Van Houdt klasse apart bij kampioenschap motorcross Echtgenote van Maarten van der Weijden liep 12 ZEELAND Oud-doelman Versprille komend seizoen aanvaller bij Philippine Voor Daisy van der Weijden-de Ridder was de Marathon Zeeuws-Vlaanderen zaterdag een 'trip down memory lane'. Davy Versprille speelt komend seizoen voor Philippine. De aan valler komt over van het Bel gische Sleidinge en speelde twee jaar geleden één seizoen voor Hoek. Toen was Versprille nog tweede doelman achter Jordi de Jonghe. Nadat Hoek het kam pioenschap in de hoofdklasse B had veiliggesteld, mocht Verspril le van trainer Kenny Verhoene in het laatste competitieduel met Zwaluwen invallen als rechtsbui ten. Vervolgens had hij een aan deel in twee doelpunten van Nick de Groote, die de stand van 1-1 naar 1-3 tilde. Versprille maakte na dat seizoen als veldspeler de overstap naar Merendree en speelt dit seizoen voor Sleidinge. Philippine legde eerder al doelman Bas Rijkeboer (VC Vlissingen) en spits Maar ten van Hecke (Terneuzense Boys) vast. Doelman Kevin Wis sel vertrekt naar Zaamslag. Hagenaar Mo Laari Karter Lagesar ook naar Groene Ster in België de beste Groene Ster Vlissingen heeft de eerste aanwinst voor komend sei zoen binnen. De 22-jarige Mo Laa ri komt deze zomer over van ZW Den Haag, de hekkensluiter in de eredivisie zaalvoetbal. „Den Haag gaat degraderen en hij wil graag op het hoogste niveau blijven spe len", vertelt Groene Ster-coach Hi cham Benhammou. „Mo heeft aangegeven dat hij Groene Ster een mooie club vindt en dat hij in zichzelf wil investeren. Zulke jon gens zijn voor ons interessant en altijd welkom." Karter Leroy Jagesar heeft de Bel gian Max Challenge op het circuit in Spa gewonnen. De Middelbur ger pakte de dagzege dankzij twee eerste plaatsen en één twee de plaats. Jagesar, die eerder ook al twee wedstrijden om het Ne derlands juniorkampioenschap won, startte na de kwalificaties van de derde plaats. Hij won de eerste race en pakte ook in de tweede race de zege. In de laatste race nam hij geen risico's meer, omdat een tweede plaats zou vol stond voor de dagzege. sport kort Dit weekend waren de schijnwerpers niet gericht op haar man Maarten, maar op haar. Daisy van der Weijden liep zaterdag haar eerste mara thon en werkte de 42 kilometer en 195 kilometer af tussen Hulst en Terneuzen. Aan de fi nishlijn werd de in Zuiddorpe ge boren vrouw van de olympisch zwemkampioen verwelkomd door haar echtgenoot en eenjarige dochter Phileine. „Het was echt a trip down memory lane." De gedachten gingen bij Daisy van der Weijden-de Ridder zater dag even terug naar haar jeugdja ren. „Ik dacht terug aan de Wallen- loop, die ik móést lopen toen ik op school zat", zei ze na haar de buutmarathon op de markt van Terneuzen. „Dat vond ik toen echt verschrikkelijk. Nu liep ik er voor mijn plezier. Er kwamen zo veel herinneringen bij me naar boven nu ik hier weer liep. Mijn oude school, een pleintje waar ik nog eens heb gelest en mijn rijbewijs heb gehaald...." Het was precies die reden waar om ze voor de Marathon Zeeuws- Vlaanderen koos en niet voor die van Rotterdam, de stad waar ze nu woont. „Ik wilde in eerste in stantie vorige week daar lopen, maar heb er toch vanaf gezien om dat ik graag hier in Zeeland wilde lopen." Uiteindelijk kwam het Bij de 65CC grote wielen pres teerde Dylan Serrarens uit Lams- waarde hetzelfde. Boy Stockman uit Terneuzen legde bij de MX 2 viertakten beslag op de tweede plaats in het algemeen klasse ment. Hij werd in Reusel derde en tweede in de manches. Mark Boot werd bij de strijd Kevin van Houdt rijdt sterk in Reusel. De motorcrosser uit Axel wint beide manches in de MX 2 tweetaktklasse om de Challenge Cup in Mons vierde. De motorcrosser uit Burgh-Haamstede kwam uit in de klasse Inters MX 2. In de eerste manche finsihte Boot op de derde plaats. De Schouwse crosser werd in de tweede reeks vervolgens vierde. Het resultaat was een vier de positie in het dagklassement. Stefan Hage uit Kapelle, die bij de Inters MX 1 reed, werd in de eerste manche zesde en in de tweede manche zevende. Dat werd ook zijn dagklassering. Bij de veteranen legde Aswin Vandamme uit Zuiddorpe beslag op een vijfde plek. Sport sport@pzc.nl PHILIPPINE Spotlights zijn in f*Xorends goes f a u toschadet eai Davy Versprille (links), twee seizoenen geleden keeper bij Hoek, is komend seizoen spits van Philippine, archieffoto Johan van der Heijden VLISSINGEN SPA GOES Azzagari en Uyl blijven Goes trouw Sofyan Azzagari (foto) en Dennis Uyl blijven Goes volgend seizoen trouw. Middenvelder Azzagari kon rekenen op interesse van Kloe- tinge en MZC'11, maar heeft er uiteinde lijk voor gekozen om er een derde seizoen bij zondag-eersteklas ser Goes aan vast te plakken. Ook de uit Poortvliet afkomstige doelman Dennis Uyl blijft nog een jaar lam- ger bij de ploeg van trainer John Karelse. HULST Vrouwen HVV'24 tonen veerkracht De voetbalsters van HW'24 deden in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal uitste kende zaken. Na een 1-4-achterstand speel den de Hulster vrou wen met 4-4 gelijk te gen MZC'11 2. Twee dagen eerder werd koploper Dauwendae- le met 3-0 verslagen. IJzendijke 2 is na de 5-1-nederlaag tegen Jong Ambon officieel gedegradeerd. In de vijfde klasse klopte Philippine Volharding met 4-0 en won Steen met 3-0 bij Tho- lense Boys. Vierde klasse. HVV'24-MZC'11 2 4-4 (0-2): Marieke Kwast 1 -4, e.d 2-4, Amber Drubbel 3-4, Caitlin Peeters 4-4. Jong Ambon-IJzendij- ke 2 5-1 (3-0): Kelly Lippens 4-1. Vijfde klasse. Philip- pine-Volharding 4-0 (2-0): Sanne Coppie- ters 1-0, Jemyna Knol 2-0, Coppieters 3-0 Emily Knol 4-0. Tho- lense Boys-Steen 0-3 (0-2): Tamar Blom- maert 0-1, Dewi Mari- man 0-2, Vere van Rie 0-3. door Mitchell Minnaard door Herman Heuvink REUSEL. Kevin van Houdt kwam goed voor de dag bij het kampioen schap motorcross van het district Zuid in Reusel. De coureur uit Axel greep in de MX 2 tweetaktklasse in beide manches de overwinning. De overige resultaten zijn: 65 cc gro te wielen: 6. Jop Adam, Westdorpe; 85 cc grote wielen: 4. Luca Dhanis, Terneuzen; 6. Joris Lampio, Vlissingen; 8. Joshua van Doorn, Middelburg. MX 2 2-takt: 8. Timo Dhanis, Terneuzen; MX 2 4-takt: 6. Martijn Roos, Zuiddor pe; 10. Tom Cortvriendt, Axel. Daisy van der Weijden-de Ridder straalt na binnenkomst in Terneuzen. „Dit was mijn eerste én laatste keer. foto Patrick Suij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42