Lijk gedumpt in kliko vol cement ÜLB iPhone 5s Qëiï Bil L hollands nieuwe. NIEUWS 5 Prins Claus, Joris Demmink en Ed van Thijn. Volgens een getuige zou hij ze als jongensprostitué ontmoet hebben. Professor Van Roon en prins Claus kenden elkaar wel Van Well: staat had moeten ingrijpen AMSTERDAM. Zijn schuchtere blik en lichaamshouding komen niet overeen met de harde beweringen die plotseling uit zijn mond ko men. In sneltreinvaart somt Koos van Woudenberg een aantal zeer bekende namen op van mannen die hij in het pedoprostitutiecir- cuit zou hebben gezien. Oud-justi- tietopman Joris Demmink, oud burgemeester Ed van Thijn en oud-minister Onno Ruding. En zelfs: prins Claus. Borrelpraat? Daar is de situatie niet naar. Van Woudenberg is op geroepen als getuige in een 'voor lopig getuigenverhoor', aangespan nen door voormalig jongensprosti tué Bart van Well, die een rechts zaak tegen de staat overweegt. Al le negen getuigen deze week, dus ook Koos van Woudenberg, staan onder ede en zijn strafbaar als ze liegen. De in 1962 in Bolsward geboren Van Woudenberg belandt in het jongensprostitutiecircuit nadat hij in het Friese Sexbierum als jon gen is verkracht, zo begint hij zijn verhaal. Daarna zoekt hij per fiets homo-afwerkplekken in Friesland op. Hij leert een man kennen die hem meeneemt naar een 'apparte ment in Amsterdam-Noord' van professor Ger van Roon. De vorig jaar overleden geschie denisprofessor is geen onbeschre ven blad. Hij was in 1998 een van de verdachten in het politieonder zoek Rolodex naar hooggeplaatste pedoseksuelen. In zijn flatje in Amsterdam-Noord zouden seks feesten met jonge jongens plaats vinden. Het onderzoek sneuvelt al snel, als blijkt dat alle verdachten er vanaf weten. Volgens Van Woudenberg leert hij Ger van Roon lang voor die pe riode, al in de jaren '70, kennen. „Dat moet wel, want op mijn 17e kreeg ik een vaste relatie." In het appartement van Van Roon liepen keurig geklede heren rond, be schrijft Van Woudenberg. „En veel jonge jongens. Het was er een komen en gaan." In die setting, in dat apparte ment, werd Van Woudenberg voorgesteld aan justitiebaas Joris Demmink, zo beweert hij. „Die was er bijna altijd." In de zes keer bij Van Roon thuis zou hij ook toenmalig burgemeester van Am sterdam Ed van Thijn en prins Claus hebben gezien. Oud-minis ter van Financiën Onno Ruding spotte hij samen met een jongens prostitué in een auto, zegt Van Woudenberg. Van Woudenberg somt namen op van bekende mannen die hij in het pedoprostitutiecircuit zou hebben gezien Hij vertelt het allemaal onder ede. Maar kloppen zijn beweringen? Er zijn vraagtekens bij te plaatsen. Professor Van Roon woonde inder daad in een flatje in Amster dam-Noord, maar dat gebouw is pas in 1995 gebouwd, blijkt uit ge gevens van het kadaster. Het is de vraag in welk appartement Van Woudenberg in 1982 zou zijn ge weest. De inrichting zegt hij zich niet meer te kunnen herinneren. Bovendien doet Van Wouden berg op internet wel meer sterke beweringen. Hij zegt als jongen wapendeals op de dijk bij Sexbie rum te hebben gezien, die met de latere IRT-zaak verband hadden. De voormalig rijschoolhouder be weert dat zijn onderneming is ka potgemaakt met valse bekeurin gen van de politie, die hem al twee keer bijna van de weg heeft gereden. En volgens hem zouden hooggeplaatste pedofielen betrok ken zijn geweest bij de Groningse hiv-zaak. Advocaat namens de staat Hout zagers zegt geen aangifte te over wegen wegens meineed. „Wij ho ren de verklaringen enkel aan. Meer commentaar heb ik nu niet." Oud-burgemeester Van Thijn zegt in een reactie 'nog nooit een seksfeest te hebben meegemaakt'. „En Ger van Roon? Nog nooit van gehoord." Advocaat Martin de Witte, die de getuigenverhoren namens Bart van Well houdt, zegt: „Deze getui genverhoren zijn ter voorberei ding op een mogelijke zaak. Als die er komt, kan een rechter afwe gen hoeveel waarde die hecht aan elke verklaring." Al zijn er vraagte kens te plaatsen bij Koos van Wouden- bergs verklaringen, professor Van Roon was wél bevriend met prins Claus. Dat bleek toen een journalist in 2012 op bezoek ging bij de professor, in zijn flatje in Amster dam-Noord. In zijn boekenkast ston den ingelijste zwart-witfoto's van hem met prins Claus en Beatrix. „Ik was zeer goed bevriend met Claus", zei Van Roon bij die gele genheid niet zon der trots. „Ik ben re gelmatig bij hem op het paleis geweest." Betrokkenheid bij pedoprostitutie ont kende Van Roon in datzelfde gesprek categorisch. Hij ontkende ech ter ook een poli- tie-inval in zijn huis, die volgens verschillende agen ten in 1998 wel de gelijk heeft plaatsge vonden. De nu 43-jarige Bart van Well (foto) belandde als tiener in het jongenspros titutiecircuit. Aan die pe riode hield hij een bipolai re en een posttraumati sche stressstoornis over. Daarvoor houdt hij de staat verantwoordelijk. Als die destijds had inge grepen, was al die ellende niet gebeurd. Ter voorbereiding op een mogelijke civiele rechts zaak, is Van Well een voorlopig getuigenver hoor gestart. Onder lei ding van een rechter wor den deze week negen ge tuigen onder ede ge hoord. Daaruit volgt geen vonnis, maar Van Well is dan beter in staat zijn kan sen in de rechtszaal af te wegen. Deze week staan onder anderen een bordeelhou der, zedenrechercheurs, een AIVD-medewerkster en voormalig officier van justitie Fred Teeven op de lijst van getuigen. Rodriguez leefde van de drugs handel. Er werd nadrukkelijk re kening gehouden met een mis drijf toen hij verdween. Weken later kwam de waarheid - letter lijk - boven water. Rodriguez' stoffelijk overschot werd in okto ber 2014 bij Vlaardingen uit de Nieuwe Waterweg gehaald. Het was een uit de hand gelo pen ripdeal. Rodriguez, ook wel Dago genoemd, werd door zijn kennis Loretto B. (40) uit Rotter dam naar de woning van zijn vriendin Tamara G. (39) in Nieu- werkerk aan den IJssel gelokt. Lo retto B. had nog 25.000 euro te goed van Rodriguez. Tamara G. zou Rodriguez dro geren zodat zijn auto vol verdo vende middelen drugs zou kun nen worden geplunderd terwijl hij buiten bewustzijn was. Het liep anders. Rodriguez werd in de badkamer in zijn gezicht ge schoten, waarna zijn schedel werd ingeslagen. Er ontstond paniek. De recon structie van wat er vervolgens met het stoffelijk overschot werd uitgehaald, zorgde zelfs bij de rechter voor ontsteltenis. „Gru welijk en respectloos", zegt hij. De volgende ochtend komt Ravin B. (27), een vriend van Lo retto B. een handje helpen. De mannen schuiven het lijk in een kliko. Tamararijdt de kliko naar een loods die Loretto B. snel heeft geregeld. Rodriguez' lichaam wordt daar uitgekleed en gewassen. De kleding wordt verbrand.De kliko wordt volge- gooid met vloeibaar cement waarna het lijk erbij wordt ge daan. Het kost moeite het lichaam er in te krijgen. Tamara moet een bestelbus huren om de loodzware 'vracht' te kunnen vervoeren. Met een plons verdwijnt 's avonds laat de kliko in de Nieuwe Waterweg. De eigenaar van het verhuur bedrijf schakelt de politie in van wege de lijkenlucht die erin hangt. De recherche komt uit bij Tamara en haar verklaringen brengen medeverdachten in beeld. Wie de moord op zijn ge weten is blijft onduidelijk. Van daag komt het Openbaar Ministe rie met de strafeisen tegen de vrouw en de mannen. TOTAAL P/MND 2 0 J V. B0J] BUNDELVERDUBBELAAR: hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! DINSDAG 19 APRIL 2016 Keiharde onthullingen of borrelpraat van een fantast? door Koen Voskuil door Sander Sonnemans ROTTERDAM. Een script voor een film. Zo omschrijft een van de bronnen rond het onderzoek de moord op drugshandelaar Dago- berto Gil Rodriguez (58) uit Ca- pelle aan den IJssel. Verdubbel voordeelweken! 1000 MB/MIN/SMS te.. 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Dit voorjaar ben je bij hollandsnieuwe nóg voordeliger uit dan normaal. Je kan namelijk supergoedkoop je bundel verdubbelen, bovenop onze normale aanbiedingen. Je krijgt bijvoorbeeld de iPhone 5s nu i.c.m. 1000 MB/min/sms voor maar 20,- per maand. Voor het toestel t.w.v. 449,- betaal je slechts 240,-. En als je wilt, krijg je er nu voor maar 5,- per maand 1000 MB/min/sms bij. Per maand €20,- waarvan €10,- abonnement en €10,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €240,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot 30 april 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6