Olympia verrast met knappe zege Vlissingen moet vier basisspelers laten gaan de marathon tussen Hulst en Terneuzen ZEEUWS ZEELAND 13 Mallie per direct gestopt met zaalvoetballen VLAANDEREN gon ze aan een avontuur, waarvan ze niet wist hoe het zou (af)lopen. Haar man had haar gewaar schuwd. Maarten van der Weij- den, olympisch- en wereldkampi oen openwaterzwemmen en ge specialiseerd in de langere afstan den, weet waar hij over praat. „Ik heb haar gezegd dat ze stap voor stap moest denken", vertelde de 'Als hij elfenhalfuur kan zwemmen, kan ik best een keer vier uur lang hardlopen' mannelijke component van het ge zin Van der Weijden na afloop des gevraagd. „Het is logisch dat het tijdens zo'n marathon soms even tegenzit of minder gaat. Je kunt je dan in de put praten of denken, door eraan te denken hoe ver het nog is. Je kunt je er beter op focus sen dat elke stap je er weer eentje dichter bij de finish brengt." Gelletje „Halverwege werd ik even aan die les herinnerd", grinnikte Daisy, toen ze over de adviezen van haar echtgenoot sprak. „Ik zag iemand die heel mooi liep. Dat ik echt dacht: Wat loop jij mooi!. Ik besloot diegene te volgen, maar ik had er even geen rekening mee ge houden dat ik het qua snelheid ei genlijk niet bij kon houden. Toen ik mijn man ook nog eens niet zag op een punt dat hij me eigen lijk een gelletje zou geven, dacht ik even dat ik net zo goed kon stoppen." Maar een paar stappen dichter bij de finish bedacht ze zich. „Maarten stond iets verderop en ik bedacht me dat ik de eerste helft op tempo had gelopen. Ik had niet genoten. Ik besloot daar na om, wat langzamer lopend, te genieten van alles om me heen. Toen in de laatste kilometer ie mand tegen me zei dat we binnen de vier uur binnen zouden zijn, was ik echt gelukkig. Als ik bin nen de vierenhalf uur binnen zou zijn, was ik al tevreden geweest." Ook zij kreeg een goudkleurige medaille omgehangen, al was het van een iets andere orde dan die van haar man tijdens de Olympi sche Spelen van 2008 in Bejing. „Maar dat vind ik ook het mooie van sport", zei de gevierde sporter en BN'er, opgesteld kort achter de finishlijn. „Of het nu zwemmen of lopen is: het verbindt mensen. Ik weet hoe hard ze hier voor ge traind heeft en ze heeft misschien niet de ideale voorbereiding ge had, toen ze een dag voor de mara thon nog om die compressiesok- ken moest, maar het is haar gelukt om hem uit te lopen. En of je nou binnen vier, vierenhalf of vijf uur over de finish komt: iedereen heeft zijn eigen doel." Elfenhalf uur Voor Daisy was het doel meer dan bereikt toen de klok de 3.55,19 uur aantikte en ze de fmishboog passeerde. „Ik ben van nature erg lui. Maar toen Maarten vorige week een marathon (in Eindho ven ten bate van KWF Kankerbe strijding, red.) zwom, dacht ik: Als hij elfenhalf uur kan zwem men, kan ik best een keer vier uur lang hardlopen. Maar dit is mijn eerste én mijn laatste keer!" ook nog best goed uit dat ze die keuze had gemaakt. „Vorige week kreeg ik ineens last van mijn scheenbeen toen ik me aan het voorbereiden was op de mara thon, dus ik ben deze vrijdag nog maar om compressiesokken ge gaan." Met de felroze kousen aan be- 'Of het nu zwemmen of lopen is: het verbindt mensen. Dat vind ik het mooie aan sport' Een ontketend Olympia gaf het hoger geklasseer de Hoeksche Waard geen kans in de vierde klasse van de hockeycompetitie voor vrouwen (4-2). Een klasse hoger speelde Rapide niet goed, maar ging wel met de winst aan de haal bij Zevenbergen (2-3). In de derde klasse bij de man nen moest Olympia genoegen ne men met een gelijkspel tegen Tempo'34 (2-2). Rapide liet zich in de vierde klasse verrassen door het lager geklasseerde Nova (3-1). Vrouwen. Derde klasse. Zevenber- gen-Rapide 2-3 (1-1): Rapide was in het begin niet bij de les en liet zich in de derde minuut verras sen (1-0). Daarna was Rapide de gevaarlijkste ploeg. De Hulster ploeg kwam voor de pauze langs zij via Sophie Claessens. In de tweede helft nam het zelfs een ogenschijnlijke veilige voor sprong van 1-3, door treffers van Lieke Alberti en Tatsjana van den Eynde. Vijf minuten voor tijd werd het 2-3 en moest Rapide nog stevig aan de bak. Vierde klasse. Olympia-Hoeksche Waard 4-2 (1-1): „De dames haal den eindelijk eens hun niveau. Daardoor speelde het team een dijk van een wedstrijd tegen deze sterke tegenstander", zei een eufo rische trainer Jan Boerbooms. Carolien Zwart opende de sco re. Nog voor de doelwisseling werd het gelijk. In de tweede helft liep de thuisploeg uit naar 3-1 door treffers Saskia Haayer en Kirsten van der Peijl. Hoeksche Waard kreeg nog wel aansluiting, maar Olympia stelde de winst vei lig door een fraai backhandschot van Claire de Dobbelaere: 4-2. Mannen. Derde klasse. Olympia- Tempo'34 2-2 (1-1): Zoals vaker was Olympia veel beter dan de be zoekers, maar verzuimde dat over wicht in voldoende treffers uit te drukken. Jeugdspeler Koen Boer- De hockeyers van Rapide gaan onderuit. Op bezoek bij het lager geklasseerde Nova verliest de ploeg met 3-1 jan opende met zijn eerste treffer op seniorenniveau de score. In de tweede helft kwam Olympia via Gijs Schueler op 2-1. Die stand bleef tot vijf minuten voor tijd staan. Toen maakte Tempo'34 uit een strafcorner alsnog de 2-2. Vierde klasse. Nova-Rapide 3-1 (2-0): In de eerste helft waren de teams aan elkaar gewaagd. Toch ging de thuisploeg met een 2-0- voorsprong rusten. Beide treffers kwamen als het ware uit de lucht vallen. In de tweede helft domi neerde Rapide, maar liet kansen op de aansluitingstreffer onbe nut. Toen Nova er uit een counter 3-0 van maakte was het duel be slist. Quinten Missiaen nam nog wel de eretreffer voor zijn reke ning. Met het vertrek van de vier spe lers wordt een flinke hap geno men uit de selectie die trainer Ruud Pennings ook volgend sei zoen onder zijn hoede zal hebben. Het aantal vertrekkers staat nu op negen. Eerder gaven doelman Ariën Pietersma en Perry Bier- kens (naar Halsteren), Salim San- dee (naar Goes), doelman Bas Rij- keboer (naar Philippine) en David Bassing (onbekend) aan volgend seizoen te verkassen. De toekomst bij Vlissingen van doelman Joan van Belzen, Said Bouzambou, Daniel Jansen en Joost de Kubber is nog ongewis. Acht spelers uit de huidige se lectie hebben hun contract al wel verlengd. Dat zijn Etienne Mallie, Thomas Ragut, Hoessein Bouzam bou, Josimar Pattinama, Milton Roemeratoe, Geraldi Geerman, Quincy Gooding en Roycel James. De enige aanwinst is voorlopig Renzo Roemeratoe die overkomt van zaterdag-hoofdklasser Hoek. Vlissingen heeft nu de volle aandacht nodig op twee schaak borden. Enerzijds voert Vlissin gen een levensstrijd in de hoofd klasse, waarin de club van titelkan didaat is verworden tot degradatie kandidaat. Komende zondag wordt die strijd vervolgd met een thuiswedstrijd tegen nummer drie OSS'20, waarna de uitduels met andere degradatiekandidaten Gemert en Groene Ster volgen. Anderzijds dient Vlissingen de se lectie voor volgend seizoen op peil te krijgen. Khalid el Hattach, Abdoe Abdenbi, Salim Ben Sellam en Regilio Pinas vertrekken ook bij Vlissingen. VLISSINGEN. Etienne Mallie maakt geen deel meer uit van de selectie van Groene Ster Vlissingen. Mal lie, die op het veld voor VC Vlis singen uitkomt, is vanwege een hernia per direct gestopt met zaal voetballen. Hij hoopt wel actief te kunnen blijven op het veld. Dat hij abrupt moest stoppen heeft pijn gedaan. „Ik ben vanaf de eerste minuut bij Groene Ster betrokken geweest en heb prachti ge dingen meegemaakt. Ik had dit seizoen graag af willen maken, maar dan weet je niet wat je alle maal kapot maakt." Salim Sandee stopte onlangs al bij Groene Ster Vlissingen, vanwege een gebrek aan speelminuten. DINSDAG 19 APRIL 2016 Terneuzen voor Daisy Daisy van der Weijden Maarten van der Weijden zwom vorige week in Eindhoven 42,1 kilome ter in het kader van de KWF Marathonweken. foto Olaf Kraak/ANP Maarten van der Weijden door Peter Snelders VLISSINGEN. De voetballers Khalid el Hattach, Abdoe Abdenbi, Salim Ben Sellam en Regilio Pinas vertrek ken bij zondag-hoofdklasser Vlissin gen. Het kwartet basisspelers te kent geen nieuw contract bij de club. Het lange tijd uitblijven van gesprekken met de clubleiding over hun toekomst speelt een rol in hun beslissingen, vertelde El Hat tach. slangen+koems VDH architecten r HOVEN ZWEMT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44