over de eetcultuur door de eeuwen heen. De bijeenkomst wordt georgani seerd door de Heemkundige Ver eniging Terneuzen en vindt plaats in hotel l'Escaut aan de Scheldekade in Terneuzen. Aan vang is om 20.00 uur. HULST De Frans van Waesberghe- en Vestdijkstraat in de Hulster bin nenstad gaan dit najaar op de schop. Ze krijgen een histori- scher karakter en er wordt deels éénrichtingsverkeer ingericht om de Gentsestraat te ontlasten. Vooraf, vanaf juni, wordt al ge werkt aan kabels en leidingen. Over de werken is morgen, woensdag, van 19.00 tot 20.30 uur, een informatiebijeenkomst in het stadhuis van Hulst. TERNEUZEN Het team Goeie Shit uit Middel burg heeft net als vorig jaar de grote PopKwis in Porgy Bess in Terneuzen gewonnen. De kwis is een initiatief van de Terneuzense muziekliefhebbers Roel van Antwerpen, Leen Oele, Jan Ollebekd en Piet van de We- ge. Er deden ditmaal 25 teams mee en daarmee was 'Porgy' af geladen vol. Tweede werd het team Martha Wainwrong ain't right, derde His Masters Voice. TERNEUZEN Kinderfeestjesbeurs bij Toonbeeld Toonbeeld, de Kunst uitleen en de Inspira tieveranda houden vrij dag in het Toonbeeld gebouw aan de Bel- lamystraat een kinder feestjesbeurs. leder een die op zoek is naar een leuk idee voor een kinderfeest je voor kinderen tot pakweg 12 uur is wel kom tussen 16.00 en 17.30 uur. Meer infor matie via www.terneu- zen.nl/toonbeeld. OOSTBURC Raymond van het Croenewoud in Ledeltheater De Belgische zanger, AXEL gitarist en pianist Ray mond van het Groene- woud (foto) staat don derdagavond op het podium van het Ledel theater met zijn solo voorstelling 'Kreten en Gefluister'. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaar ten kosten 20 euro. Reserveren kan via 0117-452735 of via de website www.ledel- theater.nl. TERNEUZEN Vrouwen willen de leukste voetballer Drie mooie, jonge vrouwen dromen er van de leukste voet baller aan de haak te slaan. In het Schelde- theater in Terneuzen doen ze morgen een poging in de 'voetbal- parodie-musical' Pumps en Penalties. Hun grote voorbeel den zijn Yolanthe, Syl- vie en Estelle. De knapste voetballer wil echter maar niet toe happen. De show, geprodu ceerd door de beden kers van Vijftig tin ten...., begint om 20.00 uur. De entree is 32,50 euro. Bouwbedrijf Risseeuw uit Axel houdt morgen een informatiebij eenkomst over de Zorgaanbouw. Die vindt plaats in buurthuis De Drie Gehugten aan Spui 58 in Spui. De Zorgaanbouw is een - inmid dels succesvol - product van het bedrijf. Het gaat om een ruimte die in één dag tegen een bestaan de woning aan wordt gezet. Daardoor hoeven mensen bij voorbeeld niet meer naar de bo venverdieping en kunnen ze lan ger thuis blijven wonen. De infobijeenkomst duurt van 16.00 uur tot 18.00 uur. Drie spre kers komen aan het woord. AXEL Het waaide wel redelijk door en warm was het niet, maar het bleef droog en het licht was prachtig. Fietsclub Gregorius trof gistera vond op de eerste dag van de Axelse Fietsavond4daagse ideaal fiets weer. Het was te merken aan het aantal aanmeldingen. Vorig jaar deden 77 fietsers aan de eerste editie mee. Maurice Schol ter, één van de organisatoren, hield het aantal gisteravond voorlopig op 88. „Maar er komen nog wel fietsers bij." Wie dat wil, kan zich de komende dagen nog aanmelden. De routes gaan over twintig tot vijfen twintig kilometer rond Axel. Het Gregoriuscentrum aan de Walstraat is elke dag van 17.30 tot 18.00 uur het startpunt. De laatste dag, don derdag, wordt afgesloten met een verloting, waarbij het inschrijfnum- mer gelijk het lotnummer is. foto Camile Schelstraete DINSDAG AARDENBURG. Kaaiplein, 8.00 - 12.00 uur: Week markt; AXEL. DeHalle, 13.30 uur: Strijk- hulp; 15.00 uur: Koersbal; 'f Kasteeltje, 13.30 uur: Creatief; 19.00 uur: Bingo; Gregoriuscentrum, 17.30 uur: Fietsvier daagse; BRESKENS. MFC De Korre, 13.30 uur: Biljarten, koersbal, sjoelen; CLINGE. Malper- tuus, 18.00 uur: Avondvierdaagse; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jarten; 10.30 uur: Zitgym; HULST. De Lieve, 9.30 uur: Compute ren; 10.00 uur: Volksdansen; 13.30 uur: Prijskaarten; De Serre; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Hand werken; Delta sportcentrum, 9.30 uur: Start 'El ke stap telt'; KLOOSTERZANDE. WZC Antonius, 10.00 uur: Debatex onderkleding; 14.00 uur: Biljar ten, sjoelen; De Binnendeur, 13.00 uur: KBO bil jarten; SAS VAN GENT Keizer Karelplein, 8.30 -15.00 uur: Weekmarkt; SINT JANSTEEN De Warande, 14.00 uur: Jeu de boules; 20.30 uur: Grego riaans koor; SLUISKIL. 'tMeulen- gat, 19.00 uur: Dorpsraad; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: Bridge, handwer ken, soos; Toonbeeld, 9.30 uur: Tekenen schilderen; De Hoeve, 19.00 uur: OEM compu terclub; Stadhuis, 20.00 uur: Info over zon nepanelen; VOGELWAARDE. Bij Dorpscentrum, 12.30 -15.30 uur: Weekmarkt; WALSOORDEN. Ca fé Rue du Hord, 13.30 uur: Schie ting voor ouderen; WESTDORPE. De Kirke, 13.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Stijldansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73