Ontspanning binnen eigen handbereik 0 2 I HARTS* Lekker in balans Datingfraude Op een datingsite of via sociale media een nieuwe liefde ontmoeten die een oplichter blijkt te zijn: vooral alleenstaande vijftigplussers zijn slachtoffer van datingfraude. Zoals Brigitte (53): 'Ik liet me inpakken als een pubermeisje'. Op de dag dat Michael op Schiphol zou landen, belde de Fraudehelpdesk. Ik moest janken, voelde me zo stom Gebruik van de Flowee massage handschoen op een ander vergt enige oefening. Voor een korte zelfmassage tussendoor is hij perfect. „Zo, dat voel ik tot in mijn maag." Manlief zit al dagen niet lekker in zijn vel, dus ik hoop hem - 'ga rechtop zit ten en doe je ogen dicht' - blij te kunnen maken met een verras singsmassage. Mijn eerste bewegingen met de Flowee massage handschoen over zijn rug hebben direct ef fect. „Of het prettig is? Mwah. Maar ik weet wel dat het goed is," zegt hij en vraagt me vooral door te gaan. Hij ontspant, zelfs al raken de metalen ko gels die ik met het knalroze zachte rubber dat losjes om mijn hand vastzit, af en toe pijnlijk een wervel of bot. Subtiliteit vergt oefening met dit ding. Beweeg ik hem vervol gens over mijn eigen nek, schouders en door werk achter de laptop vermoeide armen, dan voel ik spanning overgaan in tintelingen en lijkt bloedsomloop op gang te komen waar ik niet eens wist dat die stil stond. Nu ik zelf het effect voel, kost het weinig om te bepalen hoe hard ik waar kan duwen en welke plek ken ik beter kan ver mijden. Na het eerste experi ment blijft de hand schoen binnen handbereik voor in stant ontspanning. Wat een uitvinding is deze massagehand schoen! HELDEREN PRAKTISCH MOTIVEREND 8? TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE TRIK Brigitte: „Ik ontmoette hem op een datingsite. Michael Jaarsveld heette hij, een Engelsman met een Nederlandse vader. Hij werkte voor het Britse leger en was in Spanje gestationeerd. Op de foto's zag hij er aantrekkelijk uit: lang, slank, van mijn leeftijd. Al snel wisselden we privéberichten uit en liet hij zijn gevoelens voor mij blijken, 's Ochtends zat er al een berichtje in mijn mailbox, waarin hij liet weten hoe geweldig ik was. 'Goodmorning my angel, how was your night?' Hij dacht al leen nog maar aan mij, ik maakte hem de gelukkigste man op aarde. Ik was lief, mooi en zijn prinses. Toen hij voorstelde naar Nederland te komen, leek me dat spannend. Er was nog wel één ding dat onze liefde in de weg stond, zei Michael. Om op verlof te kunnen, moest ik geld overmaken naar zijn werkge ver." De dader is vaak een buitenlander die zich voorstelt als een degelijk type met een romantische inborst Op een datingsite of via sociale media iemand verliefd op je laten worden en hoop geven op een rela tie. En dan die kwetsbaarheid mis bruiken door geld te vragen. Dat is datingfraude. De dader: vaak een buitenlander die zich voorstelt als een degelijk type met een romanti- lloe herken je dalingfraude? sche inborst. Na een paar berichtjes over en weer zegt hij tot over zijn oren verliefd op je te zijn. Dan ver leidt hij je met vurige berichten, om zijn slag te kunnen slaan. „Mannen, vrouwen, hoog- of laag opgeleid: datingfraude kan ieder een treffen," zegt Fleur van Eek. Ze is directeur van de Fraudehelpdesk, een particuliere organisatie die burgers wil behoeden voor fraude. Van Eek ziet geregeld hoe mensen zich laten inpalmen. Overladen met complimenten en positieve aan dacht voelen ze zich bijzonder en geliefd. Zo worden ze langzaam op gewarmd voor een ontmoeting in levende lijve. „Maar daar komt dan altijd iets dramatisch tussen," zegt Van Eek. „Een ongeluk, ziekte van een familielid, verlies van het pas poort of de creditcard. Wat het ook is: er is altijd meteen geld nodig. De betrokkene kan pas naar Neder land komen als een bepaald bedrag wordt overgemaakt. En het ver liefde slachtoffer doet dat." I Iet zag er overtuigend uit, met logo's en officiële mededelingen over het verlof van 'sergeant Michael Jaarsveld' Brigitte: „Michael moest bij zijn werkgever aantonen dat hij bij mij terechtkon, zei hij. Daarvoor moest ik 1000 euro overmaken. Dat geld zou ik later terugkrijgen. Zo ging dat bij de RAF (de Britse lucht macht), beweerde hij. Ook stuurde hij me documenten en e-mails die afkomstig leken van de personeelsafdeling. Het zag er over- tuigend uit, met logo's en officiële mededelingen over het verlof van 'sergeant Michael Jaarsveld'. Ik bleef het een beetje raar vinden, maar hij weerlegde mijn twijfels. Dat opvallend lange telefoonnum mer van hem? Een satelliettelefoon van het leger. Dat hij niet kon sky- pen met beeld? Dat kwam door slechte verbinding met Spanje. Dat die 1000 euro opeens 1200 euro werd? Een misverstandje met de bank, waarover ik me niet druk moest maken. Ik was, zei hij, het beste dat hem ooit was overkomen en hij zou me snel in zijn armen sluiten. Als ik dat geld maar even voor zou schie ten. En dat deed ik." dinsdag 19 april 2016 GO 8»ANKE WELTEN Knoop de handschoen om je hand, zet hem op je eigen - al dan niet bedekte - huid of die van een ander en rollen maar. Ook handig onderweg of op kantoor. Het is even pielen om het bandje waarmee je de hand schoen om je hand bindt vast te krijgen. Zeker, enigszins verslavend zelfs. Misschien niet als je niet bestand bent tegen opstartproblemen. VERLIEFDEN uitgekleed Hef e-mailadres van de fraudeur is meestal buitenlands. Populair zijn West-Afrikaanse landen, Engeland, Spanje, Zuid- Afrika, Roemenië, Rusland en Oekraïne. Hij/zij zegt Ameri kaans of Engels te zijn en in het buitenland te werken, maar de cor respondentie verloopt in gebrekkig Engels. De date uit onmiddel lijk zijn of haar gevoe lens en speelt in op informatie over jou die op Facebook staat. Zijn/haar foto's kun nen zo uit een tijd schrift komen. Hij/zij vertelt zielige verhalen en vraagt geld voor een ticket of visum, een medisch noodgeval of een kind of ander familielid. Door onverwachte tragische gebeurte nissen kan telkens net geen echte ontmoe ting plaatsvinden. 44 iiMWTT-T y-ü "■„here's a picture, rny dear! Love, Michael!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49